Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes10
mod_vvisit_counterVčera60
mod_vvisit_counterTento víkend234
mod_vvisit_counterTento mesiac1310
mod_vvisit_counterSpolu274117
Sloboda nie je zadarmo
SlobodaV tomto duchu sa vo Vranove nad Topľou niesol ďalší, už šiesty ročník festivalu dokumentárnych filmov JEDEN SVET, ktorý pre Vranovčanov pripravilo OZ KOMPA.s a Hornozemplínske osvetové stredisko Vranov n.T.. Počas troch dní sme si spolu pozreli 15 dokumentárnych snímok z rozličných kútov sveta. Tento rok program zaujal a do premietacej sály HZOS prilákal ľudí rôzneho veku s rovnakým cieľom – vidieť, dozvedieť sa a zabaviť sa.
Celý článok...
 
Talenty 2015
Talenty 20158.2.2015 sa nám v miestnom kultúrnom dome v Dlhom Klčove predstavili už po 24. krát úžasné detské spevácke talenty okresu Vranov nad Topľou.
Celý článok...
 
Novoročné stretnutie priateľov kultúry
Novoročné stretnutie priateľov kultúryUž po osemnásty krát sa dňa 13. januára 2015 v priestoroch Hornozemplínskeho osvetového strediska zišli priatelia kultúry na tradičnom novoročnom stretnutí.  Príjemné popoludnie spestrila vernisáž  výstavy majoliky Márie a Oskara Hanuskovcov pod názvom Krása z hliny.
Celý článok...
 
Čarovné Vianoce
Čarovné VianoceSamotné slovíčko "advent" znamená v preklade príchod. Mnohé gazdinky sa už teraz  pripravujú na najkrajšie sviatky roka. Vianoce - symbol lásky, štedrosti a krásneho magického obdobia, kedy sa stretáva celá rodina pri štedrovečernom stole. Samozrejme nesmie na ňom chýbať ani slávnostná výzdoba. Farby si už vyberajú gazdinky podľa toho, aká je im srdcu blízka, alebo aká je práve v kurze. Ale klasika ostáva. Ligotavé, zlaté, červené... alebo iba čistá vôňa ihličia... a k tomu sviečky. Lebo plamienok  tlejúcej sviečky na stole symbolizuje svetlo života a nádeje.
Celý článok...
 
Bezpečná jeseň života
Bezpečná jeseň životaBeseda pod týmto názvom sa konala 11. decembra 2014 v priestoroch Hornozemplínskeho osvetového strediska. Informovať seniorov o rizikách a nástrahách, ktoré im hrozia predovšetkým ako jednej z najrizikovejších skupín v súvislosti s páchaním trestnej činnosti prišla Mgr. Zuzana Gojdová z OR PZ vo Vranove nad Topľou. Prednáška bola zameraná aj na tému prezentovania rôznych výrobkov - pod názvom „ŠMEJDI“, ako si dávať pozor na podomových predajcov, ako si zabezpečiť majetok, ako sa chrániť pred zlodejmi na ulici a pod. Podvodníci využívajú rôzne príležitosti k tomu, aby sa dostali k peniazom seniorov. Oslovujú ich na ulici a snažia sa ich nachytať na rôzne emotívne príbehy.
Celý článok...
 
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácieV tomto predvianočnom období HZOS prispelo k vianočným výzdobám niektorých základných škôl, či príbytkov členov klubov dôchodcov. Nenáročnou formou, hlavne v spotrebe materiálu, sme učili ako aranžovať vianočné ikebany, adventné vence a dokonca aj vyrábať samotné drobné vianočné ozdoby. Využívali sme dostupný prírodný materiál z našich záhrad, lúk a lesov. Boli to rôzne vetvičky ihličnanov, oriešky, šišky, šípky, sušené kvety, konáre z divého viniča. K výrobe ozdôb bol použitý polystyrén, drôt, lepiaca pištoľ a dekoratívne spreje. 4. decembra dielne prebiehali na ZŠ N. Hrabovec a v Klube dôchodcov N. Hrabovec, 5. decembra na ZŠ Kladzany, 9. decembra v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove n. T. a 10. decembra v detskom domove vo Vranove n. T.
Celý článok...
 
Prednášky v klube
Prednášky v klube18. novembra sa v Klube dôchodcov JDS v Čaklove uskutočnila prednáška zameraná na zásady stravovania pod názvom „Aby trávenie nebolo trápenie“ s lektorkou  PhDr. Antóniou Ivanovou PhD. Ľudové príslovie hovorí: zvyk je železná košeľa. Zmeniť stravovacie návyky teda nie je jednoduché, ale možné to je. Určite nič nepokazíme tým, keď svoj stravovací režim obohatíme o ryby, ktoré sú veľkým zdrojom jódu a pochutnáme si na nich aspoň 2x týždenne. Dopriať si treba  zeleninu a ovocie - ideálne v surovom stave. Dávať prednosť bielemu mäsu (predovšetkým rybaciemu a hydinovému) pred mäsom hovädzím a bravčovým. Jesť strukoviny, z obilnín potom predovšetkým pohánku, proso a nelúpanú ryžu. Z tukov dať prednosť olivovému oleju.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 137 - 153 z 557

Novinky z kultúry