Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes10
mod_vvisit_counterVčera60
mod_vvisit_counterTento víkend234
mod_vvisit_counterTento mesiac1310
mod_vvisit_counterSpolu274117
Výtvarné spektrum
Výtvarné spektrum 2016Pod týmto názvom bola dňa 11. novembra 2016 slávnostnou vernisážou sprístupnená výstava obrazov z 53. ročníka celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby. Organizátorom je Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne. Do celoštátneho kola v roku 2016 postúpilo celkovo 193 autorov zo všetkých ôsmich krajov Slovenska, ktorých reprezentovalo spolu 372 výtvarných prác. Expozícia výstavy bola zostavená z 188 výtvarných diel od 120 autorov, ktoré porota vybrala ako najlepšie. Zároveň navrhla udeliť celkovo 12 cien a 13 čestných uznaní. Medzi vystavujúcimi autormi bol aj Martin Orlík z Vranova n.T. - člen Klubu neprofesionálnych výtvarníkov pri HZOS, ktorý zaujal plastikou z hliny "Apolos".

Ak prijmete pozvanie do výstavnej siene, nájdeme tu  olejomaľby, kresby, plastiky, akvarely, linoryty a iné techniky.
 
Výstava potrvá do konca novembra 2016.
Celý článok...
 
Pracovné stretnutie na Domaši
Pracovné stretnutie na DomašiV dňoch 10.-12. októbra pripravil Slovenský zväz telesne postihnutých v spolupráci s Hornozemplínskym osvetovým strediskom vo Vranove n.T. pracovno-relaxačné stretnutie 55 funkcionárov a členov zo základných organizácií a okresných centier KC - SZTP Prešov v hoteli Dobranská zátoka. Niekto sa s pohybovým hendicapom narodí, niekto sa môže vlastnou, alebo cudzou vinou zo dňa na deň dostať do situácie, kedy bude jeho pohyb odkázaný na využívanie niektorej z kompenzačných pomôcok umožňujúcim prekonávať bytové alebo terénne bariéry.
Celý článok...
 
Zdravou výživou k zdravému srdcu
Zdravou výživou k zdravému srdcuViaceré štúdie hovoria o tom, že počet chorých na srdcovo-cievne ochorenia stále narastá. Negatívnou správou je aj skutočnosť, že kardiovaskulárne ochorenia sú hlavnou príčinou úmrtí vo svete. Pričom štatisticky na ne za rok zomrie až 4,5 milióna ľudí v Európe a v Amerike takmer 7,5 milióna. Hlavnými rizikovými faktormi rozvoja týchto ochorení, sú pritom už takmer všetkým dobre známy vysoký tlak, cholesterol, fajčenie a obezita. Žiaľ, ani vysoký tlak, ani vysoký cholesterol často nemajú žiadne alebo majú len veľmi slabé príznaky, ktoré ľudia ignorujú a mnohí ani netušia, že týmto ochorením trpia. Dôležitú rolu v tomto prípade zohráva prevencia. Preto sme v piatok 21.októbra  v Hornozemplínskom osvetovom stredisku vo Vranove nad Topľou v rámci týždňa vzdelávania dospelých zorganizovali besedu – Zdravou výživou k zdravému srdcu. O tom ako prispôsobiť jedálny lístok a  ako správne stravovanie ovplyvňuje jednotlivé rizikové parametre porozprávali lektorky z RÚVZ Mgr. Anna Janoková a Mgr. Antónia Ivanová, PhD. Sprievodnou aktivitou bolo meranie krvného tlaku a cholesterolu.
 
Gipsy Bašavel – súťaž hudobných skupín
Gipsy Bašavel22. októbra sa v sále Kultúrneho domu v Čičave predviedli rómske amatérske hudobné skupiny okresu Vranov nad Topľou. Od 14:00 h si široká verejnosť mohla vychutnať vibrujúcu atmosféru rómskej kultúry, v ktorej spev a hudba odznievali v absolútnej symbióze. Víťazstvo zo súťaže Gipsy Bašavel si odniesla hudobná skupina Gipsy Exekútor z Vechca, z  ktorej bol ocenený aj najlepší bubeník.
Celý článok...
 
FOTO inšpirácie
FOTO inšpirácieSlávnostným otvorením  sa 17. októbra  2016 vo výstavnej sieni HZOS vo Vranove nad Topľou sprístupnila výstava fotografií študentov Strednej odbornej školy A. Dubčeka – odbor propagačná grafika.
Príďte sa inšpirovať, lebo práve taký je názov výstavy: FOTO inšpirácie.
Výstava potrvá do 31.10.2016.
Celý článok...
 
Výstup na hrad Čičva
Výstup na hrad ČičvaVýstup na hrad Čičva patrí k tradičným podujatiam, ktoré Hornozemplínske osvetové stredisko organizuje vždy v prvú októbrovú sobotu. Počasie nás ani tento rok nesklamalo a tak sme sa tešili veľkej účasti rodičov s deťmi a žiackych turistických oddielov v sprievode učiteľov zo ZŠ Sídlisko 2, Tovarného, Sedlísk a Kladzian. Aj tento rok sme pripravili animátorské programy, v ktorých sa deti zabavili, zasúťažili si a nechýbali ani sladké odmeny. Najmladšou účastníčkou výstupu bola – Ela Galíková (1,5 r.) zo Sedlísk, najstaršou Božena Kulánová (82 r.) z Humenného a najvzdialenejšou účastníčkou Iveta Komorousová z ČR z Příbrami.
Celý článok...
 
Rómsky festival Horného Zemplína
Rómsky fesrival horného ZemplínaV piatok 30. septembra 2016 Hornozemplínske osvetové stredisko, Mestský dom kultúry a OZ Európa pripravili už 6. ročník Rómskeho festivalu Horného Zemplína. Návštevníci podujatia si okrem nádherného počasia mohli vychutnať aj bohatý kultúrny program, v ktorom sa predstavili tanečné skupiny Asaben zo Strážskeho, Jilestar zo Sečoviec, Ciknijagori a Európa z Čemerného. Ako hosť programu vystúpila hudobná skupina Inkanto – sestry Janka a Lenka Klimčové, Peter Pulko a Julka Svoreňová.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 35 - 51 z 557

Novinky z kultúry