Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes33
mod_vvisit_counterVčera78
mod_vvisit_counterTento víkend33
mod_vvisit_counterTento mesiac1432
mod_vvisit_counterSpolu283476
regionalne_dejiny.jpg
VERNISÁŽ - Na skle maľované

VERNISÁŽ - Na skle maľovanéNie, nebol to muzikál, ale časť z neho znela pri otvorení výstavy malieb na sklo. 9. novembra 2015 o 16.00 h bola verejnosti slávnostne sprístupnená autorská výstava Ľudmily Bujdošovej z Košíc. Autorka sa v priestoroch výstavnej siene HZOS prezentuje maľovanými obrazmi na sklo, maľovanými sklenenými  taniermi, vázami, dózami a šperkmi.

Maľbe na sklo sa venuje osem rokov, má rada pestré, žiarivé farby a vychádza z prírodných tvarov a rastlinných motívov. Je inšpirovaná umelcami secesie, ako je Gustáv Klimt, Alfons Mucha či architekt Antoni Gaudi.  Veľkým vzorom a inšpiráciou pre jej tvorbu  boli profesori počas štúdií, či to boli sochári, maliari, grafici, alebo keramici. Je absolventkou Strednej umelecko – priemyselnej školy v Košiciach /odbor Zdobenie keramiky a porcelánu a neskôr pomaturitné kvalifikačné štúdium Konzervátorstvo a reštaurátorstvo nástenných malieb/. V rokoch 1989 – 1994 študovala na Univerzite P. J. Šafárika – Pedagogickej fakulte odbor výtvarná výchova a jazyk slovenský.

V súčasnosti sa venuje aj výchove mladej generácie, učí slovenský jazyk a výtvarnú výchovu na ZŠ v Košiciach.

VÝSTAVA POTRVÁ DO 22. 12. 2015 A JE SPOJENÁ S PREDAJOM

Celý článok...
 
Október - mesiac úcty k starším, mesiac úcty a životnej múdrosti
Október - mesiac úcty k staršímMáte radi jeseň? Možno si poviete, že máte radšej jar, leto, alebo zimu. Ale  jeseň je dar. Zúročí celoročnú námahu a v živote prinesie múdrosť, pokoj a vyrovnanejší pohľad na svet. Jeseň vytvára  umelecké  diela, ktoré sú ako krásna paleta. Takýmto  krásnym  umeleckým dielom  je  aj  človek  v jeseni života.  Aj  v  tomto  roku  sme  si tento sviatok pripomenuli v jednotlivých organizáciách.
Celý článok...
 
Keď farbám jesene na Domaši nestačí ani maliarska paleta
Keď farbám jesene na Domaši nestačí ani maliarska paletaK najdôležitejším aktivitám výtvarníka neodmysliteľne patria plenére. HZOS ich organizuje v jesennom období už tradične. Po dlhšej prestávke sa znovu maľovalo na Domaši. 12 výtvarníkov nášho a Stropkovského regiónu /Dušan Adam, Bartolomej Leško, Jozef Timko, Miroslav Potoma, Pavel Mochnacký, Peter Kočan, Jana Mikitová, Jarmila Hittmárová, Gabriela Madejová, Vlado Makara, Peter Vateha, Ján Nus/  od 23. do 25.októbra  hostil  vynikajúcimi podmienkami penzión Goral. Už v piatok sa začalo tvoriť.
Celý článok...
 
Krása, radosť, úžitok
Krása, radosť, úžitokObec a Základná organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku v Nižnom Hrušove v spolupráci s Hornozemplínskym osvetovým strediskom zorganizovalo v dňoch 16.-18. októbra výstavu ovocia a zeleniny.  Tento rok dalo počasie  gazdinkám poriadne zabrať. No aj napriek tomu sa mali na výstave rozhodne čím pochváliť. Bolo čo obdivovať. Najviac pozornosti v dlhom zozname plodov z hrušovských záhrad pútali kaleráb s priemerom viac ako dvadsať centimetrov alebo 30-centimetrová mrkva zo záhrady rodiny Bakajsových. Zo slov starostu obce Jána Fenčáka vyberáme: „Ak si uvedomíme, že počas suchého leta sa hospodári nemohli spoľahnúť na dážď a z toho dôvodu museli vynaložiť podstatne viac úsilia aby mohli dopestovať hojnú úrodu, odmena, ktorú zožali, je absolútne zaslúžená. Úroda z rodinných záhrad má v porovnaní s komerčným pestovaním jednu zásadnú výhodu, obsahuje minimum, alebo žiadnu chémiu.“
Celý článok...
 
Výstup na hrad Čičva
Hrad Čičva 2015Stovku skalných nadšencov tradičného jesenného výstupu na hrad Čičva sprevádzalo v sobotu 3. októbra príjemné jesenné počasie. Po zdolaní kyslíkovej dráhy už na účastníkov výstupu čakal príjemný oddych. Pri blčiacej vatre si z úst historičky Ľudmily Tirpákovej vypočuli zaujímavosti z histórie  tohto strážneho hradu. Pracovníci  Hornozemplínskeho osvetového strediska pripravili pre deti zaujímavé súťaže a maľovanie na tvár. Starosta Obce Sedliská Jozef Dobrocký zasa  prichystal spoločnú opekačku a k celkovej atmosfére prispeli krásnym spevom členovia folklórnej skupiny Porubľanka z Kamennej Poruby.
Celý článok...
 
Pekné, praktické a užitočné - jesenné výtvarné dielne
Jesenné výtvarné dielneHornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou ponúka do 15. novembra 2015 jesenné výtvarné dielne pre žiakov ZŠ  a členov klubov dôchodcov. Miestom podujatia budú priestory HZOS a ponúkame dve témy: jesenné aranžovanie, krakelovanie a dekupáž
Celý článok...
 
Moje príbehy – vernisáž výstavy
Moje príbehy – vernisáž výstavy Výstavná sieň Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove n. T. slávnostnou vernisážou 23. septembra 2015 o 14.00 h sprístupnila zaujímavú fotografickú výstavu s názvom  MOJE PRÍBEHY. Autorom kolekcie vystavovaných fotografií je popredný vranovský fotograf Peter Bodor. V popredí záujmu jeho tvorby sú dva tematické okruhy. Prvým je človek a prostredie, ktorý je témou výstavy  MOJE PRÍBEHY. Druhým okruhom je príroda a detaily krajiny. Jeho prístup k tvorbe je viac reportážny.  Aktívne sa sústreďuje na zaujímavé momenty a občas v nich objavíme aj humor.
Výstava potrvá do 30. októbra 2015 a otvorená je v pracovných dňoch od 7.30 do 15.30 h.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 103 - 119 z 571

Novinky z kultúry