Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes43
mod_vvisit_counterVčera58
mod_vvisit_counterTento víkend470
mod_vvisit_counterTento mesiac1364
mod_vvisit_counterSpolu283408
regionalne_dejiny.jpg
ŠAFFOVA OSTROHA 2017
Šaffova ostroha 2017Národné osvetové centrum v Bratislave a Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove v spolupráci s obcou Dlhé Klčovo aj tento rok usporiadali trojdňový festival tradičnej ľudovej kultúry spojený s 25. ročníkom súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci s medzinárodnou účasťou – Šaffova ostroha 2017. Podujatie sa uskutočnilo s finančnou podporu Fondu na podporu umenia. Záštitu nad podujatím prevzal minister kultúry Marek Maďarič a predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík. 68 sólistov tanečníkov, ktorí sa predstavili súťažne v štyroch kategóriách, hodnotila 7-členná odborná porota, ktorá  súťažiacich zadelila do pásem a v každej súťažnej kategórii udelila titul LAUREÁT.
Celý článok...
 
Jeden z najkrajších sviatkov - Deň matiek
Deň matiekNa Slovensku ho oslavujeme vždy v 2. májovú nedeľu. Mama - slovo, ktoré znie tak dôverne a blízko. Jeho zmysel je úplný a jasný. V každodennom zhone pod tlakom povinností si mnohokrát ani neuvedomujeme, ako sa striedajú dni pracovné i sviatočné. Sme veľmi radi, že jeden z najkrajších sviatkov sme si pripomenuli aj v našom meste:
Celý článok...
 
Zemplínska ostrá kosa 2017
Zemplínska ostrá kosa 2017Už v poradí 8. ročník majstrovského kosenia ručnou kosou v Nižnom Hrušove ponúkol opäť silný zážitok. Súťažiaci, či už boli ženy, alebo muži povýšili kosenie, ako neodmysliteľnú súčasť nášho vidieka, na novú úroveň. Po Prašníckom koseckom festivale a Drahovskej kose na Považí aj tu dala tráva zabrať aj tým skúsenejším. V každom regióne sa kosci boria či už s výškou, alebo s jej  hustotou. Hoci ide o súťaž, o rivalite nemôže byť ani reči. Práve atmosféra robí z celého podujatia jedinečnú akciu.  Stretávajú sa tu kamaráti, pri políčku vám spieva folklórna skupina, vaši súperi vás povzbudzujú a vôbec im nevadí, že ste práve prekonali ich čas.
Celý článok...
 
ZUZANKA - Pomôž, Bože, ráno vstať...
ZUZANKA - Pomôž, Bože, ráno vstať...Hornozemplínské osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou v spolupráci so Združením  inteligencie Rusínov Slovenska v Bratislave sprístupnilo vernisážou dňa 9.05.2017 o 16.00 hodine fotografickú výstavu Daniely Kapráľovej "Zuzanka"- Pomôž, Bože ráno vstať... Výstava návštevníkom predkladá subjektívno-intímny, šesť ročný fotografický príbeh o starenke a jej insitnej tvorbe, ktorý sa po prvýkrát prezentoval v roku 2008.
Celý článok...
 
ŠTÚROV ZVOLEN - okresné kolo súťaže v rétorike
ŠTÚROV ZVOLEN - okresné kolo súťaže v rétorike4. máj 2017 z pohľadu poroty: V I. kategórii prišli súťažiaci, ktorí sa so súťažou ešte len oboznamujú. Oceňujeme ich odvahu a schopnosť reprodukovať neznámy text. Vedia s ním tvorivo pracovať a vyjadriť v závere ponaučenie alebo povedať vlastný názor.
V II. kategórii súťažiaci veľmi dobre zvládli tému domácej prípravy, ale je potrebné všímať si súťažný slohový útvar /napr. úvaha/ a nezamieňať ho za iný / napr. za výklad /. Oceňujeme originálnosť príbehov a úvah a tvorivý prístup k nim.
V III. kategórii súťažia študenti, ktorí dokázali zužitkovať poznatky a skúsenosti z predchádzajúcich ročníkov. Odporúčame, aby v improvizovaných prejavoch neboli len štatisti ale aby dokázali vyjadriť viac osobného.
Celý článok...
 
Zdravá výživa
Zdravá výživaĽudské telo je dômyselný stroj, ktorý je odkázaný na potreby svojho majiteľa. V snahe uspokojiť svoje potreby často siahame po rôznych škodlivých potravinách. Je nevyhnutné dávať telu nielen to čo mu chutí ale hlavne to čo mu prospieva. 3. máj sa v Hornozemplínskom osvetovom stredisku vo Vranove nad Topľou niesol v znamení zdravej výživy a zdravého životného štýlu. Študentom gymnázia o tejto veľmi aktuálnej problematike porozprávala výživová poradkyňa Ing. Martina Melkovičová, ktorá sa na zdravú výživu  pozerá z odborného hľadiska, no  svojim klientom ju približuje ľudskou cestou. Porozprávala o módnych trendoch v stravovaní, detoxikácii a o vplyve genetiky. V závere prednášky  študenti mohli ochutnať nápoje zo zeleného jačmeňa, medovú a sójovú  nátierku, pohankové produkty a iné výživové doplnky.
Celý článok...
 
Mýty a fakty o migrantoch
Mýty a fakty o migrantochV rámci projektu Poďme sa rozprávať... sme 27. apríla 2017 na ZŠ Bernolákova a ZŠ Sídlisko 2 zrealizovali besedu Mýty a fakty o migrantoch. Pod lektorskou taktovkou JUDr. Viktórie Mižákovej zo Strediska pre ľudské práva Košice sa žiaci dozvedeli množstvo zaujímavých informácií. Podotkla, že v oblasti boja proti všetkým podobám intolerancie je dôležité poukazovať nato, aký nebezpečný je extrémizmus v našej spoločnosti, aké sú jeho príčiny a aké môžu byť jeho následky.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 18 - 34 z 571

Novinky z kultúry