Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes10
mod_vvisit_counterVčera60
mod_vvisit_counterTento víkend234
mod_vvisit_counterTento mesiac1310
mod_vvisit_counterSpolu274117
Vansovej Lomnička
Vansovej LomničkaUž 50. ročník festivalu umeleckého prednesu poézie a prózy žien sa uskutočnil dňa 20. marca 2017 v Hornozemplínskom osvetovom stredisku v spolupráci s Okresnou organizáciou Únie žien Slovenska vo Vranove n.T. Cieľom súťaže je podporovať a zachovávať tradíciu recitovania žien, ktorá je zameraná na rozvoj osobnosti, poskytuje príležitosť prezentácie talentu, umeleckého citu a posilnenie národnej identity prostredníctvom hlbšieho spoznávania slovenskej literatúry a jej pôsobivej interpretácie.
Celý článok...
 
Celoštátne stretnutie metodikov pre prevenciu
Celoštátne stretnutie metodikov pre prevenciuNárodné osvetové centrum Bratislava a Hornozemplínske osvetové stredisko Vranov nad Topľou pripravili v  dňoch 16. – 17. marca 2017 v obci Zámutov odborný seminár s názvom Prevencia vybraných sociálnopatologických javov určený vybraným riadiacim a metodickým pracovníkom regionálnych osvetových stredísk a kultúrnych centier v Slovenskej republike. Cieľom odborného seminára bolo poukázať na vybrané sociálnopatologické a ďalšie nežiaduce javy a iniciovať preventívne aktivity v oblasti kultúrno-osvetovej činnosti, zamerané na  rodinu a jej členov.
Celý článok...
 
Jeden svet
Jeden svetV dňoch od 9. – 11. marca 2017 sa uskutočnil v priestoroch Hornozemplínskeho osvetového strediska Vranove nad Topľou 8. Ročník Medzinárodného filmového festivalu Jeden svet, ktorého hlavným organizátorom sú OZ KOMPA.s v spolupráci s HZOS Vranov nad Topľou. Jeden svet je zaujímavým filmovým festivalom. Ponúka širokej verejnosti jedinečnú možnosť zhliadnuť tvorbu od režisérov dokumentárnych filmov z celého sveta. Na základe výberu mali diváci možnosť zhliadnuť 10 kvalitných filmov z rôznych krajín.
Celý článok...
 
Pozvánka
Pozvánka - folklór súťaž okres, krajPrešovský samosprávny kraj, Hornozemplínske osvetové stredisko a Mestský dom kultúry vo Vranove nad Topľou Vás srdečne pozývajú na okresnú súťaž a prehliadku choreografií folklórnych súborov, ktorá sa uskutoční dňa 25. marca 2017 v Mestskom dome kultúry vo Vranove nad Topľou so začiatkom o 11:00 h. a na krajskú súťaž a prehliadku sólistov tanečníkov v ľudovom tanci Tancuj,tancuj... ktorá sa uskutoční 25. marca 2017 so začiatkom o 13.00 h. Nenechajte si ujsť možnosť vidieť najlepšie choreografie folklórnych súborov okresu a najlepších sólistov folklórnych súborov Prešovského kraja.
 
Umelecký prednes od A po Z
Umelecký prednes od A po ZHviezdoslavov Kubín je jednou z najstarších súťaží záujmovej umeleckej činnosti. Tohto roku budú recitátori súťažiť už v rámci jeho 63. ročníka. Je až neuveriteľné, že ho z ponuky voľnočasových aktivít nevytlačili modernejšie či podľa niektorých odporcov tohto žánru atraktívnejšie a vraj potrebnejšie formy sebarealizácie.
Celý článok...
 
Pochovávanie basy
Pochovávanie basyV posledný februárový deň vyvrcholili fašiangy. Toto obdobie druhej polovice zimy charakterizujú zakáľačky, hostiny, svadby pri ktorých sa ľudia stretávajú, žartujú a spievajú. Slovenské fašiangy sú spojené s karnevalovou zábavou - hudba, tanec, sprievody masiek. Tie zabezpečujú dočasné zrušenie spoločenských rozdielov, parodovanie činností i ceremoniálov. Medzi tie patrí aj pochovávanie basy, ktorým symbolicky vrcholí posledná fašiangová zábava. Odnesením basy na márach sa na 40 dní zamknú tancovačky, nastane príprava na Veľkú noc. Takéto parodovanie "pochovávania basy" sa za hojnej účasti v reštaurácii Oáza predviedli členovia z MO JDS Centrum vo Vranove n.T.
Celý článok...
 
Talenty 2017
Talenty 2017V nedeľu 26.2.2017 sa v Dlhom Klčove konal už 26. ročník okresnej súťaže Talenty 2017. Súťažilo 36 talentovaných sólistov a 5 detských speváckych skupín a 4 duá v kategóriách populárna a ľudová pieseň. Skvelé výkony súťažiacich hodnotila odborná porota v zložení Mgr. Milan Rendoš, Mgr. Mária Pavolková a Mgr. Andrea Rendošová. Divákom ďakujeme za potlesk a podporu súťažiacich.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 18 - 34 z 557

Novinky z kultúry