Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes33
mod_vvisit_counterVčera78
mod_vvisit_counterTento víkend33
mod_vvisit_counterTento mesiac1432
mod_vvisit_counterSpolu283476
regionalne_dejiny.jpg
Športový deň
Športový deň18. júla 2015 sa stretlo 106 členov z 18-tich základných organizácií na 15. ročníku okresných športových hier členov SZZP vranovského okresu. Nepochybne k výborným výsledkom všetkých súťažiacich prispelo nádherné počasie a krásne prostredie na strelnici areálu Lesy š.p. v Zámutove. K dobrému priebehu súťaže prispela aj 4-členná skupina vzácnych hostí z michalovského okresu na čele s  predsedníčkou OR SZZP, členkou predsedníctva ÚR SZZP p. Evičkou Hlodinkovou. Pozvanie prijal aj prednosta MSÚ vo Vranove n.T. Mgr. Andrej Krišanda.
Celý článok...
 
Športová olympiáda seniorov
Športová olympiáda seniorovPod týmto názvom sa konali športové hry dňa 20. júna 2015  vo Vyšnom Kazimíri v stredisku „Lysá Hora“. Na tejto okresnej súťaži sa zúčastnilo 18 družstiev zo základných organizácií Jednoty dôchodcov na Slovensku nášho okresu. Po vystúpení detí z DFS Ďatelinka zo ZŠ Lúčna, slávnostnej prísahy zástupkyne  športovcov a zástupcu rozhodcov, vztýčení vlajky, zapálenia ohňa Jozefom Golonkom, vypustenia holubov, hymny športovej olympiády, príhovoru predsedu Okresnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku PaedDr. Jána Popaďáka a honorárneho konzula Ukrajiny na Slovensku Stanislava Obického sa mohlo začať súťažiť.
Celý článok...
 
Advokácia včera a dnes
Advokácia včera a dnesVo výstavnej sieni HZOS sme mali možnosť v dňoch 1.-10.júna 2015 zoznámiť sa prostredníctvom výstavy Advokácia včera a dnes s históriou slovenskej advokácie a jej významnými osobnosťami. Výstava, ktorú pripravila Slovenská advokátska komora (SAK) v spolupráci s Univerzitnou knižnicou v Bratislave a u nás aj s  Maticou slovenskou predstavovala 12 panelov zobrazujúcich napr. orgány a históriu SAK rozdelenú do niekoľkých časových období,  právnické pojmoslovie, ženy v slovenskej advokácii, významných advokátov v prepojení na regióny, verejnú a štátnu správu, politiku, kultúru.
Celý článok...
 
Nové drogy si razia cestu k mladým ľuďom
Nové drogy si razia cestu k mladým ľuďomSpice, K2, malá a veľká extáza či mňau-mňau sú názvy nových syntetických drog, ktoré sú dostupné na európskom i slovenskom trhu.  Dajú sa voľne kúpiť vo viac ako 650 on-line obchodoch, pretože väčšina z nich má stále legálny status. Ich užívanie je ale rovnako nebezpečné, ako v prípade nelegálnych drog a pri kombinácii viacerých látok či alkoholu ohrozujú aj život.
Celý článok...
 
DETSKÝ VÝTVARNÝ VRANOV 2015
DETSKÝ VÝTVARNÝ VRANOV 201516. júna 2015 na slávnostnej vernisáži XXIII. ročníka okresnej súťaže detskej výtvarnej tvorby boli odovzdané ceny, diplomy a čestné uznania žiakom víťazných prác zo ZŠ, ZUŠ, MŠ a špeciálnych základných škôl nášho okresu. O túto nepostupovú súťaž je veľký záujem, o čom svedčí bohatá kolekcia súťažných prác ale aj samotná účasť na otvorení výstavy. Zároveň boli odovzdané aj diplomy z okresného kola detskej výtvarnej súťaže „Vesmír očami detí“, ktorá prebiehala v marci. Ocenené práce boli odoslané na celoslovenskú súťaž do Hurbanova.
Celý článok...
 
Druhý tanečný dom vo Vranove
Druhý tanečný domNa 2. tanečnom dome 5. 6. 2015 v Múzeu ľudovej kultúry vo Vranove nad Topľou, ktorý usporiadali FS Vranovčan a  Hornozemplínske osvetové stredisko, sa nadšenci folklóru zo širokej verejnosti mohli naučiť základnú motiviku a motivické väzby olafskej a krucenej z Krivian a čardáš a do vysoka z Čierneho Balogu. Vyše šesťdesiat zúčastnených pozorne sledovalo a kopírovalo lektora a tanečného pedagóga Vladimíra Michalka s partnerkou Lenkou Hyblárovou a do tanca zahrala ĽH Ľuba Hudáka s členmi ĽH FS Vranovčan.
Celý článok...
 
DETSKÝ VÝTVARNÝ VRANOV 2015 - vyhodnotenie
DETSKÝ VÝTVARNÝ VRANOV 2015 - vyhodnotenieVyhodnotenie XXIII. ročníka okresnej súťaže detskej výtvarnej tvorby „Detský výtvarný Vranov 2015“ sa uskutočnilo 2. júna 2015. Súťaže sa zúčastnilo: 16 ZŠ, 4 MŠ, 3 ZUŠ a 2 špeciálne školy nášho okresu. Spolu porota hodnotila 316 prác. Z toho bolo 204 prác zo ZŠ, 17 prác z MŠ, 56 zo ZUŠ a 39 zo špeciálnych škôl. Téma súťaže bola ľubovoľná a techniky boli taktiež neobmedzené. Porota hodnotila v tomto zložení: Jozef Timko, Beáta Halandová, Jarmila Hittmárová. Súťažné práce pri hodnotení boli zatriedené do troch vekových kategórií ZŠ, ZUŠ a špeciálnych škôl. Bez vekovej kategórie boli hodnotené MŠ. Okrem  jednotlivcov boli udelené diplomy aj školám za kolektívne práce a kvalitný výtvarný prejav.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 120 - 136 z 571

Novinky z kultúry