Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes35
mod_vvisit_counterVčera82
mod_vvisit_counterTento víkend353
mod_vvisit_counterTento mesiac1702
mod_vvisit_counterSpolu278913
spivanocki_mojo_2017.jpg
vystup_hrad_cicva_2017.jpg
pozvanka_ikony_final.jpg
Zemplínska ostrá kosa ukázala tradície „starých otcov“
Zemplínska ostrá kosa 2015Slovenskí kosci si dali zraz v sobotu 16. mája v Nižnom Hrušove na 6. ročníku Zemplínskej ostrej kosy. Už tradičné podujatie ozdobili nielen výkony súťažiacich, ale aj skvelá atmosféra, o ktorú sa starali spevácke skupiny MSS Hrušovčan, ŽSS z Hencoviec, Nižného Hrabovca, Tovarného a Kamennej Poruby. Na trávnatých políčkach sa predstavilo tridsaťtri koscov. Hoci počasie v posledných týždňoch nepomáhalo tráve dorásť do požadovanej výšky, organizátori (Slovenský kosecký spolok, ZO JDS, Obec a Poľnohospodárske družstvo Nižný Hrušov a Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove n.T.) predsa len pripravili výborné podmienky. Podľa pravidiel rozhodcovia zastavili časomieru, keď súťažiaci skosili poslednú nepokosenú trávu a zdvihli ruku. Arbitri verejne vyhlásili základný čas, následne prekontrolovali kvalitu pokosenej plochy/rovnomernosť výšky, a ak bola vyššia ako 5 cm, postihli kosca trestnými sekundami. Po prvom zákose primátora mesta Vranov nad Topľou Ing. Jána Ragana, staršinu Slovenského koseckého spolku Miroslava Ledeckého a starostu obce Jána Fenčáka tak mohli súťažiaci začať s kosením.
Celý článok...
 
ROZTOKY 2015
Roztoky 2015Slnečnou a horúcou nedeľou, 7. júna 2015, sa niesli po obci Banské tóny ľudovej hudby a spevu. Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou a Obec Banské pripravili pre priaznivcov folklóru regionálnu súťaž a prehliadku ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov pod tradičným názvom Roztoky 2015. Nápaditosť nových piesní, úroveň a vyspelosť jednotlivcov i skupín hodnotila  odborná porota v zložení Mgr. Ľubomír Varínsky, Mgr. Peter Kocák a Mgr. Štefan Štec.
Celý článok...
 
Šaffova ostroha 2015
Šaffova ostroha 2015Posledný májový víkend patrí tradične Šaffovej ostrohe, a preto sa 29. – 31. mája 2015 v Dlhom Klčove opäť zišli folkloristi z celého Slovenska, hostia z Maďarska, Česka a Poľska na súťaži a prehliadke sólistov tanečníkov v ľudovom tanci. Súťaž obohatili hosťujúce kolektívy MSpSk z Hroznovej Lhoty z Českej republiky, FS Bezanka z Bratislavy, MSpSk  Šumiačan  zo Šumiaca a ŽSpSk Trnki z Banskej Bystrice.
Celý článok...
 
Naše folklórne kolektívy medzi najlepšími

DFS Lipovček z Čemerného a FSk Čaklov náš región prezentovali tento rok na krajských súťažiach veľmi úspešne. DFS Lipovček s programom „Na pašvisku“ sa 3. mája 2015 zúčastnil krajskej súťaže detských folklórnych súborov v Raslaviciach, kde sa umiestnil v zlatom pásme s postupom do celoštátneho kola, ktoré sa konalo v obci Likavka 5. – 7. júna 2015. Lipovček sa umiestnil v striebornom pásme a získal výnimočnu "Cenu diváka".

Radosť nám robia aj nositelia tradícií, FSk Čaklov z Čaklova. Tešili sa zo zlatého pásma v okresnom kole, ktoré sa konalo v Zámutove 25. apríla 2015. To, však, nebol najvyšší úspech Čaklovčanov. 24. mája v Snine tohto roku sa konalo krajské kolo tejto súťaže, kde sa s programom „Budze vojna, budze“ umiestnili v zlatom pásme s návrhom na postup do celoštátnej súťaže a prehliadky folklórnych skupín - Nositelia tradícií, ktorá sa bude konať prvý októbrový víkend v Dolnej Súči, okres Trenčín.

Srdečne blahoželáme našim úspešným reprezentantom a prajeme veľa šťastia, sily a nápadov do budúcna!

 
Nikdy nezabudneme
Nikdy nezabudnemePri príležitosti 70. výročia ukončenia 2. svetovej vojny pri Pamätníku padlých hrdinov vo Vranove nad Topľou sa dňa 7.5.2015 uskutočnila pietna spomienka. Zúčastnili sa jej ako organizátori zástupcovia Okresného úradu vo Vranove nad Topľou , samosprávy, verejno-právnych inštitúcií, členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, ozbrojené zložky a iní významní predstavitelia mesta. Čestnú stráž pri pamätníku zabezpečila jednotka michalovskej posádky Slovenskej armády. Holubice mieru a salvy na počesť padlých umocnili pietny akt.
Celý článok...
 
Mária Fečkovičová - Žena roka 2014 za okres Vranov nad Topľou
Mgr. Mária Fečkovičová, narodená 11.06.1946, matka troch detí, pochádza z obce Žalobín, kde 16 rokov pred odchodom do dôchodku vykonávala funkciu starostky obce. Pod jej vedením  sa život ľudí v obci staval krajším, zaujímavejším a plnohodnotnejším. Za svoju obetavú prácu bola ocenená titulom Vidiecka žena Líderka roka  2011- žena politička. Obec získala pod jej vedením v celoslovenskej súťaži Dedina roka mimoriadne ocenenie „ Za jedinečný a príkladný prístup a výsledky riešenia problematiky spolunažívania s rómskou komunitou“.
Celý článok...
 
Nositelia tradícií 2015
Nositelia tradícií 2015Zvýšená koncentrácia folkloristov bola v sobotu 25.4.2015 v rázovitej obci Zámutov, kde sa konala regionálna súťaž a prehliadka folklórnych skupín - Nositelia tradícií 2015. Súťaže sa zúčastnilo 6 folklórnych skupín okresu, ktoré hodnotila odborná porota: Milan Hvižďák – predseda poroty, Štefan Kocák a Bc. Martina Ťasková. Zlaté pásmo získali FSk Čaklov (s priamym postupom do krajského kola), FSk Zamutovčan (návrh na postup) a FSk Rovina z Dlhého Klčova. V striebornom pásme sa umiestnili FSk Komanička zo Zámutova, ktorá získala aj špeciálne ocenenie za interpretáciu zemplínskych svadobných piesní. V bronzovom pásme sa umiestnili FSk Bukovina zo Sečovskej Polianky a FSk Skrabčanka zo Skrabského. Srdečne blahoželáme!
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 120 - 136 z 564

Novinky z kultúry