Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes65
mod_vvisit_counterVčera112
mod_vvisit_counterTento víkend301
mod_vvisit_counterTento mesiac1650
mod_vvisit_counterSpolu278861
spivanocki_mojo_2017.jpg
vystup_hrad_cicva_2017.jpg
pozvanka_ikony_final.jpg
Bylinky a mastičky
Bylinky a mastičkyPod týmto názvom sa dňa 30. augusta  stretli na zdravotnej prednáške seniori v Dennom centre vo Vranove n. T. a v spoločenskej miestnosti OcÚ v Kučíne s kúpeľným lektorom a bylinkárom. „Bylinky mnohí vnímajú jednoducho ako zelené voňavé rastliny, ktorými si ochucujú jedlá. Dokážu toho však omnoho viac, akoby sme čakali ,“ vysvetlil spolupracovník Biomedika Praha Karol Štenbaur. „Bylinky vo vysokej koncentrácii obsahujú látky užitočné pre naše zdravie. To znamená, že niekedy stačí lyžička - dve a už sme prijali odporúčanú dennú dávku. Čerstvé si ich môžeme pestovať i doma a okrem toho, že ozvláštnime svoje recepty, do tela dostaneme aj antioxidanty či dôležité minerály.
Celý článok...
 
Hornozemplínske folklórne slávnosti 2017
Hornozemplínske folklórne slávnosti 2017Hornozemplínske folklórne slávnosti patria medzi sviatky folklóru na Zemplíne. Inak to nebolo ani tohto roku. V dňoch 26. a 27. augusta Hornozemplínske osvetové stredisko v spolupráci s Mestom Vranov nad Topľou a Mestským domom kultúry vo Vranove nad Topľou pripravili pre divákov bohatý program. V sobotu 26. augusta sa divákom v programe "ČRIEPKY" v réžii Petra Kocáka predstavili DFS Cifroško, DFS Lipovček a DFS Ďatelinka. Nasledoval  program "NA JURMAKU" kde sa pod režisérskou taktovkou Miroslava Jenča na pódiu vystriedalo 16 folklórnych skupín vranovského regiónu.
Celý článok...
 
7. tanečný dom a 2. tanečný domček
7. tanečný dom a 2. tanečný domček1. septembra 2017 sa v Múzeu ľudovej kultúry vo Vranove nad Topľou konal v poradí už 7. tanečný dom a 2. tanečný domček. Hlavnými organizátormi boli Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou a FS Vranovčan. Lektormi tanečného domčeka boli Vanda a Miroslav Golianovci, ktorí deti naučili čardáš z Polomky. V prvej časti tanečného domu sa vyučovali základné motívy a motivické väzby Pozdišovského čardášu. Vyše 50 zúčastnených pozorne sledovalo a kopírovalo lektora Jána Vajdu s partnerkou Katkou Laššákovou.  V druhej časti ich vystriedali opäť Vanda a Miroslav Golianovci so Šórovým z Pohorelej. Do tanca zahrala ĽH FS Vranovčan pod vedením primáša Ondreja Šinaja.
Celý článok...
 
Slávnosti remesiel
Slávnosti remesielV nedeľu 13. augusta 2017 sa pod hradom Čičva stretli remeselníci, včelári, folklóristi, speváci, tanečníci, milovníci ľudovej kultúry a všetci ostatní, ktorí si naopak, len tak, vyšli v pomerne chladnom počasí tohto horúceho leta oddýchnuť na brehu Ondavy.
Celý článok...
 
V sobotu ožila Lysá Hora spevom
V sobotu ožila Lysá Hora spevomUž 4. ročník prehliadky folklórnych speváckych skupín seniorov sa konal v sobotu 12. 8. 2017   v areáli na Lysej Hore. Predstavili sa 126 účinkujúci: FSk Hencovčan z Hencoviec, FSk Brežinky z Cabova, MSS Hrušovčan z Nižného Hrušova, ŽSSk Lipka z Komáran, ŽSSk Pošanka z Poše, ŽSSk Verbina zo Sedlísk, SSk Ružička z Vranova n. T., FSk Bukovina zo Sečovskej Polianky, ŽSSk Nevesty zo Sačurova, FSk Stráň z Novej Kelče, CSS Ametyst z Tovarného a Spev. skupina  Žalobínske vretienko zo Žalobína.
Celý článok...
 
Okresná športová olympiáda seniorov
Okresná športová olympiáda seniorov1. júla 2017 sa v priestoroch areálu na Lysej Hore stretli seniori už na 7. ročníku športovej olympiády pod záštitou honorárneho konzula Ukrajiny na Slovensku Stanislava Obického. Vlajkonosiči, zapálenie olympijského ohňa, sľub za športovcov a rozhodcov, súťaženie, chutný guľáš, pesničky v podaní Dušana Grúňa, slávnostné odovzdávanie cien a na záver letecká show. Taký je stručný zostrih programu, ktorý ich počas celého dňa sprevádzal. A hoci bolo v sobotu  veľmi nepriaznivé počasie, nič nebránilo 500 športovcom z 28 základných organizácií JDS Vranovského okresu a seniorom zo Sniny, Považskej Bystrice a Kamienky, aby zostali a súťažili v náhradných disciplínach:
Celý článok...
 
Anna Sláviková - Žena roka 2016 za okres Vranov nad Topľou
Anna Sláviková - Žena roka 2016 za okres Vranov nad TopľouV Hornozemplínskom osvetovom stredisku sa oceňovali úspešné ženy okresu Vranov nad Topľou, ktoré sú vďaka usilovnosti, nesmiernej obetavosti a chuti pomáhať iným obdivované a uznávané.  Spomedzi nominovaných žien sa mimoriadnej úcty dostalo Anne Slávikovej z Tovarného. Pracuje v Detskom domove vo Vranove nad Topľou v špecializovanej samostatnej skupine, kde sú umiestnené deti s telesným a mentálnym postihnutím, pre ktoré je dobrou náhradnou mamou.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 17 z 564

Novinky z kultúry