Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes35
mod_vvisit_counterVčera82
mod_vvisit_counterTento víkend353
mod_vvisit_counterTento mesiac1702
mod_vvisit_counterSpolu278913
spivanocki_mojo_2017.jpg
vystup_hrad_cicva_2017.jpg
pozvanka_ikony_final.jpg
Vernisáž výstavy "A /nie/ len o svadbe..."
A /nie/ len o svadbe17. februára o 15.30 h vo výstavnej sieni HZOS bola verejnosti sprístupnená výstava fotografií klubu Karpatské obzory z Humenného. Vernisáže sa zúčastnili fotografi, ale aj výtvarníci nášho regiónu a hlavnými hosťami boli samotní autori výstavy. Po oficiálnej časti vznikla tá správna diskusná atmosféra, keď sa konfrontuje, chváli aj kritizuje. Každé slovo padlo na úrodnú pôdu, pretože práve v tomto období prebiehajú okresné kolá súťaží neprofesionálneho výtvarníctva a fotografie. O ďalšej spolupráci s humenským klubom utvrdzovali slová pri rozlúčke: „A tešíme sa nabudúce.“
Celý článok...
 
Jeden svet
Jeden svetV dňoch 11. až 13. februára sa v priestoroch Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove nad Topľou konal siedmy ročník medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet. S výzvou „Poď na Jeden“ pozývali organizátori Vranovčanov navštíviť tento jedinečný festival, ktorý sa koná raz ročne.  (V rámci Slovenska je to už 16. ročník.)
Celý článok...
 
Fašengi, fašengi, fašengovo časi
Fašengi, fašengi, fašengovo časiAni sme sa nenazdali a po vianočnom období nám pomaly klope na dvere Veľká noc. Ešte pred ňou je tu obdobie fašiangov. Už  od  nepamäti sa toto obdobie spája s ľudovou zábavou, výborným jedlom a pitím. 7. februára sa stretli členovia zo ZO JDS v Nižnom Hrabovci, aby si poslednú nedeľu pred popolcovou stredou v Kultúrnom dome vyhodnotili rok 2015. Podpredsedníčka organizácie Jarka Fedáková oboznámila členov s programom schôdze v ktorom  predsedníčka organizácie Anička Joneková prečítala hodnotiacu, Anna Bohucká revíznu a Vierka Kusková správu o hospodárení. Boli odmenení jubilujúcici členovia a minútou ticha sme si uctili tých, ktorí už nie sú medzi nami.
Celý článok...
 
Fašengovo hudaci pre skorej narodzenich
Fašengovo hudaci pre skorej narodzenichZačiatkom roka si šampanským pripíjame na zdravie, šťastie, ďakujeme za spoluprácu a hodnotíme uplynulý rok. Aký bol pre nás¬, čo sme zmeškali, nestihli, alebo naopak dosiahli v ňom úspech ? Poslednú januárovú sobotu prišli do Kultúrneho domu v Nižnom Hrušove hodnotiť minuloročné úsilie členovia zo Základnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska  na svojej výročnej členskej schôdzi. Pozvanie prijali aj vzácni hostia - vdp. František Petro, sestričky z Kláštora božieho milosrdenstva, riaditeľ spoločnosti Betpres spol. s.r.o. Matúš Barkóci, majiteľ aukčnej spoločnosti Darte Dr. Jaroslav Krajňák, predsedníčka Slovenského zväzu sclerosis multiplex Jarmila Fajnorová,  pracovníčka HZOS vo Vranove n.T. Anna Delyová, predseda ZO SZZP v Nižnom Hrušove Štefan Demčák a súkromný podnikateľ Marek Košuda.
Celý článok...
 
Talenty 2016
Talenty 2016"Spievajže si, spievaj, spevavé stvorenie..."
Veselo si zaspievali aj deti základných škôl okresu v Dlhom Klčove v nedeľu 31.1., kde HZOS v spolupráci s OcÚ Dlhé Klčovo usporiadali už 25. ročník okresnej súťaže Talenty 2016. Súťažilo symbolických 31 talentovaných sólistov a 4 detské spevácke skupiny v kategóriách populárna a ľudová pieseň. Skvelé výkony súťažiacich hodnotila odborná porota v zložení Mgr. Ľubomír Varínsky, Mgr. Mária Pavolková a Mgr. Andrea Rendošová. Víťazi kategórie ľudová pieseň postupujú do krajského kola celoslovenskej súťažnej prehliadky Hudobného folklóru detí, ktoré sa bude konať v Raslaviciach 24.4.2016. Divákom ďakujeme za potlesk a podporu súťažiach, súťažiacim blahoželáme k umiestneniam a postupujúcim držíme palce na krajskej súťaži, aby náš región reprezentovali čo najlepšie.
Celý článok...
 
Novoročné stretnutie priateľov kultúry
Novoročné stretnutie priateľov kultúryUž po 18. krát privítala riaditeľka Mgr. Anna Gdovinová vo výstavnej sieni Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove n.T. na tradičnom novoročnom stretnutí priateľov kultúry: režisérov, divadelníkov, vedúcich folklórnych súborov, skupín, umeleckých kolektívov, spolupracovníkov z klubov dôchodcov a ďalších spoločenských a neziskových organizácií, základných škôl, kultúrnych inštitúcií v okrese, starostov obcí a zástupcov štátnej správy a samosprávy, aby im poďakovala za tvorivú pomoc a spoluprácu pri organizovaní kultúrnych a vzdelávacích podujatí v minulom roku.
Celý článok...
 
Tvorivé dielne – NA SKLE MAĽOVANÉ
Tvorivé dielne – NA SKLE MAĽOVANÉV rámci tvorivých dielní sa 11.12.2015 vo výstavnej sieni HZOS maľovalo na sklo. S cieľom obohatiť výtvarné techniky vyučované na školách sa zúčastnilo 6 učiteliek výtvarnej výchovy ZŠ a ZUŠ. Medzi záujemcami bol aj pán A. Orlík /člen klubu remeselníkov nášho okresu/, ktorý sa vo svojej tvorbe taktiež venuje maľbe na sklo. Lektorkou bola Ľudmila Bujdošová, autorka výstavy nainštalovanej vo výstavnej sieni pod názvom NA SKLE MAĽOVANÉ.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 86 - 102 z 564

Novinky z kultúry