Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes43
mod_vvisit_counterVčera58
mod_vvisit_counterTento víkend470
mod_vvisit_counterTento mesiac1364
mod_vvisit_counterSpolu283408
regionalne_dejiny.jpg
Hornozemplínske folklórne slávnosti 2017
Hornozemplínske folklórne slávnosti 2017Hornozemplínske folklórne slávnosti patria medzi sviatky folklóru na Zemplíne. Inak to nebolo ani tohto roku. V dňoch 26. a 27. augusta Hornozemplínske osvetové stredisko v spolupráci s Mestom Vranov nad Topľou a Mestským domom kultúry vo Vranove nad Topľou pripravili pre divákov bohatý program. V sobotu 26. augusta sa divákom v programe "ČRIEPKY" v réžii Petra Kocáka predstavili DFS Cifroško, DFS Lipovček a DFS Ďatelinka. Nasledoval  program "NA JURMAKU" kde sa pod režisérskou taktovkou Miroslava Jenča na pódiu vystriedalo 16 folklórnych skupín vranovského regiónu.

 

Vyvrcholením slávností bol galaprogram "PARÁDA", ktorý režijne pripravil Peter Kocák.  Program sa niesol v znamení osláv 70-tého výročia Pozdišovskej keramiky a časť programu bola venovaná spomienke na pána prof. Štefana Nosáľa. Aj tohto roku sa účinkujúci spojili a  spoločné Pozdišovské karičky a čardáš z Pozdišoviec divákom predviedlo vyše 250 účinkujúcich z folklórnych kolektívov Vranovčan, Bystrančan, Oblík, Orgonina, Lipovec, Cifroško a Bukovina. K folkloristom vranovského regiónu sa pridal aj folklórny súbor Jurošík z Michaloviec. Veru, bola to "Paráda" a my sa už tešíme na 49. ročník Hornozemplínskych slávností. O rok dovidenia.

Podujatie z verejných zdrojov podporil FOND NA PODPORU UMENIA.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry