Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes41
mod_vvisit_counterVčera58
mod_vvisit_counterTento víkend468
mod_vvisit_counterTento mesiac1362
mod_vvisit_counterSpolu283406
regionalne_dejiny.jpg
"Čas je najlepší katalyzátor trvácneho a dočasného"
Novoročné stretnutie priateľov kultúryVýstavná sieň Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove nad Topľou sa na konci jedného či začiatku nového kalendárneho roka, tradične pri príležitosti otvorenia výstavy, stáva aj priestorom na novoročné stretnutie – tak ako mu my hovoríme – priateľov kultúry. Rovnako tomu bolo aj tohto roku 8.1.2009.
Z príhovoru riaditeľky HZOS vyberáme: „Čas je hádam najspravodlivejší k nám všetkým a je to kategória, ktorú ja osobne pomerne často používam. A tak teda dovoľte i dnes pohrať sa s časom.
Celý článok...
 
Vianočný pozdrav
Vianočný pozdrav HZOS Vranov nad TopľouPrichádzame k Vám šťastie, zdravie, lásku priať.
Teplo objatia a stisku rúk nech sála do Vašich sŕdc
po celý nový rok.

Ďakujeme za doterajšiu priazeň a spoluprácu.

Mgr. Anna Gdovinová, riaditeľka
a zamestnanci HZOS Vranov nad Topľou
 
Týždeň seniorov
Týždeň seniorov - 10. - 14. november 2008
V dňoch od 10. – 14. novembra 2008 sa konal Týždeň seniorov, ktoré zorganizovalo HZOS v spolupráci s RÚVZ – Poradňou zdravia. Mudr. Kvetoslava Pižemová a Adriana Kianková vykonávali meranie cukru, cholesterolu, krvého tlaku 57 dôchodcom z okresu Vranov nad Topľou. V rámci bezplatných preventívnych prehliadok sa toto stretnutie stalo veľkou obľubou seniorov.
Celý článok...
 
Krížovkári a hádankári (IX. ročník) - výsledky
Matičný turnaj o pohár primátora mesta 2008Krížovku snáď lúštil už každý z nás, aspoň sa o to možno pokúšal. Tí, ktorým čaro hľadania tajničky učarovalo, sa schádzajú dodnes. Matičný turnaj, ktorý sa konal 29.11.2008 v priestoroch Hornozemplínskeho osvetového strediska prilákal 11 „profesionálnych“ krížovkárov z Východného Slovenska. Svoje schopnosti si súťažiaci mohli preveriť v troch kategóriách – v kvíze, krížovkách a hlavolamoch, ktoré už tradične pripravil „mozog podujatia“ ako ho nazývajú organizátori, Ing. Jozef Bubnár z Hencoviec. Celkové prvenstvo a putovný pohár primátora mesta si odniesol Mudr. Pavol Gazdič z Prešova, na druhom mieste sa umiestnil Miroslav Kostura z Nižného Hrabovca a napokon tretie miesto obsadila Mgr. Rozália Nagyová z Vranova nad Topľou. Organizátormi podujatia boli Hornozemplínske osvetové stredisko Vranov n.adTopľou, Oblastné pracovisko Matice Slovenskej a Mesto Vranov nad opľou. Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalší, jubilejný 10. ročník.
Celý článok...
 
Zlatý rómsky slávik 2008
Zlatý rómsky slávik 2008Rómske piesne vyvierajúce priamo zo srdca odzneli dňa 28.11.2008 na 6. ročníku Zlatého rómskeho slávika v Kultúrnom dome v Čemernom. Hlavnými organizátormi podujatia boli Hornozemplínske osvetové stredisko Vranov nad Topľou, Občianske združenie Európa a Mestský dom Kultúry Vranov n.T. Desať "rómskych slávikov" dokázalo, že nezabudlo na tradičnú rómsku pieseň, plnú bôľu, nenávisti, lásky, prísah a túžby po lepšom živote.
Celý článok...
 
Nositelia tradícií - výsledky
Nositelia tradícií 2008Uchovávanie a šírenie ľudových tradícií a zvykov v každom regióne Slovenska patrí k náročnej ale krásnej činnosti jednotlivcov, či folklórnych kolektívov. Aj náš región je pestrý množstvom podôb tradičnej ľudovej kultúry.
Dôkazom jeho životaschopnosti bolo podujatie, ktoré zorganizovali Prešovský samosprávny kraj, Hornozemplínske osvetové stredisko Vranov nad Topľou a obec Banské dňa 8.11.2008 v Kultúrnom dome v Banskom pod názvom "Nositelia tradícií".
Celý článok...
 
Akvadukty - pozvánka na výstavu
Akvadukty - výstava prác pedagógov a žiakov -  5. 11. - 18. 12. 2008
Prešovský samosprávny kraj, Hornozemplínske osvetové stredisko Vranov nad Topľou a Stredná odborná škola Prešov Vás v dňoch 5. 11. - 18. 12. 2008 pozývajú na výstavu prác pedagógov a žiakov pod názvom „Akvadukty“, ktorá bude inštalovaná vo výstavnej sieni HZOS vo Vranove nad Topľou.
 
<< Začiatok < Predošlá 31 32 33 34 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 528 - 544 z 571

Novinky z kultúry