Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes35
mod_vvisit_counterVčera82
mod_vvisit_counterTento víkend353
mod_vvisit_counterTento mesiac1702
mod_vvisit_counterSpolu278913
spivanocki_mojo_2017.jpg
vystup_hrad_cicva_2017.jpg
pozvanka_ikony_final.jpg
Keď vyblednú farby na palete...
Ján AdamčíkKamarát, výtvarník, fotograf, člen klubu neprofesionálnych výtvarníkov pri HZOS a VRAMA,
tak to bol Ján Adamčík.

Ďakujeme mu za dlhoročnú spoluprácu s osvetovým strediskom v oblasti neprofesionálneho výtvarného umenia.

Ján Adamčík nás navždy opustil, no jeho výnimočné umenie zostáva nie len v nás.
 
Veľký-malý strom
Veľký-malý stromDňa 22.10.2014 o 17.00 h bola v priestoroch Hornozemplínskeho osvetového strediska vernisážou sprístupnená výstava bonsajov. 18 členov voľného združenia pestovateľov bonsajov sa prezentovalo takmer 100-vkou malých – veľkých stromčekov. Výstava, ktorá potrvá do 26. októbra 2014 je spojená s predajom a ukážkou originálnych japonských bonsajov. Predseda združenia Milan Roskoš, zároveň vyzýva všetkých milovníkov "Veľkých – malých stromov" a záujemcov o ich pestovanie, aby sa pridali k združeniu. Prihlásiť sa môžu priamo počas výstavy, alebo telefonicky na čísle 09 08 994 145. Výstava  bude otvorená denne od 9.00 h do 17.00 h.
Celý článok...
 
Mesiac úcty k starším
Mesiac úcty k starším„Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi."
Každoročne v októbri, keď príroda naberá krásu jesene, sa s úctou obraciame k občanom skôr narodeným, ktorých konanie je obohatené veľkými životnými múdrosťami. Dňa 16.októbra sa stretli seniori, aby si mohli pripomenúť tento sviatok.  Hneď pri vstupe do školskej jedálne ZŠ Sídl.II vo Vranove n.T. si mohli návštevníci pozrieť výstavu jesenných plodov, pripravenú žiakmi tejto školy. Predsedníčka ZO JDS Vranov Centrum Petronela Lukičová ocenila bohatú účasť a to, že pozvanie prijali aj vzácni hostia - primátor mesta Ing. Ján Ragan, prednostka Okresného úradu vo Vranove n. T. Ing. Mária Cingeľová, riaditeľ  ÚPSVaR Ing. Ľubomír Lukič a poslanec mestského zastupiteľstva  Ing. Ľubomír Pidaný. Prihovorili sa prítomným, vypočuli si báseň v podaní Márie Hladkej a predstavila sa ženská spevácka skupina Ružička. Boli odmenení jubilujúci členovia.
Celý článok...
 
Energetické nápoje
Energetické nápojeHlavným životabudičom bola ešte pár rokov dozadu káva. Dnes je situácia iná. Do popredia sa dostávajú najrôznejšie energetické nápoje. Zaujímavosťou je ich vznik. Prvýkrát boli vyrobené pred viac ako 50 rokmi v Japonsku. Za úlohu mali udržať ťažko manuálne pracujúcich zamestnancov čo najdlhšie fit, v najlepšej forme. Postupne sa rozšírili do celého sveta a sú vyhľadávané nielen profesionálnymi vodičmi či študentmi cez skúšky, ale aj zabávajúcou sa mládežou a dokonca sa energetické nápoje stávajú aj súčasťou desiatového balíčka  už piatakov na základných školách.
Celý článok...
 
Prečo som na svete rád/rada
Prečo som na svete rád/radaJe veľa spôsobov ako vyjadriť svoj názor na nástrahy súčasnej doby. Výtvarné umenie je jedna z foriem poskytujúca priestor tvorivosti a fantázii. Takmer 620 návštevníkov si vo  výstavnej sieni HZOS pozrelo 50 ocenených prác kľúčového projektu Ministerstva kultúry SR – Prečo som na svete rád/rada. Každý z obrazov bol jedinečný a niesol v sebe rôzne výpovede. O anorexii, internete, facebooku, legálnych a nelegálnych drogách ale aj o násilí vo svete.

Celý článok...
 
Výstup na hrad Čičva
Výstup na hrad ČičvaTuristika, zábava, súťaže a spoločná opekačka sa v sobotu 4. októbra 2014 spojili v jeden zážitok, ktorý si v sebe nepochybne nadlho ponesú všetci návštevníci. V ruinách hradu Čičva, priamo na mieste, kde sa rodila história, si mohli vyskúšať svoju odvahu v stredovekom šerme, namaľovať si hradné strašidielka, vyrobiť kvety z lístia alebo sa len tak nechať unášať nádhernou atmosférou hradnej prírody. Naším najmenším učarovalo maľovanie na tvár a ukážky výcviku sokola.
Celý článok...
 
Plenér 2014
Plenér 2014Po niekoľkoročnej prestávke sme sa niekoľkí členovia klubu neprofesionálnych výtvarníkov pri HZOS vo Vranove /J. Zahorjan, J. Timko, D.Adam,B. Leško, M.Lukáčová, J.Hittmárová/ stretli, aby sme  na maliarskych plátnach zachytili atmosféru prichádzajúcej jesene. Maľovalo sa v okolí obce Zlatník od 25. do 28. októbra. Vzhľadom na charakteristickú architektúru nezmodernizovanej malej dedinky, častými námetmi boli práve obydlia Zlatninčanov aj s prislúchajúcimi stodolami a dvormi. V pozadí sa niekedy v zamračenej i zahmlenej alebo slnkom zaliatej oblohe rysoval Oblík či Slánske vrchy. Prvý deň hľadania vhodného terénu bol uľahčený spoločnou prechádzkou obcou a jej okolím v sprievode starostky Martiny Lukáčovej. Je zároveň jednou z výtvarníkov a poskytla nám na štyri dni súkromné ubytovanie vo svojom vidieckom dome.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 154 - 170 z 564

Novinky z kultúry