Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes35
mod_vvisit_counterVčera82
mod_vvisit_counterTento víkend353
mod_vvisit_counterTento mesiac1702
mod_vvisit_counterSpolu278913
spivanocki_mojo_2017.jpg
vystup_hrad_cicva_2017.jpg
pozvanka_ikony_final.jpg
V Nižnom Hrušove spojili generácie knihy a veľkonočné tradície
V Nižnom Hrušove spojili generácie knihy a veľkonočné tradície22. marca 2015 v Kultúrnom dome spojilo Nižnohrušovčanov podujatie inšpirované posolstvom mesiaca marec, ktorý je venovaný knihám a blížiacimi sa veľkonočnými sviatkami. Recitálom a hudobným umením spestrili nedeľňajšie popoludnie žiaci miestnej základnej školy a občania Nižného Hrušova. Súčasťou podujatia bola výstava knižných titulov zo súkromnej zbierky Antona Vasiľa, knižnice a niektoré tlače zapožičali miestne farnosti. Riaditeľka miestnej knižnice Slávka Boguská nám predstavila najvzácnejšiu knihu napísanú v latinčine z roku 1766, Breviarium Romanum z roku 1814 a učebnicu z roku 1869 patriaca učiteľovi z Banskej Bystrice, z ktorej svojho času učil všetky predmety.
Celý článok...
 
Veľkonočné inšpirácie – tvorivé dielne
Veľkonočné inšpiráciePrebúdzajúca sa príroda  jarného obdobia ponúka veľa možností ako si Veľkonočné sviatky obohatiť sviežim jarným aranžovaním a zdobenými vajíčkami. O kraslice má čoraz väčší záujem nielen dospelá verejnosť, ale aj naša školská mládež. Táto aktivita má  pre žiakov I. stupňa ZŠ  náučný charakter. Hlavným cieľom je, aby sa  prakticky naučili miešať a nanášať  farby nielen na papierovú podkladovú plochu. Maliarsku techniku kombinovania latexovej farby s inými vodou riediteľnými farbami sme použili v tvorivých dielňach 23.3.2015 v Detskom Domove vo Vranove n.T. a 24.3.2015 v ZŠ v Nižnom Hrušove.
Celý článok...
 
Anabolické steroidy, Anorexia a Bulímia
ImageKtoré mladé dievča nesníva o kariére modelky. V každom časopise, či v televízii sa píše o ich "atraktívnom živote" - o ich kráse. Tieto médiá výrazne ovplyvňujú názor na ideál ženskej krásy. Dievčatá a mladé ženy automaticky spájajú vzhľad modeliek, ich prehnanú štíhlosť, hraničiacu s chorobnou chudosťou, s ideálnou hmotnosťou a teda aj so vzorom ženskej krásy. Keď už nemôžu byť modelky, aspoň sa chcú danému vzoru podobať. Skúšajú rôzne extrémne redukčné diéty a neraz sa im situácia vymkne spod kontroly. No nie je to len problém dievčat. V snahe vyzerať dobre a ohúriť, mnohí chlapci sa už vo veku 15-16 rokov uchyľujú do fitnes centier. Kde v snahe vybudovať si svalovú hmotu, často siahajú po podporných látkach, ktoré sú však pre tínedžerský  vek obzvlášť nebezpečné.
Celý článok...
 
O trendoch, zlozvykoch a tradíciách
Image18. marca sme v priestoroch HZOS privítali 240 študentov  Gymnázia. Zatiaľ, čo ich spolužiaci mali „maturitný program“  ostatným študentom  sme pripravili rovnako zaujímavý, no určite menej stresujúci. Celé dopoludnie sa striedali  v prednáškových miestnostiach. Mgr. Marta Kertisová sa venovala veľmi aktuálnej téme – Veľká Noc v tradíciách, Mária Gešperová z RÚVZ rozprávala o téme -  Fajčenie a alkohol, Mgr. Martina Jurčová priblížila tému -  FOODTRENDY  a napokon výtvarníčka Jarmila Hittmárová spolu s Editou Sinčákovou viedli tvorivú dielňu pod názvom Veľkonočné kraslice.
Celý článok...
 
Vyhodnotenie okresnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarný Vranov 2015
Výtvarný Vranov 2015Vyhodnotenie okresnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby sa uskutočnilo dňa 23.februára 2015.  Súťaže sa zúčastnilo 18 výtvarníkov z nášho regiónu vo všetkých vekových kategóriách. (Kategória „A“ – 3, kategória „B“ – 8, kategória „C“ – 4, kategória „C1“ – 3.) Zastúpené boli takmer všetky výtvarné techniky, s výnimkou na kresbu a priestorové práce, ktoré absentovali. V týchto technikách boli len dvaja autori. Celkový dojem poroty z výberu je viac než dobrý.  Kolekcia súťažných prác vystihuje rôzne momenty života okolo nás a záujem o umenie. Výtvarné umenie  v malej miere samo o sebe je menšinová záležitosť, ktorá dáva pohľad na to krajšie, čo môžeme v dnešnej dobe  s radosťou nasávať.
Celý článok...
 
Vyhodnotenie okresnej súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby FotoVranov 2015
FotoVranov 2015Vyhodnotenie súťaže sa uskutočnilo 19.februára 2015, do ktorej sa zapojilo 5 fotografov v kategórii „A“ a 10 fotografov v kategórii „B“. Porota v zložení Mgr. Art. Veronika Bažalíková a Mgr. Art. Zuzana Križanská  hodnotila v kategórii „A“ 9 čiernobielych a 23 farebných fotografií a 1 multimediálnu prezentáciu, v kategórii „B“ 8 čiernobielych  a 10 farebných fotografií. Najlepším fotografiám boli udelené hlavné ceny, diplomy a zároveň postup do krajského kola do Starej Ľubovne.
Celý článok...
 
Význam očkovania proti chrípke u seniorov
Význam očkovania proti chrípke u seniorovPod týmto názvom si Hornozemplínske osvetové stredisko v spolupráci s RÚVZ vo Vranove n.T. pripravilo  prednášku pre seniorov v Nižnom Hrabovci a Dennom centre vo Vranove n.T. Lektorkami boli Mgr. Mária Gešperová a Mgr.Antónia Ivanová Phd. Objaví sa každú zimu. Tento rok sa však prihlásila intenzívnejšie. Chrípka je akútne vírusové ochorenie, ktoré sa rýchlo šíri z človeka na človeka vzdušnou cestou.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 137 - 153 z 564

Novinky z kultúry