Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes6
mod_vvisit_counterVčera82
mod_vvisit_counterTento víkend324
mod_vvisit_counterTento mesiac1673
mod_vvisit_counterSpolu278884
spivanocki_mojo_2017.jpg
vystup_hrad_cicva_2017.jpg
pozvanka_ikony_final.jpg
Roztoky 2014 - vyhodnotenie
Roztoky 2014Roztoky v Banskom sa 1. júna 2014 tešili bohatej účasti folkloristov z nášho regiónu už po 23-krát. 14 skupín, 5 inštrumentalistov, 3 duá a 9 sólistov spevákov hodnotila trojčlenná porota z Košíc v zložení Mgr. Ľubomír Varínsky, Andrea Rendošová a Mgr. Štefan Štec. Okresnú súťaž a prehliadku hudobného folklóru dospelých zorganizovali obec Banské, Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou a miestny odbor Matice slovenskej v Banskom. Preplnená sála tlieskala nielen súťažiacim, ale aj hosťovi podujatia, hudobno-zábavnej ľudovej skupine Ščamba.
Celý článok...
 
Zemplínska ostrá kosa
Zemplínska ostrá kosaNajlepší slovenskí kosci zo Zemplína, Šariša, Považia, Turca, Abova a Oravy sa  stretli 24. mája v Nižnom Hrušove na majstrovstvách v kosení ručnou kosou. Súťažilo sa podľa pravidiel Slovenského koseckého spolku, pričom organizátori tento rok pripravili naozaj exkluzívne podmienky. Tráva vysoká cca 120 centimetrov dala zabrať aj najväčším favoritom, no nikto sa nesťažoval, práve naopak, z každej strany zaznievali slová chvály a uznania. Rekordy síce nepadali, ale v našej nadmorskej výške na nížine by takto mala vyzerať tráva u každého gazdu, aby bolo čím kŕmiť...
Celý článok...
 
Viera Šrankotová - Žena roka 2013 pre okres Vranov nad Topľou
Žena roka 2013Okresná organizácia Únie žien Slovenska a Hornozemplínske osvetové stredisko vyhlásili  15. mája 2014 v klubovni HZOS najúspešnejšiu Ženu roka 2013  okresu Vranov nad Topľou. Nominované boli štyri dámy:
Celý článok...
 
ŠAFFOVA OSTROHA 2014 - vyhodnotenie
Šaffova ostrohaV dňoch 23. – 25. mája 2014 Dlhé Klčovo opäť ožilo folklórom. Vyhlasovateľom a odborným garantom bolo Národné osvetové centrum Bratiislava (NOC Bratislava), realizátorom a organizačným garantom bola obec Dlhé Klčovo a Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou. Na celoslovenskej súťaži a prehliadke sólistov tanečníkov v ľudovom tanci s medzinárodnou účasťou Šaffova ostroha 2014 sa zúčastnilo vyše 120 účinkujúcich. Zo zahraničia pricestovali hostia z Rzeszówa z Poľska, Hroznovej Lhoty z Moravy a stály hosť každého ročníka Šaffovej ostrohy a zároveň súťažiaci Filip Cíl z Prahy. O výsledkoch v jednotlivých kategóriách rozhodla sedemčlenná odborná porota v zložení Doc. Ján BLAHO, Mgr.art. Lenka KONEČNÁ, ArtD., Mgr.art. Agáta KRAUSOVÁ, ArtD., Mgr.art. Stanislav MARIŠLER, ArtD., Mgr.art. Miroslava PALANOVÁ, Mgr.art., Barbora MORONGOVÁ, PhD. a Ing. Vladimír URBAN.
Celý článok...
 
Tancuj, tancuj...
Tancuj, tancuj...Pod názvom Tancuj, tancuj... sa v sobotu 26.4.2014 v MsDK vo Vranove uskutočnili dve okresné súťažné prehliadky v oblasti folklóru. Diváci mali možnosť vidieť nové choreografie z dielní našich folklórnych kolektívov a sólistov tanečníkov v ľudovom tanci z vranovského okresu. Hlavným organizátorom podujatia bolo Hornozemplínske osvetové stredisko a spoluorganizátorom MsDK vo Vranove. Trojčlenná porota odborníkov vo folklóre z Michaloviec a Košíc pod vedením Milana Hvižďáka, umeleckého vedúceho a choreografa FS Zemplín, celkom vzhliadla a hodnotila 8 choreografií v prvej časti a tanečné umenie 14 párov v druhej časti súťažnej prehliadky.
Celý článok...
 
MĽK pre najmenších
Zaspievaj slávičekMúzeum ľudovej kultúry tentokrát ožilo pre škôlkarov z MŠ Sídl. II. ul. 1.mája vo Vranove nad Topľou 11. apríla 2014. Pod názvom Zaspievaj sláviček sa ukrývala prehliadka malých spevákov, ktorí svojim prenikavým hlasom spievali ľudové piesne Zemplína a Šariša. Ktovie, možno im naše tradície, ľudové melódie a kroje učarujú natoľko, že z nich vyrastú budúce talenty.
Celý článok...
 
Veľkonočné inšpirácie
Veľkonočné inšpirácieTypickým zvykom Veľkej noci je oblievanie vodou a v niektorých regiónoch aj šibanie prútikom. Tradícia obdarovávania šibačov a polievačov počas sviatkov maľovanými vajíčkami má dávne korene. Každá gazdinka si preto dopredu nachystá pre oblievačov a šibačov dostatok maľovaných kraslíc. Každoročne sa v kluboch dôchodcov stretávajú ženy, aby sa naučili nové techniky zdobenia veľkonočných vajíčok. Hornozemplínske osvetové stredisko v spolupráci so ZO JDS a OcÚ v Nižnom Hrušove pripravilo pre ženy aj v tomto roku zaujímavú ponuku. Emília Bezeková ukázala ako sa dajú ozdobiť polystyrénové vajíčka papierovými servítkami a Marta Žolnová názorne predviedla patchworkovú techniku, ktorá mala veľký úspech.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 171 - 187 z 564

Novinky z kultúry