Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes14
mod_vvisit_counterVčera112
mod_vvisit_counterTento víkend250
mod_vvisit_counterTento mesiac1599
mod_vvisit_counterSpolu278810
spivanocki_mojo_2017.jpg
vystup_hrad_cicva_2017.jpg
pozvanka_ikony_final.jpg
Nositelia tradícií - pozvánka
Nositelia tradícií 2008 - pozvánkaPrešovský samosprávny kraj, Hornozemplínske osvetové stredisko a Obec Banské Vás pozývajú na okresnú súťažnú prehliadku folklórnych skupín "Nositelia tradícií", ktorá sa uskutoční 8. novembra 2008 o 16.00 hod. v kultúrnom dome v Banskom. Do súťaže sú prihlásené tieto folklórne skupiny: FSk Ondavanka z Kladzian, FSk Čaklov z Čaklova, FSk Zamutovčan zo Zámutova a FSk Bančan z Bankého. Súčasťou prehliadky bude aj rozborový seminár s členmi poroty.
 
Mesiac úcty k starším
Mesiac úcty k starším - primátor mesta Vranov n.T. PhDr. Tomáš Lešo
Október máme zafixovaný ako Mesiac úcty k starším. Je to dobré pripomenutie určitej symboliky s nadchádzajúcou jeseňou. Pripomína nám , aby sme nestrácali čas a jeden druhému povedali milé slovo, že sa máme radi. Starší ľudia si zaslúžia úctu, o čom svedčí kultúrno-spoločenské podujatie, ktoré sa konalo dňa 09.10.2008 v reštaurácii OÁZA. Podujatie pre starším spoluobčanov zorganizovalo HZOS vo Vranove n. T. a SZZP vo Vranove n. T. V kultúrnom programe vystúpila spevácka skupina Ružičky. Krásnym spestrením stretnutia boli gratulácie od primátora mesta Mesiac úcty k staršim - spevácka skupina RužičkyVranov n.T. PhDr. Tomáša Leša a prednostky MsÚ Ing. Evy Pčolinskej všetkým oslávencom: Alžbete Tomkovej, Janke Novákovej, Helene Scirankovej, Gabriele Svoreňovej, Emílii Zacharskej a Petronele Lukičovej, ktoré sa v tomto roku dožívajú okrúhleho životného jubilea.
 
"Prečo som na svete rád/rada" - pozvánka

Image
Pozývame Vás na 14. ročník Celoštátnej putovnej výstavy "Prečo som na svete rád/rada" s protidrogovou problematikou. Výstava je inštalovaná vo výstavnej sieni Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove nad Topľou a bude sprístupnená v pracovných dňoch od 13.10.2008 do 27.10.2008 v čase od 7.30 hod. do 15.30 hod.

 
Medzinárodný festival duchovnej piesne - vyhodnotenie

Medzinárodný festival duchovnej piesneV dňoch 19.-21.9.2008 sa vo Vranove nad Topľou konal V. ročník Medzinárodného festivalu duchovnej piesne Boh je láska. Zúčastnilo sa ho 6 speváckych zborov z rôznych miest Slovenska aj zo zahraničia, aby svojim spevom vzdali úctu Bohu a pookriali na duchu. Festival sa začal v piatok 19.9.2008 bohoslužbami v našich farnostiach v Banskom, Hlinnom, Davidove a Sečovskej Polianke, kde sa veriacim predstavili Gréckokatolícky zbor sv. Petra a Pavla z Bardejova, Gréckokatolícky katedrálny zbor svätého Jána Krstiteľa z Prešova, Chlapčenský zbor hudobnej školy pre zborový spev z Mukačeva z Ukrajiny a Zbor štátnej vysokej školy psychológie z Waršavy z Poľska.

Celý článok...
 
Leto je za nami


Hornozemplínske folklórne slávnosti 2008 - FS VranovčanĽudová kultúra na Slovensku predstavuje živé a hodnotné dedičstvo, ktoré sa v plnej miere počas celého leta propagovalo takmer vo všetkých obciach okresu Vranov nad Topľou. Hornozemplínske osvetové stredisko ako spoluorganizátor či iniciátor mnohých podujatí sa snaží vytvárať také podmienky pre kultúru, aby sa mohla zachovávať vo svojom prirodzenom prostredí a aby sa nestrácala z povedomia nášho národa. Sme vďační aj ďalším subjektom kultúrnych aktivít, občianskym združeniam a jednotlivcom, ktorí prichádzajú s netradičnými nápadmi aby obohatili kultúrny život v regióne.

Celý článok...
 
Medzinárodný festival duchovnej piesne "Boh je láska"

 

Ikonostas -
Združenie šíriace kresťanskú kultúru, Gréckokatolícka cirkev - farnosť  Vranov nad Topľou - Čemerné a Hornozemplínske osvetové stredisko Vás srdečne pozývajú na V. ročník medzinárodného festivalu duchovnej piesne  "Boh je láska", ktorý sa uskutoční v dňoch 19. - 21. septembra 2008. Na našich stránkach Vám ponúkame kompletný program.
Celý článok...
 
"Nenáročný optimizmus" - pozvánka na výstavu

Image
Prešovský samosprávny kraj a Hornozemplínske osvetové stredisko Vás pozývajú na vernisáž výstavy Martina Stolárika, Martina Gregu a Tomáša Slaminku pod názvom "Nenáročný optimizmus", ktorá sa uskutoční v dňoch 12. 9. - 9. 10. 2008 vo výstavnej sieni HZOS. 
 
<< Začiatok < Predošlá 31 32 33 34 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 528 - 544 z 564

Novinky z kultúry