Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes33
mod_vvisit_counterVčera78
mod_vvisit_counterTento víkend33
mod_vvisit_counterTento mesiac1432
mod_vvisit_counterSpolu283476
regionalne_dejiny.jpg
Čarovné Vianoce
Čarovné VianoceSamotné slovíčko "advent" znamená v preklade príchod. Mnohé gazdinky sa už teraz  pripravujú na najkrajšie sviatky roka. Vianoce - symbol lásky, štedrosti a krásneho magického obdobia, kedy sa stretáva celá rodina pri štedrovečernom stole. Samozrejme nesmie na ňom chýbať ani slávnostná výzdoba. Farby si už vyberajú gazdinky podľa toho, aká je im srdcu blízka, alebo aká je práve v kurze. Ale klasika ostáva. Ligotavé, zlaté, červené... alebo iba čistá vôňa ihličia... a k tomu sviečky. Lebo plamienok  tlejúcej sviečky na stole symbolizuje svetlo života a nádeje.
Celý článok...
 
Bezpečná jeseň života
Bezpečná jeseň životaBeseda pod týmto názvom sa konala 11. decembra 2014 v priestoroch Hornozemplínskeho osvetového strediska. Informovať seniorov o rizikách a nástrahách, ktoré im hrozia predovšetkým ako jednej z najrizikovejších skupín v súvislosti s páchaním trestnej činnosti prišla Mgr. Zuzana Gojdová z OR PZ vo Vranove nad Topľou. Prednáška bola zameraná aj na tému prezentovania rôznych výrobkov - pod názvom „ŠMEJDI“, ako si dávať pozor na podomových predajcov, ako si zabezpečiť majetok, ako sa chrániť pred zlodejmi na ulici a pod. Podvodníci využívajú rôzne príležitosti k tomu, aby sa dostali k peniazom seniorov. Oslovujú ich na ulici a snažia sa ich nachytať na rôzne emotívne príbehy.
Celý článok...
 
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácieV tomto predvianočnom období HZOS prispelo k vianočným výzdobám niektorých základných škôl, či príbytkov členov klubov dôchodcov. Nenáročnou formou, hlavne v spotrebe materiálu, sme učili ako aranžovať vianočné ikebany, adventné vence a dokonca aj vyrábať samotné drobné vianočné ozdoby. Využívali sme dostupný prírodný materiál z našich záhrad, lúk a lesov. Boli to rôzne vetvičky ihličnanov, oriešky, šišky, šípky, sušené kvety, konáre z divého viniča. K výrobe ozdôb bol použitý polystyrén, drôt, lepiaca pištoľ a dekoratívne spreje. 4. decembra dielne prebiehali na ZŠ N. Hrabovec a v Klube dôchodcov N. Hrabovec, 5. decembra na ZŠ Kladzany, 9. decembra v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove n. T. a 10. decembra v detskom domove vo Vranove n. T.
Celý článok...
 
Prednášky v klube
Prednášky v klube18. novembra sa v Klube dôchodcov JDS v Čaklove uskutočnila prednáška zameraná na zásady stravovania pod názvom „Aby trávenie nebolo trápenie“ s lektorkou  PhDr. Antóniou Ivanovou PhD. Ľudové príslovie hovorí: zvyk je železná košeľa. Zmeniť stravovacie návyky teda nie je jednoduché, ale možné to je. Určite nič nepokazíme tým, keď svoj stravovací režim obohatíme o ryby, ktoré sú veľkým zdrojom jódu a pochutnáme si na nich aspoň 2x týždenne. Dopriať si treba  zeleninu a ovocie - ideálne v surovom stave. Dávať prednosť bielemu mäsu (predovšetkým rybaciemu a hydinovému) pred mäsom hovädzím a bravčovým. Jesť strukoviny, z obilnín potom predovšetkým pohánku, proso a nelúpanú ryžu. Z tukov dať prednosť olivovému oleju.
Celý článok...
 
"Búrajme predsudky"
Búrajme predsudkySme ľudia. Všetci sme si rovní, ale nie sme rovnakí!
Aj napriek vysoko humánnej a tolerantnej dobe existujú rozdiely a množstvo predsudkov voči insolventnosti a etnickým skupinám. Odlišnosti majú silný emocionálny náboj, zatiaľ čo racionálny obsah môže byť v nich potlačený. Bojovať voči predsudkom však nie je jednoduché. Dôležitý je spôsob ako to urobiť. Občianske združenie Brány Európy a Hornozemplínske osvetové stredisko zorganizovali v ZŠ Kukučínova divadelné predstavenie pod názvom "Búrajme predsudky."
Celý článok...
 
Zlatý rómsky slávik - Miroslava Červeňáková z Vechca
Zlatý rómsky slávik 2014V nedeľu 9. novembra sa v kultúrnom dome v Čemernom uskutočnila regionálna súťaž v interpretácii rómskej piesne Zlatý rómsky slávik 2014. Desať súťažiacich  bojovalo pred plnou sálou divákov o  prestížny titul najlepšieho rómskeho speváka okresu Vranov nad Topľou nádhernými piesňami plnými lásky, bôľu i nenávisti.  Štvorčlennú porotu v zložení – Mgr. Anna Gdovinová, Igor Balog, Mgr. Alfonz  Kaliáš a Miro Jaroš najviac zaujala Miroslava Červeňaková z Vechca, na druhom mieste sa umiestnila Kamila Mitrašová z Bystrého a napokon tretie miesto si vyspievala Nikola Kaliášová z Čemerného.
Celý článok...
 
Slávnostná vernisáž
Slávnostná vernisážSlávnostnou vernisážou bola verejnosti sprístupnená 7. novembra 2014 výstava insitnej tvorby Miroslava Potomu zo Stročína. Jeho tvorba našej výtvarnej verejnosti nie je neznáma. Je častým hosťom vernisáží v našej výstavnej sieni, niektorých plenérov , či iných podujatí klubu neprofesionálnych výtvarníkov pri  HZOS, klubu VRAMA a prezentuje sa aj prostredníctvom umeleckej predajne Art Diela. Hudobne vernisáž obohatili heligonkári Juraj Kuruc a Dušan Boroš a k tvorbe autorA sa vyjadril kurátor výstavy PhDr. Slavomír Čupil  Výstava potrvá do 19. decembra 2014.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 154 - 170 z 571

Novinky z kultúry