Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes10
mod_vvisit_counterVčera60
mod_vvisit_counterTento víkend234
mod_vvisit_counterTento mesiac1310
mod_vvisit_counterSpolu274117
Vianočné čaro
Vianočné čaroDňa 10. a 18. decembra sa v kluboch dôchodcov v Dennom centre vo Vranove a v Malej Domaši stretlo zopár šikovných rúk, aby si pred blížiacimi sa sviatkami vyrobili vianočné dekorácie do svojich príbytkov. Nezabudli sme ani na čarokrásnu výzdobu štedrovečerného stola, pri ktorom sa poväčšine stretne celá rodina. A tak si z tvorivých dielní odnášali ženy ikebany rôznych tvarov a farieb, ktoré na prvý pohľad  možno prirovnať k malému zázraku uprostred stola. Väčšinou vďaka červeno zlatej kombinácii a neprehliadnuteľným tvarom budú patriť v mnohých domácnostiach medzi originálnu dekoráciu.
Celý článok...
 
Zlatý rómsky slávik 2015 - Lenka Klimčová
Zlatý rómsky slávik 2015 - Lenka KlimčováMinulú sobotu sa v sále Kultúrneho domu v Čemernom uskutočnil trinásty ročník okresnej speváckej súťaže Zlatý rómsky slávik 2015. Usporiadateľmi boli Občianske združenie Európa z Čemerného, Hornozemplínske osvetové stredisko a Mesto Vranov. Osmička súťažiacich vo svojich súťažných príspevkoch dokázala, že rómske etnikum má hudbu a rytmus v krvi a že spev patrí medzi ich  obľúbené činnosti. Na súťaži odznelo množstvo rytmických aj pomalých piesní od známych rómskych interpretov a skupín. Nečudo, že porota mala čo robiť, aby spravodlivo rozhodla. Predsedal jej šéf OZ Európa  Mgr. Alfonz Kaliáš, ostatných členov tvorili riaditeľka HZOS Mgr. Anna Gdovinová a vedúci cimbalovej muziky Ďusi Band z Prešova Ľudovít Petík.
Celý článok...
 
Môj život inak

Môj život inakKeď ľudia hľadajú cesty, ako byť v živote šťastnejší.

V živote človeka sa vyskytnú choroby, proti ktorým sa učia bojovať spolu s pacientmi aj ich rodinní príslušníci. Medzi veľmi závažné ochorenia patrí aj  Alzheimerova choroba - najčastejšia forma demencie, ktorou trpí 50-60 tisíc ľudí na Slovensku. O túto skupinu sa stará približne 100-150 tisíc rodinných príslušníkov a opatrovateľov. Hornozemplínske osvetové stredisko v spolupráci s RÚVZ vo Vranove n.T. pripravilo na túto tému prednášky pre kluby dôchodcov v Čaklove, Malej Domaši a v Dennom centre vo Vranove n.T., kde v závere prednášky bol pripravený vedomostný test pripravený k 200.výročiu narodenia Ľudovíta Štúra.

Celý článok...
 
VERNISÁŽ - Na skle maľované

VERNISÁŽ - Na skle maľovanéNie, nebol to muzikál, ale časť z neho znela pri otvorení výstavy malieb na sklo. 9. novembra 2015 o 16.00 h bola verejnosti slávnostne sprístupnená autorská výstava Ľudmily Bujdošovej z Košíc. Autorka sa v priestoroch výstavnej siene HZOS prezentuje maľovanými obrazmi na sklo, maľovanými sklenenými  taniermi, vázami, dózami a šperkmi.

Maľbe na sklo sa venuje osem rokov, má rada pestré, žiarivé farby a vychádza z prírodných tvarov a rastlinných motívov. Je inšpirovaná umelcami secesie, ako je Gustáv Klimt, Alfons Mucha či architekt Antoni Gaudi.  Veľkým vzorom a inšpiráciou pre jej tvorbu  boli profesori počas štúdií, či to boli sochári, maliari, grafici, alebo keramici. Je absolventkou Strednej umelecko – priemyselnej školy v Košiciach /odbor Zdobenie keramiky a porcelánu a neskôr pomaturitné kvalifikačné štúdium Konzervátorstvo a reštaurátorstvo nástenných malieb/. V rokoch 1989 – 1994 študovala na Univerzite P. J. Šafárika – Pedagogickej fakulte odbor výtvarná výchova a jazyk slovenský.

V súčasnosti sa venuje aj výchove mladej generácie, učí slovenský jazyk a výtvarnú výchovu na ZŠ v Košiciach.

VÝSTAVA POTRVÁ DO 22. 12. 2015 A JE SPOJENÁ S PREDAJOM

Celý článok...
 
Október - mesiac úcty k starším, mesiac úcty a životnej múdrosti
Október - mesiac úcty k staršímMáte radi jeseň? Možno si poviete, že máte radšej jar, leto, alebo zimu. Ale  jeseň je dar. Zúročí celoročnú námahu a v živote prinesie múdrosť, pokoj a vyrovnanejší pohľad na svet. Jeseň vytvára  umelecké  diela, ktoré sú ako krásna paleta. Takýmto  krásnym  umeleckým dielom  je  aj  človek  v jeseni života.  Aj  v  tomto  roku  sme  si tento sviatok pripomenuli v jednotlivých organizáciách.
Celý článok...
 
Keď farbám jesene na Domaši nestačí ani maliarska paleta
Keď farbám jesene na Domaši nestačí ani maliarska paletaK najdôležitejším aktivitám výtvarníka neodmysliteľne patria plenére. HZOS ich organizuje v jesennom období už tradične. Po dlhšej prestávke sa znovu maľovalo na Domaši. 12 výtvarníkov nášho a Stropkovského regiónu /Dušan Adam, Bartolomej Leško, Jozef Timko, Miroslav Potoma, Pavel Mochnacký, Peter Kočan, Jana Mikitová, Jarmila Hittmárová, Gabriela Madejová, Vlado Makara, Peter Vateha, Ján Nus/  od 23. do 25.októbra  hostil  vynikajúcimi podmienkami penzión Goral. Už v piatok sa začalo tvoriť.
Celý článok...
 
Krása, radosť, úžitok
Krása, radosť, úžitokObec a Základná organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku v Nižnom Hrušove v spolupráci s Hornozemplínskym osvetovým strediskom zorganizovalo v dňoch 16.-18. októbra výstavu ovocia a zeleniny.  Tento rok dalo počasie  gazdinkám poriadne zabrať. No aj napriek tomu sa mali na výstave rozhodne čím pochváliť. Bolo čo obdivovať. Najviac pozornosti v dlhom zozname plodov z hrušovských záhrad pútali kaleráb s priemerom viac ako dvadsať centimetrov alebo 30-centimetrová mrkva zo záhrady rodiny Bakajsových. Zo slov starostu obce Jána Fenčáka vyberáme: „Ak si uvedomíme, že počas suchého leta sa hospodári nemohli spoľahnúť na dážď a z toho dôvodu museli vynaložiť podstatne viac úsilia aby mohli dopestovať hojnú úrodu, odmena, ktorú zožali, je absolútne zaslúžená. Úroda z rodinných záhrad má v porovnaní s komerčným pestovaním jednu zásadnú výhodu, obsahuje minimum, alebo žiadnu chémiu.“
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 86 - 102 z 557

Novinky z kultúry