Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes33
mod_vvisit_counterVčera78
mod_vvisit_counterTento víkend33
mod_vvisit_counterTento mesiac1432
mod_vvisit_counterSpolu283476
regionalne_dejiny.jpg
Slávnosti sviatku sv. Cyrila a Metoda

Sv. Cyril a MetodSlávnosti leta pokračovali aj tento víkend v Hlinnom. Dňa 5. 7. 2008 sme si pripomenuli príchod a prínos vierozvestcov  Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu. Práve v tomto duchu  sa niesol úvod slávností, ktorý patril gréckokatolíckemu zboru Chryzostomos z Vranova nad Topľou. O nádhernú atmosféru sa postarali Peter Stašák, FS Makovica zo Svidníka a všetci účinkujúci z  Hlinného, ktorí spevom, tancom a hudbou prispievali k oslave tak výnimočného sviatku. Organizátormi podujatia boli Obec Hlinné, Hornozemplínske osvetové stredisko, Vranov n. T. a Matica Slovenská.

 
Primárna prevencia drogových závislostí
DrogyDrogy nie sú nič abstraktné. Ide o konkrétne látky – nech sú už vypestované v prírode, alebo vyrobené v laboratóriu.  Majú rôzne účinky a užívajú sa rôznymi spôsobmi. Situácia v oblasti ich rozširovania najmä medzi deťmi a mládežou je veľmi vážna a jej negatívne dôsledky patria medzi najzávažnejšie spoločenské problémy. Túto skutočnosť nemožno podceňovať a preto je potrebné vyvinúť maximálne úsilie pri výchove detí a mládeže v rámci školskej činnosti prostredníctvom subjektov participujúcich na realizácii primárnej prevencie. Prečo sú doménou mnohých adolescentov? Práve na takéto otázky sa naši lektori Mgr. Peter Stavný a  Mgr. Jozef Timko  snažili zodpovedať študentom Obchodnej akadémie a Združenej strednej školy A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou, ktorí sa  v dňoch 18.6 – 26.6. 2008 zúčastnili besied na tému „Primárna prevencia drogových závislostí."
 
Detský výtvarný Vranov 2008

Detský výtvarný Vranov 2008V mesiacoch apríl a jún 2008 sa konal už XVI. ročník okresnej súťaže detskej výtvarnej tvorby – Detský výtvarný Vranov 2008. Do súťaže sa zapojilo 15 ZŠ, 3 MŠ a 2 ZUŠ. V 309 detských výtvarných prácach boli zastúpené takmer všetky výtvarné techniky, no najviac bola zastúpená maľba temperou, akvarelom a pastelom, ďalej kresby, kombinované techniky a v menšom počte práce s materiálom. Úroveň prác, v porovnaní s minulým ročníkom bola oveľa lepšia.

Celý článok...
 
Roztoky 2008

Roztoky 2008
Prvú júnovú nedeľu sa v Banskom konal 17. ročník okresnej súťažnej  prehliadky ľudových piesní Roztoky 2008. Organizátormi tejto súťaže boli – Obecný úrad Banské a Hornozemplínske osvetové stredisko, Vranov n. T.. Na tomto festivale regionálneho charakteru sa prezentovalo 124 zanietencov pre ľudové umenie v 3 súťažných kategóriach.

Celý článok...
 
Šaffova ostroha 2008

Šaffova ostroha 2008
V dňoch 23. a 25. mája 2008 sa v Kultúrnom dome v Dlhom Klčove uskutočnila Celoštátna súťaž sólistov tanečníkov v ľudovom tanci s medzinárodnou účasťou ŠAFFOVA OSTROHA 2008. Hlavnými organizátormi tohto XVI. ročníka boli Národné osvetové centrum Bratislava, Obec Dlhé Klčovo, Prešovský samosprávny kraj a Hornozemplínske osvetové stredisko Vranov nad Topľou.

Celý článok...
 
Hviezdoslavov Kubín 2008 - výsledky z kraja

Hviezdoslavov Kubín28. mája 2008 sa naši recitátori - víťazi I. - III. kategórie v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín 2008 - zúčastnili krajského kola súťaže v Starej Ľubovni. To, že sme neprišli naprázdno, svedčí o kvalite našich recitátorov, dobrom pedagogickom vedení ale aj o správnom rozhodovaní porôt v okresnom kole. Možno je len na zváženie, či by sa vyššieho kola súťaže nechceli zúčastniť viacerí vyučujúci slovenského jazyka, pretože raz vidieť je viac ako trikrát počuť. Je to najlepšie školenie.

Celý článok...
 
Deň matiek

Deň matiekV spolupráci so ZO SZZP (Základná organizácia slovenského zväzu zdravotne postihnutých) vo Vranove nad Topľou sme dňa 13.5.2008 usporiadali spoločenské posedenie pri príležitosti  DŇA MATIEK v priestoroch reštaurácie OÁZA. Ako každoročne, ani v tomto roku nechýbala dobrá nálada. V úvode sa predstavila spevácka skupina „RUŽIČKY“ a popoludnie nám svojimi básňami spríjemnila aj pani Hladká.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 31 32 33 34 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 545 - 561 z 571

Novinky z kultúry