Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes10
mod_vvisit_counterVčera60
mod_vvisit_counterTento víkend234
mod_vvisit_counterTento mesiac1310
mod_vvisit_counterSpolu274117
Mozog a jeho činnosť
Mozog a jeho činnosť14. apríla 2015 sa konala v Dennom centre, M.R.Štefánika 875 vo Vranove n.T. prednáška na túto tému. Lektorkou bola Mgr. Mária Gešperová z RÚVZ vo Vranove n.T. Každý túži po skvelej mysli až do vysokého veku. Otázkou, ako to dokázať, sa zaoberajú stovky vedcov na celom svete. Odporúčajú fyzickú aktivitu, jedálny lístok bohatý na omega-3 mastné kyseliny a mnoho ďalších návodov. No v jednom sa však zhodujú všetci - mozgu je potrebné dávať stále nové podnety.
Celý článok...
 
Mládež spieva 2015
Mládež spieva 2015Krásne slnečné  predpoludnie 22.4.2015 nám svojim spevom spríjemnili účastníci krajskej súťažnej prehliadky detských speváckych zborov Mládež spieva 2015.Svoje umenie ukázalo 5 speváckych zborov - domáci detský spevácky zbor SPIEVAME PRE RADOSŤ – ZŠ Lúčna Vranov nad Topľou, detský spevácky zbor LIENKA –SZUŠ Múza Humenné, detský spevácky zbor SLNIEČKO - SZUŠ Bardejov, komorný spevácky zbor YOUNG  VOISES - SZUŠ Múza Humenné a DÚHA - detský spevácky zbor z Levoče. Podmienkou pre akceptáciu v súťaži bolo splnenie dramaturgie, predovšetkým nacvičenie povinnej skladby. Poradný zbor pre zborový spev pri NOC určil ako povinnú skladbu na Mládež spieva 2015 slovenskú ľudovú pieseň Kázala mi mati v úprave Ondreja Francisciho.  Okrem toho odporučil zborom do súťažného repertoáru zaradiť polyfónnu skladbu /kanón/, skladbu slovenského autora a úpravu ľudovej piesne.
Celý článok...
 
Tancuj, tancuj...2015
Tancuj, tancuj...2015Pod týmto názvom sa ukrýva krajská súťaž a prehliadka sólistov tanečníkov v ľudovom tanci, ktorú usporiadalo HZOS 19. 4. 2015 v MsDK vo Vranove nad Topľou.  Mgr. art. Agáta Krausová,PhD., Mgr. Katarína Babčáková,PhD., Ing. Slavomír Ondejka, Mgr. Štefan Štec a Ing. Ján Vajda boli členmi odbornej poroty a hodnotili 13 súťažných tanečných výkonov sólistov tanečníkov Prešovského kraja v 3 kategóriách. O umiestnení súťažiacich v pásmach rozhodli takto:
Celý článok...
 
Detský folklórny festival
Detský folklórny festivalPo pôstnom oddychu od folklóru Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou usporiadalo 19. apríla na pravé poludnie v Mestskom dome kultúry okresnú súťažnú prehliadku detských folklórnych súborov. Päť detských kolektívov hodnotila odborná porota v zložení Mgr. Art. Agáta Krausová, PhD. – predsedníčka poroty, Mgr. Katarína Babčáková, PhD. a Ing. Slavomír Ondejka.
Celý článok...
 
Žena roka 2014 - vyhásenie súťaže
Okresná organizácia Únie žien Slovenska a Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou vyhlasujú súťaž o titul Žena roka 2014. Ocenením chceme prejaviť úctu ženám, matkám, vzdať obdiv ich obetavosti, húževnatosti, odvahe, pracovitosti a materstvu. Cieľom súťaže je zaktivizovať občanov mesta i okresu Vranov nad Topľou pri hľadaní výnimočnej ženy, ktorá si tento titul zaslúži.
Celý článok...
 
Hviezdoslavov Kubín 2015
Hviezdoslavov Kubín 2015Okresného kola súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín 2015 sa 31.3.2015 zúčastnilo 89 súťažiacich z týchto základných škôl: Zámutov, Holčíkovce, Pavlovce, Bystré, Sečovská Polianka, Hanušovce nad Topľou, Sačurov, Vyšný Žipov, Dlhé Klčovo, Tovarné, Ondavské Matiašovce, Jastrabie nad Topľou, Soľ, Žalobín, Hlinné, Vranov nad Topľou – , Kukučínova, JUH, Bernolákova, Lúčna, Sídlisko II., CZŠ s MŠ sv. Dominika Savia, CSŠ Školská – RO, Cirkevné gymnázium sv. Fr. z Assisi, Spojená škola Budovateľská.
Celý článok...
 
Veľká noc má svoje čaro
Veľká noc má svoje čaro25. marca 2015 sa v klubovni Hornozemplínskeho osvetového strediska stretli zástupkyne klubov dôchodcov z okresu Vranov n.T. Pod dohľadom skúsenej výtvarníčky Jarmily Hittmárovej si mohli vyzdobiť veľkonočné vajíčko modernou technikou. Sami sa mohli presvedčiť, aké náročné je nielen vŕtanie do škrupinky, ale aj samotné zdobenie. A ako rýchlo si vyrobiť ozdobný prútik ku dekorácii – to zasa predviedol Ďurko Kuruc.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 120 - 136 z 557

Novinky z kultúry