Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes10
mod_vvisit_counterVčera60
mod_vvisit_counterTento víkend234
mod_vvisit_counterTento mesiac1310
mod_vvisit_counterSpolu274117
DETSKÝ VÝTVARNÝ VRANOV 2017
DETSKÝ VÝTVARNÝ VRANOV 2017VERNISÁŽ XXV. ROČNÍKA OKRESNEJ SÚŤAŽA  DETSKEJ VÝTVARNEJ TVORBY
Slávnostné otvorenie XXV. ročníka okresnej súťaže detskej výtvarnej tvorby "Detský výtvarný Vranov 2017" sa uskutočnilo 15. júna 2017 vo výstavnej sieni HZOS vo Vranove n. T. Súčasťou vernisáže bolo odovzdávanie diplomov a čestných uznaní. Zároveň boli ocenené aj práce  okresného kola celoslovenskej súťaže "Vesmír očami detí". Ceny odovzdala riaditeľka HZOS Mgr. Anna Gdovinová. V programe sa predstavili hrou na flautách a ľudovým tancom deti z MŠ Okulka.
Celý článok...
 
ROZTOKY 2017
ROZTOKY 2017Okresná súťaž a prehliadka ľudových hudieb, speváckych skupín,
sólistov spevákov a inštrumentalistov
„Špivam sebe špivam, čom bim nešpivala..." a spev sa  niesol aj v obcou Banské, kde sa v nedeľu 11. 6. uskutočnil  26. ročník okresnej súťažnej prehliadky ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov - ROZTOKY 2017. 19 speváckych skupín, sólistu inštrumentalistu a 13 sólistov spevákov hodnotila odborná porota v zložení: Ing. Radoslav Kertis – predseda poroty (primáš ĽH Rada Kertisa), Katarína Kišidayová, Dis, art. (pedagogička spevu, bývala sólo speváčka vo FS Železiar)a Mgr. Erika Švedová(bývalá speváčka vo FS Železiar, vedúca spev. zložky vo FS Košičan). Všetkým súťažiacim blahoželáme k umiestneniu.
 
Celý článok...
 
ETNOFEST Lysá hora 2017
ETNOFEST Lysá hora 2017V dňoch 3. – 4. 6. 2017 sa v areáli Lysá hora vo Vyšnom Kazimíri uskutočnil 2. ročník festivalu tradičnej ľudovej kultúry ETNOFEST Lysá hora 2017. Festival sa niesol v znamení prípravy tradičných ľudových jedál pod názvom Gastro Fest, v ukážkach remeselnej výroby - "Hand made fest" a pre tých najmenších bol pripravený Etno Festík – v ktorom si mohli zatancovať a zahrať sa. Na Etno feste sa predstavili folklórne kolektívy z celého regiónu – folklórne súbory Bystrančan, Orgonina, Vranovčan, detské folklórne súbory Ďatelinka a Cifroško a folklórne skupiny Hrušovčan, Kňahinka, Čaklov, Ondavanka, Kazarinka, Konopianka, Tovarňanka, Verbina a  Potoky.
ETNOFEST Lysá hora 2017 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Celý článok...
 
ŠAFFOVA OSTROHA 2017
Šaffova ostroha 2017Národné osvetové centrum v Bratislave a Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove v spolupráci s obcou Dlhé Klčovo aj tento rok usporiadali trojdňový festival tradičnej ľudovej kultúry spojený s 25. ročníkom súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci s medzinárodnou účasťou – Šaffova ostroha 2017. Podujatie sa uskutočnilo s finančnou podporu Fondu na podporu umenia. Záštitu nad podujatím prevzal minister kultúry Marek Maďarič a predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík. 68 sólistov tanečníkov, ktorí sa predstavili súťažne v štyroch kategóriách, hodnotila 7-členná odborná porota, ktorá  súťažiacich zadelila do pásem a v každej súťažnej kategórii udelila titul LAUREÁT.
Celý článok...
 
Jeden z najkrajších sviatkov - Deň matiek
Deň matiekNa Slovensku ho oslavujeme vždy v 2. májovú nedeľu. Mama - slovo, ktoré znie tak dôverne a blízko. Jeho zmysel je úplný a jasný. V každodennom zhone pod tlakom povinností si mnohokrát ani neuvedomujeme, ako sa striedajú dni pracovné i sviatočné. Sme veľmi radi, že jeden z najkrajších sviatkov sme si pripomenuli aj v našom meste:
Celý článok...
 
Zemplínska ostrá kosa 2017
Zemplínska ostrá kosa 2017Už v poradí 8. ročník majstrovského kosenia ručnou kosou v Nižnom Hrušove ponúkol opäť silný zážitok. Súťažiaci, či už boli ženy, alebo muži povýšili kosenie, ako neodmysliteľnú súčasť nášho vidieka, na novú úroveň. Po Prašníckom koseckom festivale a Drahovskej kose na Považí aj tu dala tráva zabrať aj tým skúsenejším. V každom regióne sa kosci boria či už s výškou, alebo s jej  hustotou. Hoci ide o súťaž, o rivalite nemôže byť ani reči. Práve atmosféra robí z celého podujatia jedinečnú akciu.  Stretávajú sa tu kamaráti, pri políčku vám spieva folklórna skupina, vaši súperi vás povzbudzujú a vôbec im nevadí, že ste práve prekonali ich čas.
Celý článok...
 
ZUZANKA - Pomôž, Bože, ráno vstať...
ZUZANKA - Pomôž, Bože, ráno vstať...Hornozemplínské osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou v spolupráci so Združením  inteligencie Rusínov Slovenska v Bratislave sprístupnilo vernisážou dňa 9.05.2017 o 16.00 hodine fotografickú výstavu Daniely Kapráľovej "Zuzanka"- Pomôž, Bože ráno vstať... Výstava návštevníkom predkladá subjektívno-intímny, šesť ročný fotografický príbeh o starenke a jej insitnej tvorbe, ktorý sa po prvýkrát prezentoval v roku 2008.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 17 z 557

Novinky z kultúry