Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes33
mod_vvisit_counterVčera78
mod_vvisit_counterTento víkend33
mod_vvisit_counterTento mesiac1432
mod_vvisit_counterSpolu283476
regionalne_dejiny.jpg
Pozvánka
Pozvánka - folklór súťaž okres, krajPrešovský samosprávny kraj, Hornozemplínske osvetové stredisko a Mestský dom kultúry vo Vranove nad Topľou Vás srdečne pozývajú na okresnú súťaž a prehliadku choreografií folklórnych súborov, ktorá sa uskutoční dňa 25. marca 2017 v Mestskom dome kultúry vo Vranove nad Topľou so začiatkom o 11:00 h. a na krajskú súťaž a prehliadku sólistov tanečníkov v ľudovom tanci Tancuj,tancuj... ktorá sa uskutoční 25. marca 2017 so začiatkom o 13.00 h. Nenechajte si ujsť možnosť vidieť najlepšie choreografie folklórnych súborov okresu a najlepších sólistov folklórnych súborov Prešovského kraja.
 
Umelecký prednes od A po Z
Umelecký prednes od A po ZHviezdoslavov Kubín je jednou z najstarších súťaží záujmovej umeleckej činnosti. Tohto roku budú recitátori súťažiť už v rámci jeho 63. ročníka. Je až neuveriteľné, že ho z ponuky voľnočasových aktivít nevytlačili modernejšie či podľa niektorých odporcov tohto žánru atraktívnejšie a vraj potrebnejšie formy sebarealizácie.
Celý článok...
 
Pochovávanie basy
Pochovávanie basyV posledný februárový deň vyvrcholili fašiangy. Toto obdobie druhej polovice zimy charakterizujú zakáľačky, hostiny, svadby pri ktorých sa ľudia stretávajú, žartujú a spievajú. Slovenské fašiangy sú spojené s karnevalovou zábavou - hudba, tanec, sprievody masiek. Tie zabezpečujú dočasné zrušenie spoločenských rozdielov, parodovanie činností i ceremoniálov. Medzi tie patrí aj pochovávanie basy, ktorým symbolicky vrcholí posledná fašiangová zábava. Odnesením basy na márach sa na 40 dní zamknú tancovačky, nastane príprava na Veľkú noc. Takéto parodovanie "pochovávania basy" sa za hojnej účasti v reštaurácii Oáza predviedli členovia z MO JDS Centrum vo Vranove n.T.
Celý článok...
 
Talenty 2017
Talenty 2017V nedeľu 26.2.2017 sa v Dlhom Klčove konal už 26. ročník okresnej súťaže Talenty 2017. Súťažilo 36 talentovaných sólistov a 5 detských speváckych skupín a 4 duá v kategóriách populárna a ľudová pieseň. Skvelé výkony súťažiacich hodnotila odborná porota v zložení Mgr. Milan Rendoš, Mgr. Mária Pavolková a Mgr. Andrea Rendošová. Divákom ďakujeme za potlesk a podporu súťažiacich.
Celý článok...
 
Fašengi, fašengi, fašengovo časi
Fašengi, fašengi, fašengovo časiHudobné zoskupenie "Orchester východňarov" dňa 12. februára v kultúrnom dome v Nižnom Hrabovci ponúkol niečo zo svojho repertoáru členom ZO JDS. V kultúrnom programe, ktorému predchádzala hodnotiaca výročná schôdza, sa nielen piesňami, ale aj fašiangovým pásmom predstavili členky FSk Potoky, zaspievala Romana Mižáková, Adam Jonek, Natália a Saška Jevčákové, trošku humorného slova pridali Cuky a Luky, s hudobným doprovodom Pavla Kaľuhu zaspievali Lívia Pančíková, Julka Novosiadlá, Anička Haššová, Sofia Piskorová a zatancovali členovia z FSk Lipovec, pod vedením Miroslava Jenča.
Celý článok...
 
Zdravé držanie tela
Zdravé držanie telaVäčšina z nás si pamätá ako nás naši rodičia (hlavne mama) upozorňovali na to, aby sme sa nehrbili a stáli, či sedeli rovno. skutočnosť je taká, že mali pravdu. Chrbtica je silná a stabilná a takou aj zostane, ak budeme dodržiavať správne držanie tela. Keď sa začneme pri státí alebo sedení hrbiť, naše svaly a kĺby trpia, čo vedie k bolestiam chrbta, hlavy a iným problémom. Tejto téme sme sa 15. februára v rámci projektu Poďme sa rozprávať... venovali v ZŠ Sídlisko 2, ZŠ Bernoláková a ZŠ Juh. Fyzioterapeut Peter Pavlík porozprával žiakom 4. a 5. ročníka o dôležitosti zdravého životného štýlu a správneho starania sa o chrbticu.
Celý článok...
 
Hudaci pre skorej narodzenich
Hudaci pre skorej narodzenichPoslednú januárovú sobotu prišli do Kultúrneho domu v Nižnom Hrušove hodnotiť minuloročné úsilie členovia zo Základnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku (JDS) na hodnotiacej výročnej schôdzi. Pozvanie prijali aj vzácni hostia - majiteľ spoločnosti Betpres spol. s.r.o. Matúš Barkóci, predsedníčka Slovenského zväzu sclerosis multiplex Jarmila Fajnorová, pracovníčka HZOS vo Vranove n.T. Anna Delyová, predseda ZO SZZP v Nižnom Hrušove Štefan Demčák,  predsedníčka ZO JDS a SZZP zo Žalobína Monika Širáková a sestričky z Kláštora božieho milosrdenstva v Nižnom Hrušove.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 35 - 51 z 571

Novinky z kultúry