Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes10
mod_vvisit_counterVčera60
mod_vvisit_counterTento víkend234
mod_vvisit_counterTento mesiac1310
mod_vvisit_counterSpolu274117
Vyhodnotenie okresnej súťaže detskej výtvarnej tvorby "Vesmír očami detí 2016"
Vesmír očami detí 2016Vyhodnotenie sa uskutočnilo 23. marca 2016. Súťaže sa zúčastnilo 13 ZŠ a 3 ZUŠ z nášho okresu. V tomto ročníku nebola obsadená I. kategória  - MŠ. Celkový počet súťažných prác bolo v tomto roku 143. Porota hodnotila v zložení: Mgr. Ján Koscelník – ZUŠ Vranov nad Topľou, Mgr. art. Vladimíra Vajsová – SZUŠ Humenné, Jarmila Hittmárová – HZOS Vranov nad Topľou.
Celý článok...
 
Marec mesiac knihy
Marec mesiac knihyV nedeľu 20. marca sa v Nižnom Hrušove stretli recitátori, mladí hudobníci ale aj speváci, aby si v slávnostnom programe pripomenuli význam slova „kniha“. Mesiac marec, ktorý práve plynie, máme už od školských čias v pamäti zapísaný ako mesiac knihy. Možno tento prívlastok už nevnímame tak intenzívne ako kedysi, keď bolo oveľa menej možností vzdelávania a získavania informácií ako dnes. Napriek tomu má literatúra zaiste v bežnom i študentskom živote svoje stále miesto.
Celý článok...
 
Veľkonočné inšpirácie
Veľkonočné inšpirácie 2016Aj tohto roku bolo už tradične uskutočnených niekoľko výtvarných dielní k veľkonočným sviatkom. Pod názvom „Veľkonočné inšpirácie“ boli dielne zamerané na zdobenie kraslíc rôznymi technikami a výrobu veľkonočných dekorácií. Náročnosť techník bola zvolená podľa účastníkov. Pre žiakov ZŠ to bolo hlavne o miešaní a kombinovaní farieb. Staršie ročníky sa oboznámili aj s technikou krakelovania a pri nedodržaní postupu niekedy vznikli zaujímavé rôznofarebne riešené škrupinky, niektoré až s imitáciou batiky. Cieľom dielní na OcÚ a stacionároch bolo hlavne inšpirovať účastníkov k vlastnej tvorbe, ktorá následne bola súčasťou ich výstav. Široké možnosti krakelovacej techniky obohatili ich výstavy o rôzne dekoratívne a inštalačné doplnky /misky, podstavce, košíky, dózy.../.
Celý článok...
 
Veľkonočné vajíčko
Veľkonočné vajíčkoPod týmto názvom sa konalo stretnutie žien v klube seniorov v Dennom centre vo Vranove n.T. Každoročne sa v kluboch dôchodcov stretávajú ženy, aby sa naučili nové techniky zdobenia veľkonočných kraslíc. Tohto roku si pod vedením Ing. Evy Čintalovej mohli vyrobiť polystyrénové vajíčka zdobené rôznymi látkami, stužkami, flitrami a stali sa súčasťou veľkonočnej výstavky v klube. Spolu s Vianocami patrí Veľká noc nepochybne k najkrajším sviatkom v roku. Rodina opäť získava príležitosť zísť sa spolu, a práve v tieto dni si uctievame tradície viac, ako po iné menšie sviatky. Obklopujeme sa typickými symbolmi, ale predovšetkým by nemalo chýbať "veľkonočné vajíčko."
Celý článok...
 
Vernisáž súťažnej výstavy Výtvarný Vranov a FotoVranov 2016
Vernisáž súťažnej výstavy Výtvarný Vranov a FotoVranov 2016Slávnostnou vernisážou sa 17. marca 2016 vo výstavnej sieni HZOS vo Vranove nad Topľou sprístupnila výstava okresnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej a fotografickej tvorby. Celú vernisáž otvoril Boris Marcinov, ktorý svojou gitarovou improvizáciou navodil tú správnu atmosféru. Po následnom príhovore riaditeľky HZOS Mgr. Anny Gdovinovej, v ktorom ocenila stúpajúcu kvalitu a kvantitu súťažných, ako fotografických, tak aj výtvarných prác, sa pristúpilo k samotnému vyhláseniu výsledkov a odovzdaniu diplomov. Spomedzi 13 výtvarníkov s celkovým počtom 65 prác si diplom s postupom do krajského kola z jej rúk prebralo 6 výtvarníkov. U fotografov príjemne prekvapil v porovnaní s minulým rokom bezmála dvojnásobný počet autorov a to 29, ktorí do súťaže prispeli so 149 fotografiami. Na krajskom kole nás bude reprezentovať 23 fotografov.
Celý článok...
 
Vyhlásenie autorskej skladateľskej súťaže
Vyhlásenie autorskej skladateľskej súťažeVyhlasovateľom autorskej skladateľskej súťažeje na skladby pre detské spevácke zbory a spevácke zbory dospelých je Národné osvetové centrum v spolupráci so Slovenským ochranným zväzom autorským pre práva k hudobným dielam. Do súťaže sa môžu zapojiť tak etablovaní skladatelia, ako aj poslucháči umeleckých škôl i ďalší záujemcovia bez vekového alebo iného obmedzenia. Od účastníkov skladateľskej súťaže sa vyžaduje, aby brali do úvahy pri stanovovaní náročnosti skladieb momentálnu úroveň zborového spevu na Slovensku, a tak umožnili čo najširšie uplatnenie skladieb medzi speváckymi zbormi.
Celý článok...
 
Umelecký prednes od A do Z
Umelecký prednes od A do ZJar je z pohľadu Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove nad Topľou plná okresných súťaží. Okrem iného tešíme sa aj na recitátorov poézie a prózy v rámci Hviezdoslavovho Kubína. Množstvo nezodpovedaných otázok: aké texty vyberať, čo je pri prednese prípustné, čo nie, aký postoj zaujať, čo si obliecť, ako tvoriť koláže a montáže atď. sa pokúsila v rámci tvorivej dielne "Umelecký prednes od A do Z" vyriešiť lektorka Mgr. Ľubica Bekéniová.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 69 - 85 z 557

Novinky z kultúry