Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes35
mod_vvisit_counterVčera82
mod_vvisit_counterTento víkend353
mod_vvisit_counterTento mesiac1702
mod_vvisit_counterSpolu278913
spivanocki_mojo_2017.jpg
vystup_hrad_cicva_2017.jpg
pozvanka_ikony_final.jpg
Novoročné stretnutie priateľov kultúry a umenia
Novoročné stretnutie priateľov kultúry a umenia 2017Tradícia novoročných vernisáží, stretnutia, rozhovory, slušnosť a poďakovanie, majstrovstvo a obdiv. Tieto heslá by sme mohli zadať do Googlu, keby sme chceli priblížiť už 19. stretnutie priateľov kultúry a jeho atmosféru i poslanie. Na prahu roku 2017 (12.1.) sa stretli v Hornozemplínskom osvetovom stredisku (HZOS) pozvaní hostia a nositelia rôznych žánrov kultúry pri otvorení výstavy Spev rýb. Kolekciu výtvarných prác poskytol vranovský rodák akad. mal. Dušan Sekela a jeho dcéra Mgr. art. Silvia Sekelová.
Celý článok...
 
Janko Cina – Zlatý rómsky slávik 2016
Zlatý rómsky slávik 2016OZ Európa a Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou zorganizovalo 19.12.2016 v KD v Čemernom už 14. ročník súťaže Zlatý rómsky slávik. O tento prestížny titul bojovalo jedenásť mladých rómskych speváckych talentov z celého regiónu. Porota v zložení Mgr. Anna Gdovinová, Mgr.Alfonz Kaliáš, súrodenci Ferkovci a líder skupiny Gipsy Culy rozhodli udeliť prvenstvo Jankovi Cinovi, druhé miesto si vyspievala Denisa Nováková a tretia skončila Silvia Slivková. Ako hosť programu sa predstavili súrodenci Alex a Ondrej Ferkovci z Prešova a uznávaná rómska hudobná skupina Gipsy Culy.
Srdečne blahoželáme všetkým oceneným.
Celý článok...
 
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácieVianoce sa nám pomaličky blížia a my budeme opäť po roku sláviť tie najkrajšie sviatky v roku. Vianoce sú predovšetkým sviatkom pokoja a lásky, kedy sa celá rodina schádza pod vianočným stromčekom. K pohodovým sviatkom patrí okrem dobrého jedla aj vhodná vianočná výzdoba a dekorácia. Na stole nesmie chýbať ikebana. 14. decembra sa stretli ženy zo základných organizácií JDS a SZZP vo výstavnej sieni HZOS, aby si túto neodmysliteľnú súčasť Vianoc vyrobili. Na stole sa nahromadili vetvičky nielen rôznych druhov, ale aj veľkostí, pribudli orechy, šípky, stužky, sviečky. V priebehu niekoľkých minút vznikali malé umelecké dielka. A veru - bolo sa čím pochváliť.
Celý článok...
 
Okno do sveta farieb
Okno do sveta fariebRiaditeľka Hornozemplínskeho osvetového strediska Mgr. Anna Gdovinová privítala 6. decembra 2016 vo výstavnej sieni všetkých, ktorí prijali pozvanie na vernisáž výstavy diel Alexandra a Martina Orlíkovcov pod názvom „Okno do sveta farieb“. Ako sme sa dozvedeli z úst kurátora výstavy Jaroslava Gála je to už v poradí jeho tretia výstava. Po prvej samostatnej výstave v Humennom v roku 2013 a druhej v MsDK vo Vranove n.T. v roku 2014.
Celý článok...
 
Adventný veniec v Zámutove
Adventný veniec v ZámutoveAdvent (z latinského „adventus“ - príchod) znamená príchod Krista, ktorý túžobne očakávame. Symbolom obdobia adventu a duchovnej prípravy na slávenie Vianoc je adventný veniec so štyrmi sviečkami, ktoré sa postupne zapaľujú počas štyroch adventných nedieľ. Štyri sviečky - štyri adventné týždne. Na tradičnom adventnom venci by mali byť tri sviečky fialové a jedna ružová. Fialová farba je farbou pokánia, modlitieb a príprav na Vianoce, ružová je farbou radosti a nádeje. Kruh je symbolom súdržnosti. V poslednú novembrovú nedeľu si Občianske združenie Ženskej speváckej skupiny Komanička v Penzióne Opál v Zámutove pripravilo pre túto príležitosť okrem pesničiek aj malé prekvapenie. Za účasti domácich a pozvaných hostí pokrstili adventný veniec.
Celý článok...
 
1. detský tanečný domček a 4. tanečný dom
1. detský tanečný domček a 4. tanečný domHornozemplínske osvetové stredisko a Folklórny súbor Vranovčan, zorganizovali v piatok 25.11.2016 v Múzeu ľudovej kultúry 1. detský tanečný domček a 4. tanečný dom. Vynikajúci lektori Peter a Martina Hrabovskí naučili deti tance z Ponitria. Na tanečnom dome sme začali s tancami z Požitavia a manželia Peter a Kristína Vajdovci nás voviedli do tajov krásneho čardáša z obce Ostrov. Zúčastneným zblízka i zďaleka ďakujeme za bohatú účasť a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie na ďalšom cykle tanečných domov vo Vranove nad Topľou.
Celý článok...
 
Svetový deň cukrovky
Svetový deň cukrovkyAko reakciu na rapídne stúpajúci výskyt diabetu sme pripravili 22. novembra prednášku pre seniorov v Dennom centre vo Vranove n.T. Lektorkou tejto závažnej témy bola Mgr. Anna Janoková z RÚVZ vo Vranove n.T. a z jej prednášky vyberáme: "Svetový deň diabetu si od roku 1991 pripomíname každoročne 14. novembra. Dnes diabetes predstavuje už globálnu epidémiu so život ohrozujúcimi komplikáciami."
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 35 - 51 z 564

Novinky z kultúry