Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes33
mod_vvisit_counterVčera78
mod_vvisit_counterTento víkend33
mod_vvisit_counterTento mesiac1432
mod_vvisit_counterSpolu283476
regionalne_dejiny.jpg
Detský folklórny festival
Detský folklórny festivalPo pôstnom oddychu od folklóru Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou usporiadalo 19. apríla na pravé poludnie v Mestskom dome kultúry okresnú súťažnú prehliadku detských folklórnych súborov. Päť detských kolektívov hodnotila odborná porota v zložení Mgr. Art. Agáta Krausová, PhD. – predsedníčka poroty, Mgr. Katarína Babčáková, PhD. a Ing. Slavomír Ondejka.
Celý článok...
 
Žena roka 2014 - vyhásenie súťaže
Okresná organizácia Únie žien Slovenska a Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou vyhlasujú súťaž o titul Žena roka 2014. Ocenením chceme prejaviť úctu ženám, matkám, vzdať obdiv ich obetavosti, húževnatosti, odvahe, pracovitosti a materstvu. Cieľom súťaže je zaktivizovať občanov mesta i okresu Vranov nad Topľou pri hľadaní výnimočnej ženy, ktorá si tento titul zaslúži.
Celý článok...
 
Hviezdoslavov Kubín 2015
Hviezdoslavov Kubín 2015Okresného kola súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín 2015 sa 31.3.2015 zúčastnilo 89 súťažiacich z týchto základných škôl: Zámutov, Holčíkovce, Pavlovce, Bystré, Sečovská Polianka, Hanušovce nad Topľou, Sačurov, Vyšný Žipov, Dlhé Klčovo, Tovarné, Ondavské Matiašovce, Jastrabie nad Topľou, Soľ, Žalobín, Hlinné, Vranov nad Topľou – , Kukučínova, JUH, Bernolákova, Lúčna, Sídlisko II., CZŠ s MŠ sv. Dominika Savia, CSŠ Školská – RO, Cirkevné gymnázium sv. Fr. z Assisi, Spojená škola Budovateľská.
Celý článok...
 
Veľká noc má svoje čaro
Veľká noc má svoje čaro25. marca 2015 sa v klubovni Hornozemplínskeho osvetového strediska stretli zástupkyne klubov dôchodcov z okresu Vranov n.T. Pod dohľadom skúsenej výtvarníčky Jarmily Hittmárovej si mohli vyzdobiť veľkonočné vajíčko modernou technikou. Sami sa mohli presvedčiť, aké náročné je nielen vŕtanie do škrupinky, ale aj samotné zdobenie. A ako rýchlo si vyrobiť ozdobný prútik ku dekorácii – to zasa predviedol Ďurko Kuruc.
Celý článok...
 
Výtvarné dielne – Nižný Hrabovec
Výtvarné dielne – Nižný HrabovecV pokračovaní tohoročného cyklu výtvarných dielní v maľovaní kraslíc dňa 31. marca 2015 svoju výtvarnú zručnosť prejavili aj žiačky 2. a 3. ročníka ZŠ Nižný Hrabovec. Ani pre ne nebol problém po niekoľkých ťahoch štetcom vytvoriť pestrofarebné kraslice, ktorými určite potešia svojich kúpačov.
Celý článok...
 
Výtvarné dielne v Zámutove
Výtvarné dielne v Zámutove30. marca 2015 v rámci výtvarných dielní  sa učili zdobiť si kraslice aj žiaci v ZŠ v Zámutove. Približne 40 žiakov si vyskúšalo farebne a kompozične riešiť vaječnú vyfúknutú škrupinku. Po krátkej teoretickej časti veľmi rýchlo pochopili zámer podujatia a v závere sa všetky namaľované škrupinky od seba líšili rôznymi a zaujímavo zladenými farbami.
Celý článok...
 
Veľkonočné inšpirácie – tvorivé dielne
Veľkonočné inšpiráciePrebúdzajúca sa príroda  jarného obdobia ponúka veľa možností ako si Veľkonočné sviatky obohatiť sviežim jarným aranžovaním a zdobenými vajíčkami. O kraslice má čoraz väčší záujem nielen dospelá verejnosť, ale aj naša školská mládež. Táto aktivita má  pre žiakov I. stupňa ZŠ  náučný charakter. Hlavným cieľom je, aby sa  prakticky naučili miešať a nanášať  farby nielen na papierovú podkladovú plochu. Maliarsku techniku kombinovania latexovej farby s inými vodou riediteľnými farbami sme použili v tvorivých dielňach 23.3.2015 v Detskom Domove vo Vranove n.T. a 24.3.2015 v ZŠ v Nižnom Hrušove.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 137 - 153 z 571

Novinky z kultúry