Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes10
mod_vvisit_counterVčera60
mod_vvisit_counterTento víkend234
mod_vvisit_counterTento mesiac1310
mod_vvisit_counterSpolu274117
V horúce dni s horúcou žehličkou
V horúce dni s horúcou žehličkouHornozemplínske osvetové stredisko si pripravilo začiatkom augusta pre kluby dôchodcov vo vranovskom okrese tvorivé dielne pod názvom Svet nápadov s enkaustikou. Enkaustika je znovuobjavená antická technika maľovania horúcim voskom. Rozvíja tvorivosť, fantáziu a cit pre farby. Je to hravé, jednoduché tvorenie, ku ktorému nie sú potrebné umelecké znalosti. Už zvládnutím základnej techniky sa dajú vytvárať kúzelné obrázky plné fantázie, kde môžeme vyjadriť svoje pocity, hrať sa s priestorom a farbami.
Celý článok...
 
Hrad Čičva hostil výtvarníkov
Hrad Čičva hostil výtvarníkovK činnosti klubu neprofesionálnych výtvarníkov neodmysliteľne patria školenia a plenére. HZOS a OcÚ Sedliská zorganizovali v dňoch 7. – 9.augusta 2015 medziregionálne plenérové stretnutie výtvarníkov. Maľovalo sa priamo v areáli hradu, ale aj pod hradom Čičva. Účastníkmi  boli výtvarníci z nášho regiónu, Košíc, Svidníka , Stropkova a maľovalo sa v rôznych  štýloch a technikách. Lektorom  a odborným radcom podujatia bol  skúsený znalec techník, profesionálny výtvarník známy aj v zahraničí Slavomír Čupil z Vranova. Výber témy a priestoru bol účelový. Výstava z poplenérových prác výtvarníkov je súčasťou Slávností remesiel /16.augusta 2015/ v areáli amfiteátra pod hradom Čičva.
Celý článok...
 
Prípravy 46. ročníka Hornozemplínskych folklórnych slávností v plnom prúde.
46. ročník HZFS - pozvánka„ Chtora dzivka do špivaňa, naj śe skoro neodava,
žebi valal vešeľila, bi še u ňej mac cešila...“

Prípravy na 46. ročník Hornozemplínskych folklórnych slávností sú v plnom prúde. Ženy a dievčatá z folklórnych skupín a súborov majú už po prvej zhrávke spoločných karičiek a v najbližších dňoch budú pod vedením choreografa a režiséra programu, Petra Kocáka, pracovať na aj deti, mládež, chlapci i muži, aby tak vytvorili galaprogram, v ktorom hlavným „lajt motívom“ bude jedna veľká rodina – folklórna rodina. O sprievodné slovo sa v programe s názvom „Jak jedna rodzina“, postará riaditeľka HZOS, Mgr. Anna Gdovinová a celý program po technickej a organizačnej stránke zabezpečí Hornozemplínske osvetové stredisko a Mestský dom kultúry. Stretneme sa o 15:00 h pred MsDK. Tešíme sa na Vás !
Celý článok...
 
Športový deň
Športový deň18. júla 2015 sa stretlo 106 členov z 18-tich základných organizácií na 15. ročníku okresných športových hier členov SZZP vranovského okresu. Nepochybne k výborným výsledkom všetkých súťažiacich prispelo nádherné počasie a krásne prostredie na strelnici areálu Lesy š.p. v Zámutove. K dobrému priebehu súťaže prispela aj 4-členná skupina vzácnych hostí z michalovského okresu na čele s  predsedníčkou OR SZZP, členkou predsedníctva ÚR SZZP p. Evičkou Hlodinkovou. Pozvanie prijal aj prednosta MSÚ vo Vranove n.T. Mgr. Andrej Krišanda.
Celý článok...
 
Športová olympiáda seniorov
Športová olympiáda seniorovPod týmto názvom sa konali športové hry dňa 20. júna 2015  vo Vyšnom Kazimíri v stredisku „Lysá Hora“. Na tejto okresnej súťaži sa zúčastnilo 18 družstiev zo základných organizácií Jednoty dôchodcov na Slovensku nášho okresu. Po vystúpení detí z DFS Ďatelinka zo ZŠ Lúčna, slávnostnej prísahy zástupkyne  športovcov a zástupcu rozhodcov, vztýčení vlajky, zapálenia ohňa Jozefom Golonkom, vypustenia holubov, hymny športovej olympiády, príhovoru predsedu Okresnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku PaedDr. Jána Popaďáka a honorárneho konzula Ukrajiny na Slovensku Stanislava Obického sa mohlo začať súťažiť.
Celý článok...
 
Advokácia včera a dnes
Advokácia včera a dnesVo výstavnej sieni HZOS sme mali možnosť v dňoch 1.-10.júna 2015 zoznámiť sa prostredníctvom výstavy Advokácia včera a dnes s históriou slovenskej advokácie a jej významnými osobnosťami. Výstava, ktorú pripravila Slovenská advokátska komora (SAK) v spolupráci s Univerzitnou knižnicou v Bratislave a u nás aj s  Maticou slovenskou predstavovala 12 panelov zobrazujúcich napr. orgány a históriu SAK rozdelenú do niekoľkých časových období,  právnické pojmoslovie, ženy v slovenskej advokácii, významných advokátov v prepojení na regióny, verejnú a štátnu správu, politiku, kultúru.
Celý článok...
 
Nové drogy si razia cestu k mladým ľuďom
Nové drogy si razia cestu k mladým ľuďomSpice, K2, malá a veľká extáza či mňau-mňau sú názvy nových syntetických drog, ktoré sú dostupné na európskom i slovenskom trhu.  Dajú sa voľne kúpiť vo viac ako 650 on-line obchodoch, pretože väčšina z nich má stále legálny status. Ich užívanie je ale rovnako nebezpečné, ako v prípade nelegálnych drog a pri kombinácii viacerých látok či alkoholu ohrozujú aj život.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 103 - 119 z 557

Novinky z kultúry