Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes33
mod_vvisit_counterVčera78
mod_vvisit_counterTento víkend33
mod_vvisit_counterTento mesiac1432
mod_vvisit_counterSpolu283476
regionalne_dejiny.jpg
Veľkonočné kraslice
Veľkonočné kraslice - 6. marec - Ondavské MatiašovceUž tradične každoročne v predveľkonočnom období Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou organizuje v obciach okresu praktike ukážky maľovania Veľkonočných kraslíc. Jedno z takýchto podujatí sa uskutočnilo dňa 6. marca t.r. v spolupráci s Obecným úradom v Ondavských Matiašovciach.
Celý článok...
 
Výstava "Vodné hladiny" - pozvánka
Pozvánka - výstava - Vodné hladinyV dňoch 26.02.2008 - 26.03.2008 Vás pozývame do výstavnej siene Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove nad Topľou na výstavu "Vodné hladiny" z depozitu Šarišskej galérie v Prešove. Kolekcia predstavuje 24 umeleckých diel z minulého storočia mnohých už nežijúcich slovenských výtvarných umelcov. K najvzácnejším patrí Martin Benka. Témou výstavy je voda charakterizujúca jarné obdobie.
Celý článok...
 
Vedomostná súťaž

Vedomostná súťaž Vo štvrtok 28. februára 2008 sa v zasadačke osvetového strediska uskutočnila vedomostná súťaž  zameraná na zdravý životný štýl, primárnu prevenciu drogových závislostí a trestnú činnosť detí a mládeže. Súťažilo 5 päťčlenných družstiev vybraných z piatich tried Gymnázia Vranov nad Topľou. Súťažiaci sa svojej úlohy zhostili veľmi dobre. Na záver sme súťaž vyhodnotili a odovzdali vecné ceny.

Celý článok...
 
Zdravý životný štýl

Meranie krvného tlakuDňa 27. februára 2008 sme pre členov Klubu dôchodcov Centrum vo Vranove nad Topľou pripravili zdravotno-výchovné podujatie pod názvom „Zdravý životný štýl“. V prvej časti Poradňa zdravia pod vedením MUDr. K. Pižemovej zabezpečila meranie krvného tlaku a v druhej časti bola beseda s MUDr. Drahoslavou Bodnárovou na tému: Ako znížiť riziko cukrovky. 40 účastníkov podujatia rozprúdilo živú diskusiu k danej téme.

Celý článok...
 
Krajská súťažná prehliadka choreografií folklórnych kolektívov

FS VranovčanV nedeľu 24. februára 2008 sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Sabinove uskutočnila krajská súťažná prehliadka choreografií folklórnych kolektívov. Spomedzi 13 súborov z celého Prešovského kraja a celkovo 20-tich súťažných choreografií získal v kategórii komorných choreografií najvyššie ocenenie Folklórny súbor VRANOVČAN za „Šaffov tanec“ v choreografii Mgr. Petra Kocáka a postúpil medzi najlepšie folklórne súbory na Slovensku, na celoštátnu súťaž, ktorá sa bude konať koncom júna v Košiciach. Okrem FS Vranovčan náš okres vzorne reprezentovali aj FS Orgonina z Vranova nad Topľou a FS Rovina z Dlhého Klčova.

Celý článok...
 
Sačurovská pätnástka - pozvánka
Helenka Sluková
Obec Sačurov usporiada v nedeľu 30. marca 2008 XIII. ročník cestného behu s názvom Sačurovská pätnástka - memoriál  Helenky Slukovej. Spoluorganizátormi celej akcie sú OcZ Sačurov. ZŠ Sačurov a MŠ Sačurov. Začiatok pretekov je naplánovaný na 12:00 hod. Súťažiť sa bude v rôznych kategóriách  na rôznych dĺžkach trate.
Celý článok...
 
Tvorivá dielňa prevencie drogových závislostí
Tvorivá dielňa - Ondavské MaťašovceDňa 7.2.2008 sme zrealizovali tvorivú dielňu zameranú na primárnu prevenciu drogových závislostí  pre školskú mládež v Komunitnom centre v Ondavských Matiašovciach za veľmi dobrej spolupráce s OcÚ. Po úvodných slovách odborných lektorov sa 40 mladých ľudí s veľkým záujmom zapájali do aktivít tvorivej dielne.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 31 32 33 34 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 562 - 571 z 571

Novinky z kultúry