Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes35
mod_vvisit_counterVčera82
mod_vvisit_counterTento víkend353
mod_vvisit_counterTento mesiac1702
mod_vvisit_counterSpolu278913
spivanocki_mojo_2017.jpg
vystup_hrad_cicva_2017.jpg
pozvanka_ikony_final.jpg
Blahoželáme, naše malé veľké talenty!
DFS Cifroško17. 4. 2016 sa v Raslaviciach konala krajská súťaž detského hudobného folklóru, kde sa predstavili víťazi našej okresnej súťaže Talenty 2016 - kategória ľudová pieseň. V silnej konkurencii naši reprezentanti obsadili popredné miesta:
Celý článok...
 
Pôvaby kovu - vernisáž výstavy
Pôvaby kovu - vernisáž výstavy15. apríla 2016 o 16.00 h, bola sprístupnená výstava netradičnej a zaujímavej techniky výrobkov z drôtu. Autorka výstavy Jana Frajkorová sa predstavila tvorbou, ktorou v posledných rokoch je známa skôr ako autorka jedinečných drôtených výtvorov. Aj keď ide stále o techniku paličkovanej čipky, jej práce už tradičnú čipku veľmi nepripomínajú. Drôty vyrobené pre elektrotechnické káble a cievky radikálne menia charakter. Okrem medených drôtov a plechov používa aj nerezové, mosadzné a pozinkované materiály. Zaujímavé je, že k tomu pribúdajú staré kusy dreva, ako okná, časti dvier alebo kúsky kovov. Nájdu sa aj keramické či sklenené črepy.

Výstava je otvorená denne, okrem soboty a nedele od 7.30 h do 15.30 h.
Potrvá do 13. mája 2016.
Celý článok...
 
Rozprávkový Stropkov 2016
Rozprávkový Stropkov 2016V dňoch 13. – 14. apríla 2016 sa v divadelnej sále mesta Stropkov konal jubilejný už 40. ročník Rozprávkového Stropkova – krajskej súťažnej prehliadky detskej dramatickej tvorivosti . Detskému divákovi a odbornej porote sa predstavilo 10 produkcií z celého PSK.
Okres Vranov nad Topľou reprezentovala Divadelná skupina pri Spojenej internátnej škole vo Vranove n.T, ktorá sa predstavila inscenáciou Melalo a smrť na motívy literárnej predlohy Eleny Lackovej, v réžii Renáty Janočovej.  Naši malí veľkí umelci alebo skôr ich pedagógovia si zo Stropkova priniesli Cenu za tvorivú prácu s deťmi so špeciálnymi potrebami.
Celý článok...
 
Mozgu prospešný život
Mozgu prospešný životHornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove n.T. v spolupráci s RÚVZ pripravilo dňa 11. a 15. apríla prednášku pre seniorov v kluboch dôchodcov v Čaklove a v Dennom centre vo Vranove n.T. zameranú na túto tému.
Celý článok...
 
Tancuj, tancuj...2016
Tancuj, tancuj...201610.4.2016 sme vo Vranove nad Topľou privítali najlepších sólistov tanečníkov v ľudovom tanci Prešovského kraja z Kežmarku, Bardejova a Vranova. O postup na Šaffovu ostrohu (celoslovenské kolo sólistov tanečníkov) súťažilo 10 tanečných párov v troch kategóriách. Vecné ceny pre postupujúcich pochádzali z dielne umeleckého rezbára Milana Krajňáka z Vranova nad Topľou. Projekt finančne podporil Fond na podporu umenia, hlavným organizátorom súťaže bolo Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou.
Celý článok...
 
Mládež spieva 2016
Mládež spieva 2016Mestský dom kultúry vo Vranove nad Topľou 7.4.2016 svojimi anjelskými hlasmi rozozvučali účastníci krajskej súťažnej prehliadky mládežníckych speváckych zborov Mládež spieva 2016. Predstavilo sa nám 5 speváckych zborov – štyri spevácke zbory GAUDEAMUS z Prešova, IUVENTUS PAEDAGOGICA z Levoče, FREE HARMONY z Popradu a Spevácky zbor ZUŠ z Giraltoviec súťažne a náš domáci detský spevácky zbor Kantiléna nesúťažne. Podmienkou pre akceptáciu v súťaži bolo splnenie dramaturgie, predovšetkým nacvičenie povinnej skladby. Poradný zbor pre zborový spev pri NOC určil ako povinnú skladbu na Mládež spieva 2016 pre miešané mládežnícke zbory skladbu Zdenka Mikulu Do dvorečka, do dvora a pre dievčenské zbory  skladby Zahrajte, muzikanti a Za Gbelama na kopci, z ktorých si zbory mohli vybrať obe alebo len jednu skladbu.
Celý článok...
 
Hviezdoslavov Kubín 2016
Hviezdoslavov Kubín 20161.4.2016 v Hornozemplínskom osvetovom stredisku vo Vranove nad Topľou súťažili recitátori stredných škôl a po víkende 4.4.2016 dostali priestor recitátori základných škôl. Na svojich pleciach /často útlych a maličkých/ niesli v rámci 62. Hviezdoslavovho Kubína veľké bremeno: dokázať všetkým, ktorí ich pozorne počúvali, že recitačné umenie má dušu. Snažili sa osloviť nás pohľadom, celkovým zjavom, aktuálnosťou textu alebo tvorivým spracovaním klasiky. Náš obdiv si zaslúžia aj za perfektné zvládnutie textu – niekedy to boli i celé dve strany /čím by sme chceli upozorniť na časový limit/ a vôbec za to, že sa dokážu postaviť pred odbornú porotu a divákov a predostrieť svoj výkon na hodnotenie.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 69 - 85 z 564

Novinky z kultúry