Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes33
mod_vvisit_counterVčera78
mod_vvisit_counterTento víkend33
mod_vvisit_counterTento mesiac1432
mod_vvisit_counterSpolu283476
regionalne_dejiny.jpg
Gipsy Bašavel – súťaž hudobných skupín
Gipsy Bašavel22. októbra sa v sále Kultúrneho domu v Čičave predviedli rómske amatérske hudobné skupiny okresu Vranov nad Topľou. Od 14:00 h si široká verejnosť mohla vychutnať vibrujúcu atmosféru rómskej kultúry, v ktorej spev a hudba odznievali v absolútnej symbióze. Víťazstvo zo súťaže Gipsy Bašavel si odniesla hudobná skupina Gipsy Exekútor z Vechca, z  ktorej bol ocenený aj najlepší bubeník.
Celý článok...
 
FOTO inšpirácie
FOTO inšpirácieSlávnostným otvorením  sa 17. októbra  2016 vo výstavnej sieni HZOS vo Vranove nad Topľou sprístupnila výstava fotografií študentov Strednej odbornej školy A. Dubčeka – odbor propagačná grafika.
Príďte sa inšpirovať, lebo práve taký je názov výstavy: FOTO inšpirácie.
Výstava potrvá do 31.10.2016.
Celý článok...
 
Výstup na hrad Čičva
Výstup na hrad ČičvaVýstup na hrad Čičva patrí k tradičným podujatiam, ktoré Hornozemplínske osvetové stredisko organizuje vždy v prvú októbrovú sobotu. Počasie nás ani tento rok nesklamalo a tak sme sa tešili veľkej účasti rodičov s deťmi a žiackych turistických oddielov v sprievode učiteľov zo ZŠ Sídlisko 2, Tovarného, Sedlísk a Kladzian. Aj tento rok sme pripravili animátorské programy, v ktorých sa deti zabavili, zasúťažili si a nechýbali ani sladké odmeny. Najmladšou účastníčkou výstupu bola – Ela Galíková (1,5 r.) zo Sedlísk, najstaršou Božena Kulánová (82 r.) z Humenného a najvzdialenejšou účastníčkou Iveta Komorousová z ČR z Příbrami.
Celý článok...
 
Rómsky festival Horného Zemplína
Rómsky fesrival horného ZemplínaV piatok 30. septembra 2016 Hornozemplínske osvetové stredisko, Mestský dom kultúry a OZ Európa pripravili už 6. ročník Rómskeho festivalu Horného Zemplína. Návštevníci podujatia si okrem nádherného počasia mohli vychutnať aj bohatý kultúrny program, v ktorom sa predstavili tanečné skupiny Asaben zo Strážskeho, Jilestar zo Sečoviec, Ciknijagori a Európa z Čemerného. Ako hosť programu vystúpila hudobná skupina Inkanto – sestry Janka a Lenka Klimčové, Peter Pulko a Julka Svoreňová.
Celý článok...
 
Zámutovská struna 2016
Zámutovská struna 2016V nedeľu 25.09.2016 v obci Zámutov, organizoval Prešovský samosprávny kraj, Hornozemplínske osvetové stredisko a obec Zámutov krajskú súťaž a prehliadku ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov – ZÁMUTOVSKÁ STRUNA 2016. 14 speváckych skupín, 5 ľudových hudieb a 10 sólistov – spevákov a inštrumentalistov porota navrhla zaradiť do jednotlivých pásem: zlatého, strieborného a bronzového a vybrala najlepších, aby náš kraj reprezentovali na celoslovenskej súťaži, ktorá sa bude konať 12. – 13. novembra v Dolnom Kubíne.
Celý článok...
 
Výstup na 101 hradov a zámkov Slovenska
Výstup na hrad Čičva 2016V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva sa uskutoční výstup na 101 slovenských hradov a zámkov. Október – mesiac hradov Slovenska sa stal aj pre náš región tradičný a pri tejto príležitosti sa bude 1. októbra realizovať výstup na hrad Čičva.
Základným poslaním tohto podujatia je:
• oboznamovať účastníkov s históriou a tradíciami hradu Čičva a lokalitou, v ktorej sa nachádza;
• prispievať k ochrane a úprave hradov a zámkov, ako aj okolitého prostredia;
• viesť deti, mládež i dospelých k aktívnemu pohybu a pobytu v prírode.
Celý článok...
 
Víkend v Nižnom Hrabovci
Špivanočki mojo 2016Dvojdňové oslavy Hrabovčanov otvorila v sobotu 17. septembra  domáca skupina Potoky. Po nich  sa v kultúrnom dome predstavila FSk Tarnavčan z Trnavy pri Laborci, Vechcovčanky z Vechca, domáci Orchester Východňarov a  tancom potešil folklórny súbor Orgonina z Vranova nad Topľou. Pred kultúrnym domom si mohli návštevníci nielen pozrieť, ale aj kúpiť remeselné výrobky z dielne drevorezbárov Jána Babenského z Hlinného, Pavla Tomka z Ruskova a Alexandra Orlíka z Vranova n. T., šperky Márie Dzurčaninovej z Prešova, papierové kvety Edity Sinčákovej z Vranova n.T. a medové produkty  Milana Göröga z N. Hrabovca.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 52 - 68 z 571

Novinky z kultúry