Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes41
mod_vvisit_counterVčera58
mod_vvisit_counterTento víkend468
mod_vvisit_counterTento mesiac1362
mod_vvisit_counterSpolu283406
regionalne_dejiny.jpg
Detský veniec krásy
Okresná súťažná prehliadka detských folklórnych súborovV sobotu 4. apríla 2009 sa uskutočnila v Dome kultúry vo Vranove nad Topľou okresná súťažná prehliadka detských folklórnych súborov z nášho okresu. Organizátori tohto podujatia, ktorými boli Prešovský samosprávny kraj, Hornozemplínske osvetové stredisko a Mestský dom kultúry vo Vranove nad Topľou sa postarali o jej hladký priebeh a spokojnosť všetkých zúčastnených súborov. A nebolo ich málo. Zúčastnilo sa ich päť. Na pódiu predviedli 9 tancov.
Celý článok...
 
Praktické ukážky maľovania veľkonočných kraslíc
Praktické ukážky maľovania veľkonočných kraslícKraslice sú hlavným dekoračným prvkom veľkonočných sviatkov. Zdobíme ich rôznymi spôsobmi od výmyslu sveta. S modernou technikou zdobenia kraslíc prišla 1. a 2. apríla 2009 medzi členov Jednoty dôchodcov Slovenska v Nižnom Hrušove a v Nižnom Hrabovci pracovníčka Hornozemplínskeho osvetového strediska Jarmila Hittmárová. Veľkonočné kraslice neboli to jediné, čo mohli členovia klubu vidieť. S veľmi zaujímavou technikou papierového pletenia  zaujala Emília Bezeková. V Nižnom Hrabovci boli zase ukážky rozšírené o tvorbu papierových kvetov, ktorú predviedla Edita Sinčáková. A ako zdobievali kraslice naši starí rodičia? V každej oblasti Slovenska si zaužívali určitú techniku zdobenia. Bolo to hlavne voskovanie, batikovanie, leptanie, vyškrabovanie, oblepovanie, odrôtovanie, menej rozšírené bolo okúvanie, vyrábanie drevených tokárskych vajíčok a fúkanie vajíčok zo skla.
 
Mládež spieva 2009 - výsledky
Mládež spieva - krajská súťažná prehliadka detských speváckych zborov - 2009
Krajská prehliadka detských speváckych zborov Mládež spieva 2009 sa uskutočnila v piatok 3.4.2009 v MsDK vo Vranove nad Topľou za účasti 5 speváckych zborov: Chlapčenský spevácky zbor Ozvena z Vranova nad Topľou, Dievčenský spevácky zbor Ozvena z Vranova nad Topľou, DÚHA – detský spevácky zbor pri ZŠI pre nevidiacich a slabozrakých z Levoče, Popradský detský spevácky zbor z Popradu, Detský spevácky zbor pri ZUŠ v Giraltovciach
Celý článok...
 
Veľkonočné inšpirácie
Veľkonočné inšpirácie
Pod tradičným názvom Veľkonočné inšpirácie  bola vernisážou  dňa 24.3.2009 verejnosti sprístupnená výstava Milady Ivankovej „Nevyužité možnosti ľudovej medicíny – duchovné a hmotné bohatstvo Horného Zemplína“.  Vo výstavnej sieni HZOS Vám ako súčasť tejto výstavy ponúkame aj predaj a ukážky maľovania kraslíc  nášho regiónu.
Celý článok...
 
Mládež spieva 2009 - pozvánka
Mládež spieva - krajská súťažná prehliadka detských speváckych zborov
Dňa 3.4.2009 o 10.00 hod. sa v sále Mestského domu kultúry vo Vranove nad Topľou uskutoční krajská súťažná prehliadka detských speváckych zborov Mládež spieva 2009. Súťažný program bude venovaný spomienke na Dr. Jozefa Budu. Podujatie sa uskutoční s príspevkom MK SR.
Celý článok...
 
Veľkonočné inšpirácie - pozvánka na výstavu
Prešovský samosprávny kraj a Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou Vás v rámci „Veľkonočných inšpirácií“ pozývajú 24.3.2009 o 14.00 hod. na vernisáž výstavy Milady Ivankovej „Nevyužitie možnosti ľudovej medicíny – duchovné a hmotné bohatstvo Horného Zemplína“. Výstava je spojená s predajom a ukážkami maľovania veľkonočných kraslíc a potrvá do 9.4.2009.
 
Maľujete kraslice?

KrasliceMaľujete kraslice a chcete, aby sa potešili aj iní? Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove v rámci výstavy Veľkonočné inšpirácie pripravuje ako súčasť výstavy aj maľovanie kraslíc. Vzhľadom na to, že sú vedomosti o tom, že aj táto ľudová tvorba je bohatá v našom regióne, budeme radi, ak svojou technikou a nápadmi obohatíte kolekciu výstavy. Výstava bude spojená s praktickými ukážkami a predajom. Kraslice môžete doniesť do výstavnej siene HZOS p. Hittmárovej (tel. 057/44 228 71) najneskôr do 18. marca 2009. Počet kraslíc je neobmedzený. Uvítame aj veľkonočné aranžmá, hlavne vlastnú tvorbu.

 
<< Začiatok < Predošlá 31 32 33 34 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 511 - 527 z 571

Novinky z kultúry