Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes10
mod_vvisit_counterVčera60
mod_vvisit_counterTento víkend234
mod_vvisit_counterTento mesiac1310
mod_vvisit_counterSpolu274117
Okresná športová olympiáda seniorov
Okresná športová olympiáda seniorov18. júna 2016 sa  uskutočnil už 6. ročník tejto súťaže v krásnom prostrední Lysej hory vo Vyšnom Kazimíri. Športová legenda Jozef Golonka zapálil olympijský oheň a predseda Okresnej organizácie PaedDr. Ján Popaďák privítal vzácnych hostí: poslancov NR SR Mgr. Petra Pčolinského a Mgr. Mikuláša Krajkoviča, podpredsedu PSK MUDr. Petra Obrimčáka, riaditeľku  HZOS vo Vranove n.T., Mgr. Annu Gdovinovú, starostov obcí a duchovných otcov z okolitých obcí. Moderátorom podujatia bol redaktor Tv JOJ Michal Iľkanin, ktorý v kultúrnom programe predstavil DFS Ďatelinku, Ukrajinský súbor, dedinské folklórne skupiny, hosťa programu Dušana Grúňa, ukážky vojenskej techniky a v závere vydareného podujatia súboj dvoch lietadiel.
Celý článok...
 
Detský výtvarný Vranov 2016
Detský výtvarný Vranov 2016Dňa 8. júna 2016 bola vo výstavnej sieni HZOS slávnostne otvorená výstava XXIV. ročníka okresnej súťaže detskej výtvarnej tvorby. Vernisáž otvorili krátkym, milým programom deti z MŠ Okulka – Vranov. Hlavným bodom vernisáže bolo odovzdávanie diplomov a cien oceneným malým umelcom. Oceňovali sa dve súťaže: naištalovaný Detský výtvarný Vranov 2016 a marcová súťaž s postupom do Hurbanova Vesmír očami detí 2016. Výstava potrvá do 18. júla 2016.
Celý článok...
 
Roztoky 2016 - výsledky
Roztoky 2016V nedeľu 5. 6. 2016 sa v obci Banské v hojnom počte opäť stretli nadšenci folklóru, hudby, spevu a tanca na 25. ročníku okresnej súťažnej prehliadky ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov - ROZTOKY 2016. Zo 17 speváckych skupín, 2 sólistov inštrumentalistov, ľudovej hudby a 10 spevákov sólo/duo odborná porota udelila zlaté a strieborné pásmo a z každej kategórie vybrala najlepších, aby náš okres ďalej úspešne reprezentovali vo vyššom kole súťaže. Podujatie pripravilo Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou a obec Banské s finančnou podporou MO Matice slovenskej. Odbornú porotu tvorili Ľubomír Varinský – predseda poroty (dlhoročný folklorista a zbormajster z Košíc), Jana Pitková (bývalá speváčka Lúčnice a Šarišanu z Prešova) a Viliam Gurbaľ (multiinštrumentalista, folklorista a zbormajster Zboru sv. Cecílie z Košíc).
Celý článok...
 
ŠAFFOVA OSTROHA 2016 - výsledky
ŠAFFOVA OSTROHA 2016Posledný májový víkend už tradične patrí folklóru. Aj v tieto slnečné dni 27. – 29. 5. 2016 v Dlhom Klčove Národné osvetové centrum v Bratislave a Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove v spolupráci s obcou Dlhé Klčovo usporiadali trojdňový Festival tradičnej ľudovej kultúry spojený so súťažou sólistov tanečníkov v ľudovom tanci s medzinárodnou účasťou – Šaffova ostroha 2016. Vyše 90 sólistov tanečníkov hodnotila 6-členná odborná porota s predsedníčkou Mgr. art. Agátou Krausovou, ArtD., ktorá súťažiacich zadelila do pásem a v každej súťažnej kategórii udelila titul LAUREÁT.
Celý článok...
 
Zemplínska ostrá kosa
Zemplínska ostrá kosa 2016Už po siedmykrát sa 21. mája predstavili najlepší kosci v individuálnych, ale aj v tímových kategóriách tejto súťaže. Organizátormi celoslovenskej súťaže boli Obec, ZO JDS a Poľnohospodárske družstvo v Nižnom Hrušove a Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove n.T. Na trávnatých políčkach sa predstavilo štyridsaťtri koscov. No na svoje si prišli nielen oni, ale Zemplínska ostrá kosa "ponúkla" opäť každého, kto sa rozhodol uctiť si tradície, k čomu neodmysliteľne patrí aj vystúpenie miestnych speváckych folklórnych skupín. Tentoraz prijali pozvanie skupiny z Tovarného, Nižného  Hrabovca,  Hencoviec, Sedlísk, Kamennej Poruby, Nižného Hrušova a Ondavských Matiašoviec. A čerešničku na torte celej tejto vydarenej "Lige koscov" dotvoril rodák Jozef Tomášik v leteckej šou.
Celý článok...
 
Deň matiek v kluboch
Deň matiek v klubochVzdať úctu všetkým mamičkám, mamkám možno rôznym spôsobom, napríklad darovaním kytice, darčeka, návštevou či spomienkou. Pri príležitosti Dňa matiek si v priebehu mesiaca máj pripravili kluby dôchodcov pre svoje členky krásne podujatia:
Celý článok...
 
Spišský Jeruzalem 2016
Spišský Jeruzalem 2016Štvrtý ročník kultúrno-duchovného festivalu pod názvom Spišský Jeruzalem nadväzuje na predchádzajúce roky a bude sa konať v dňoch 20. až 22. mája 2016 v Spišskom Podhradí a na Spišskej Kapitule. Podujatie zastrešuje Košický samosprávny kraj a Prešovský samosprávny kraj, s významnou podporou a spoluprácou so Spišskou diecézou, mestom Spišské Podhradie, Združením Podbranisko, Spišským osvetovým strediskom a Košice region. Zaujímavý kultúrny program ponúka pestrú paletu viac žánrových vystúpení, v ktorých sa mieša duchovný odkaz so súčasnou kultúrou, prostredníctvom hudobných koncertov, či divadelných predstavení, ale aj výstav, tvorivých dielní, či duchovného sprievodného programu.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 52 - 68 z 557

Novinky z kultúry