Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes35
mod_vvisit_counterVčera82
mod_vvisit_counterTento víkend353
mod_vvisit_counterTento mesiac1702
mod_vvisit_counterSpolu278913
spivanocki_mojo_2017.jpg
vystup_hrad_cicva_2017.jpg
pozvanka_ikony_final.jpg
Špivanočki mojo
Špivanočki mojo 2015Nedeľné popoludnie patrilo v Nižnom Hrabovci už 6. ročníku okresnej prehliadky speváckych skupín seniorov. Pol hodiny pred prehliadkou pozýval sprievod v živej pozvánke všetkých Nižnohrabovčanov do kultúrneho domu. Na „rebriňáku“ im k tomu vyhrávali na heligónke a akordeóne otec a syn Bubnároví. Obcou sa ozývali nádherné hlasy, ktoré neskončili ani pred Obecným úradom. Tu sa  zvŕtli do karičky a už bolo veselo.
Celý článok...
 
Hrušovské folklórne slávnosti
Hrušovské folklórne slávnosti 2015Folklórne slávnosti v obci sú každoročnou tradíciou  a tohto roku pripadli na nedeľu 30. augusta. Krásne slnečné počasie prialo všetkým, ktorých poteší  tanec a ľudová pieseň. Už na začiatku  sa zvučnými hlasmi predstavila domáca  mužská spevácka skupiny Hrušovčan. Ich súčasťou je ich talizman - malá Alenka Dudášová. Okrem nich v programe vystúpila ženská spevácka skupina Juskovčanky, spevácke skupiny Moravančan, Bančan a Tarnavčan s ľudovou rozprávačkou Eržikou. Spev striedal tanec, o ktorý sa postarali tanečné súbory Orgonina a Lipovec s DFS Lipovček. Celým programom nás sprevádzala pani Martina Jusková.
Celý článok...
 
Slávnosti obce Kučín
Slávnosti obce Kučín 2015680. výročie prvej písomnej zmienky o obci si pripomenuli v sobotu 29. augusta 2015 obyvatelia obce Kučín. V dopoludňajších hodinách na svätej omši, ktorú celebroval Mgr. Jozef Kuľha prijal pozvanie aj gréckokatolícky kňaz Miloš Baran a kazateľom bol historik prof. Peter Zubko. Boli posvätené insígnie obce a prítomní sa dozvedeli o histórii nielen kostola, ale aj samotnej obce.
Celý článok...
 
Jak jedna rodzina...
Jak jedna rodzina...46. Hornozemplínske folklórne slávnosti sú úspešne za nami. V nedeľu 23.8.2015 sa v Galaprograme "Jak jedna rodzina" predstavili DFS Cifroško a Ďatelinka, FSk Bančan, Zamutovčan, Kňahinka a Čaklov, ŽSSk Komanička, MSSk Hrušovčan, FS Rovina, Vranovčan a FS Brestčanka (Bielorusko). O 15:00 h sa predstavila Muzika Milana Rendoša z Košíc so zaujímavým hudobno-speváckym programom. O 16:00 h sa začal Galaprogram, kde hlavnou ideou režiséra a tvorcu galaprogramu, Petra Kocáka, bolo spojiť folkloristov do jednej veľkej rodiny, folklórnej rodiny. Myšlienka sa naplnila, keď sa na javisku predstavilo 120 žien a dievčat v spoločných spevoch a karičkách, 90 mužov a parobkov v spoločných verbunkoch a pre naplnenie myšlienky o úplnej rodine nesmeli chýbať spoločné spevy detí z DFS Cifroško a Ďatelinka.
Celý článok...
 
II. ročník prehliadky speváckych skupín seniorov
II. ročník prehliadky speváckych skupín seniorovLysá Hora vo Vyšnom Kazimíri privítala v sobotu 22.8.2015 folklórne skupiny Hencovčan, Dvorjanky, Hrušovčan, Sačurov, Bančan, Lipku, Brežinky, Žalobínske vretienko, Potoky, Tovarňanku, Čaklov, Sitničanku a Ružičky. Úvodné vystúpenie patrilo bieloruskému Národnému súboru piesní a tancov Brestčanka. Toto vystúpenie bolo farebné, dynamické, originálne, profesionálne, na vysokej umeleckej úrovni a patrilo všetkým, ktorí prijali pozvanie - hoci aj v upršané sobotňajšie popoludnie.
Celý článok...
 
Náučný chodník čistili seniori
Náučný chodník čistili senioriDňa 11.8.2015 sa stretli členovia zo ZO JDS Centrum Vranov n. T. pred bránou náučného chodníka, aby absolvovali turistický pochod Bila hura - Vranov lesík - Sídlisko 1. mája. 16 nadšencov sa oboznámilo s trasou pochodu a nasledovalo prvé stúpanie. Bolo veľmi strmé. Tak sa dostali na „Kyslíkovú dráhu“. Je to okruh približne 900 m v lesnom poraste a najvyšší bod je pri vrchu židovského cintorína. Pochod pokračoval po východnej časti kyslíkovej dráhy, ktorú lemujú tabule s popisom lesa, stromov, živočíchov, rastlín a vtákov.
Celý článok...
 
Slávnosti remesiel 2015
Slávnosti remesiel 2015Horúce nedeľné popoludnie, folklór, hudba, spev, tanec, výstava obrazov, remeselníci a ich výrobky, tombola a bohatá návštevnosť. To boli SLÁVNOSTI REMESIEL 2015. 16. augusta v areáli pod hradom Čičva o 14.00 h sa v remeselnej uličke prezentovalo svojou ľudovou tvorivosťou 14 remeselníkov. Vzhľadom na dlhoročnú tradíciu podujatia svoje miesto mali popri domácich aj remeselníci z iných regiónov.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 103 - 119 z 564

Novinky z kultúry