Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes33
mod_vvisit_counterVčera78
mod_vvisit_counterTento víkend33
mod_vvisit_counterTento mesiac1432
mod_vvisit_counterSpolu283476
regionalne_dejiny.jpg
ŠAFFOVA OSTROHA 2016 - výsledky
ŠAFFOVA OSTROHA 2016Posledný májový víkend už tradične patrí folklóru. Aj v tieto slnečné dni 27. – 29. 5. 2016 v Dlhom Klčove Národné osvetové centrum v Bratislave a Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove v spolupráci s obcou Dlhé Klčovo usporiadali trojdňový Festival tradičnej ľudovej kultúry spojený so súťažou sólistov tanečníkov v ľudovom tanci s medzinárodnou účasťou – Šaffova ostroha 2016. Vyše 90 sólistov tanečníkov hodnotila 6-členná odborná porota s predsedníčkou Mgr. art. Agátou Krausovou, ArtD., ktorá súťažiacich zadelila do pásem a v každej súťažnej kategórii udelila titul LAUREÁT.
Celý článok...
 
Zemplínska ostrá kosa
Zemplínska ostrá kosa 2016Už po siedmykrát sa 21. mája predstavili najlepší kosci v individuálnych, ale aj v tímových kategóriách tejto súťaže. Organizátormi celoslovenskej súťaže boli Obec, ZO JDS a Poľnohospodárske družstvo v Nižnom Hrušove a Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove n.T. Na trávnatých políčkach sa predstavilo štyridsaťtri koscov. No na svoje si prišli nielen oni, ale Zemplínska ostrá kosa "ponúkla" opäť každého, kto sa rozhodol uctiť si tradície, k čomu neodmysliteľne patrí aj vystúpenie miestnych speváckych folklórnych skupín. Tentoraz prijali pozvanie skupiny z Tovarného, Nižného  Hrabovca,  Hencoviec, Sedlísk, Kamennej Poruby, Nižného Hrušova a Ondavských Matiašoviec. A čerešničku na torte celej tejto vydarenej "Lige koscov" dotvoril rodák Jozef Tomášik v leteckej šou.
Celý článok...
 
Deň matiek v kluboch
Deň matiek v klubochVzdať úctu všetkým mamičkám, mamkám možno rôznym spôsobom, napríklad darovaním kytice, darčeka, návštevou či spomienkou. Pri príležitosti Dňa matiek si v priebehu mesiaca máj pripravili kluby dôchodcov pre svoje členky krásne podujatia:
Celý článok...
 
Spišský Jeruzalem 2016
Spišský Jeruzalem 2016Štvrtý ročník kultúrno-duchovného festivalu pod názvom Spišský Jeruzalem nadväzuje na predchádzajúce roky a bude sa konať v dňoch 20. až 22. mája 2016 v Spišskom Podhradí a na Spišskej Kapitule. Podujatie zastrešuje Košický samosprávny kraj a Prešovský samosprávny kraj, s významnou podporou a spoluprácou so Spišskou diecézou, mestom Spišské Podhradie, Združením Podbranisko, Spišským osvetovým strediskom a Košice region. Zaujímavý kultúrny program ponúka pestrú paletu viac žánrových vystúpení, v ktorých sa mieša duchovný odkaz so súčasnou kultúrou, prostredníctvom hudobných koncertov, či divadelných predstavení, ale aj výstav, tvorivých dielní, či duchovného sprievodného programu.
Celý článok...
 
Deň matiek
Deň matiekV sobotu v popoludňajších hodinách  oslávili tento sviatok členovia  zo SZZP v Zámutove. Nie je nič hrejivejšie ako „slnko“ vychádzajúce z milujúceho materinského srdca. Srdcia našich mám sú pre nás záhadou. Kde sa v nich berie toľko citu, lásky, porozumenia, oddanosti, trpezlivosti, sily, obetavosti, starostlivosti a vznešenosti.
Celý článok...
 
Štúrov Zvolen 2016
Štúrov Zvolen 2016Okresné kolo súťaže v rétorike sa uskutočnilo 5.mája 2016 v priestoroch Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove nad Topľou. Porota v zložení Mgr. Monika Michalková, PaedDr. Božena Dydňanská, Mgr. Eva Hrunová navrhla udeliť ceny takto:
Celý článok...
 
Školenie folkóristov
Školenie folkóristovŠkolenie vedúcich folklórnych kolektívov sme usporiadali 20. apríla v Múzeu ľudovej kultúry vo Vranove nad Topľou za bohatej účasti 17 vedúcich, spevákov a hudobníkov našich folklórnych skupín. Zaujímavé témy s praktickými ukážkami si pripravili odborníci na folklór Martina Ťasková, Štefan Kocák a Peter Kocák - Rodinný a kalendárny obradový cyklus, ako robiť terénny výskum a výber piesňového, hudobného a tanečného materiálu do programových čísel folklórneho kolektívu, či správnu intonáciu, dýchanie, frázovanie, predspevy a mnoho iných. Tešíme sa už na ďalšie stretnutie.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 69 - 85 z 571

Novinky z kultúry