Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes33
mod_vvisit_counterVčera78
mod_vvisit_counterTento víkend33
mod_vvisit_counterTento mesiac1432
mod_vvisit_counterSpolu283476
regionalne_dejiny.jpg
Veľkonočné vajíčko
Veľkonočné vajíčkoPod týmto názvom sa konalo stretnutie žien v klube seniorov v Dennom centre vo Vranove n.T. Každoročne sa v kluboch dôchodcov stretávajú ženy, aby sa naučili nové techniky zdobenia veľkonočných kraslíc. Tohto roku si pod vedením Ing. Evy Čintalovej mohli vyrobiť polystyrénové vajíčka zdobené rôznymi látkami, stužkami, flitrami a stali sa súčasťou veľkonočnej výstavky v klube. Spolu s Vianocami patrí Veľká noc nepochybne k najkrajším sviatkom v roku. Rodina opäť získava príležitosť zísť sa spolu, a práve v tieto dni si uctievame tradície viac, ako po iné menšie sviatky. Obklopujeme sa typickými symbolmi, ale predovšetkým by nemalo chýbať "veľkonočné vajíčko."
Celý článok...
 
Vernisáž súťažnej výstavy Výtvarný Vranov a FotoVranov 2016
Vernisáž súťažnej výstavy Výtvarný Vranov a FotoVranov 2016Slávnostnou vernisážou sa 17. marca 2016 vo výstavnej sieni HZOS vo Vranove nad Topľou sprístupnila výstava okresnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej a fotografickej tvorby. Celú vernisáž otvoril Boris Marcinov, ktorý svojou gitarovou improvizáciou navodil tú správnu atmosféru. Po následnom príhovore riaditeľky HZOS Mgr. Anny Gdovinovej, v ktorom ocenila stúpajúcu kvalitu a kvantitu súťažných, ako fotografických, tak aj výtvarných prác, sa pristúpilo k samotnému vyhláseniu výsledkov a odovzdaniu diplomov. Spomedzi 13 výtvarníkov s celkovým počtom 65 prác si diplom s postupom do krajského kola z jej rúk prebralo 6 výtvarníkov. U fotografov príjemne prekvapil v porovnaní s minulým rokom bezmála dvojnásobný počet autorov a to 29, ktorí do súťaže prispeli so 149 fotografiami. Na krajskom kole nás bude reprezentovať 23 fotografov.
Celý článok...
 
Vyhlásenie autorskej skladateľskej súťaže
Vyhlásenie autorskej skladateľskej súťažeVyhlasovateľom autorskej skladateľskej súťažeje na skladby pre detské spevácke zbory a spevácke zbory dospelých je Národné osvetové centrum v spolupráci so Slovenským ochranným zväzom autorským pre práva k hudobným dielam. Do súťaže sa môžu zapojiť tak etablovaní skladatelia, ako aj poslucháči umeleckých škôl i ďalší záujemcovia bez vekového alebo iného obmedzenia. Od účastníkov skladateľskej súťaže sa vyžaduje, aby brali do úvahy pri stanovovaní náročnosti skladieb momentálnu úroveň zborového spevu na Slovensku, a tak umožnili čo najširšie uplatnenie skladieb medzi speváckymi zbormi.
Celý článok...
 
Umelecký prednes od A do Z
Umelecký prednes od A do ZJar je z pohľadu Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove nad Topľou plná okresných súťaží. Okrem iného tešíme sa aj na recitátorov poézie a prózy v rámci Hviezdoslavovho Kubína. Množstvo nezodpovedaných otázok: aké texty vyberať, čo je pri prednese prípustné, čo nie, aký postoj zaujať, čo si obliecť, ako tvoriť koláže a montáže atď. sa pokúsila v rámci tvorivej dielne "Umelecký prednes od A do Z" vyriešiť lektorka Mgr. Ľubica Bekéniová.
Celý článok...
 
Výtvarný Vranov 2016 - vyhodnotenie
Výtvarný Vranov 2016 - porotaVyhodnotenie okresnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby VÝTVARNÝ VRANOV 2016 sa uskutočnilo 26.2.2016. Členmi poroty boli: PhDr. Ján Bartko, Mgr. art. Vladimíra Vajsová, Jarmila Hittmárová.
Celý článok...
 
„Tichý zabiják“ - Poznáte svoj krvný tlak?
Poznáte svoj krvný tlakPhDr. Antónia Ivanová PhD a Mgr. Andrea Adamová z RÚVZ vo Vranove n.T. pripravili v spolupráci s HZOS prednášku na túto tému v Dennom centre a v Stredisku evanjelickej diakonie v Dennom stacionári vo Vranove nad Topľou. Jediná možnosť ako zistiť, či túto chorobu máme, je nechať si krvný tlak zmerať. Túto možnosť využili všetci, ktorí sa prednášky zúčastnili. Vysoký krvný tlak sa zvyčajne nijako neprejaví. V skutočnosti ho má veľa ľudí po dlhé roky a vôbec o tom nevie. Preto je taký nebezpečný.
Celý článok...
 
FOTOVRANOV 2016 - Vyhodnotenie okresnej súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby
FOTOVRANOV 2016Vyhodnotenie okresnej súťaže FOTOVRANOV 2016 sa uskutočnilo 19. februára 2016. V tohoročnej súťaži boli obsadené kategórie A a B v čiernobielej aj farebnej fotografii. Celkovo sa zúčastnilo súťaže 29 fotografov s počtom fotografií 149. V kategórii „A“ súťažilo 17 fotografov so 63 farebnými fotografiami, 31 čiernobielymi a v kategórii „B“ 12 fotografov  s 41 farebnými a 14 čiernobielymi fotografiami.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 86 - 102 z 571

Novinky z kultúry