Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes43
mod_vvisit_counterVčera58
mod_vvisit_counterTento víkend470
mod_vvisit_counterTento mesiac1364
mod_vvisit_counterSpolu283408
regionalne_dejiny.jpg
Slávnosti remesiel
Slávnosti remesielV nedeľu 13. augusta 2017 sa pod hradom Čičva stretli remeselníci, včelári, folklóristi, speváci, tanečníci, milovníci ľudovej kultúry a všetci ostatní, ktorí si naopak, len tak, vyšli v pomerne chladnom počasí tohto horúceho leta oddýchnuť na brehu Ondavy.

 

 

 

V remeselných stánkoch  sa im predstavili: Alexander Bogdan z Kamenice n.C. s úžitkovými predmetmi z dreva a  prútia , Ján Babenský z Hlinného s drevenými plastikami, Anna Lipkošová z Komáran s perníkmi a levanduľovými vrecúškami, Edita Sinčáková z Vranova n.T. predstavila dekoratívne predmety z papiera a kraslice, Gabika Mrusková zo Soli ponúkala hračky a úžitkové predmety z textílií, Eva Mikulová  z Vranova n.T. predstavila výrobky vyrábané technikou patchwork a paplet, t.j. papierové pletenie, rovnakú techniku prezentovala aj  Mariana Töröková z Hencoviec - patchwork a šité bábiky. Mária Dzurčaninová z Prešova pripravila bohatú kolekciu šperkov, Ľudmila Bujdošová z Košíc - sa predstavila netradičnou technikou farebného skla, Pavol Tomko z Ruskova ponúkal fujary, píšťalky a iné drevené hudobné nástroje, Anna Karabiňošová z Prešova obohatila remeselnú ponuku o ručne šité kabelky, v stánku Moniky Eštokovej z Hlinného -  sme mohli kúpiť rôzne darčekové predmety vyzdobené technikou  dekupáž. Výrobky z dreva a prútia ponúkal domáci remeselník Štefan Sabo.

Kým sa na jednej strane v remeselnej uličke kupovali výrobky úžitkové a oku lahodiace, na druhej strane sa ochutnávalo a hodnotilo. Účastníci podujatia v anonymnom hlasovaní sami rozhodli, ktorý med a medovina Ondavského regiónu je najlepší.

O najlepší med súťažili:  Juraj Barkóci a Ing. Jozef Pisarčík (2.miesto) - Nižný Hrušov, Milan Görög a Michal Štefanko (1. miesto) - Nižný Hrabovec, Ján Jacko (3. miesto) - Vranov n.T., Pavol Kasarda - Hencovce, Mgr. Peter Calko, Matej Olach, Jozef Tomčák - Sedliská, Milan Koprivňák - Tovarné, Ján Lukačin a Ladislav Polakovič - Benkovce, Ján Maržiňán – M. Domaša, Jaroslav Mráz (3. miesto) - D. Klčovo a Michal Žgrada - Holčíkovce.
A koho medovina  najviac chutila návštevníkom Slávností remesiel? Jozef Tomčák (1.miesto) - Sedliská, Vojtech Fišman (2. miesto) - Čaklov, Pavol Kasarda (3. miesto) – Hencovce. Do súťaže sa zapojili aj ďalší včelári: Dušan Krištan - Vranov n.T., a Michal Štefanko - Nižný Hrabovec. Členmi odbornej poroty boli Ján Kočiš (predseda) z Vranova nad Topľou, Vojtech Fišman z Čaklova a Viliam Kalman z Vechca.

Moderátorkou celého popoludnia bola riaditeľka Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove n.T. Mgr. Anna Gdovinová, ktorá v úvode spolu so starostom obce Sedliská Ing. Jozefom Dobrockým všetkých srdečne privítala a na pódiu amfiteátra  sa mohol začať kultúrny program, v ktorom sa predstavili  ŽSSk Verbina zo Sedlísk s hudobným sprievodom Mgr. Mateja Sabola (akordeón) a Jaroslava Paľovčíka (husle).

Po nich sa predstavili DFS Cifroško z Vranova n.T., hudobná skupina Drišľak a FS Rozmarija z Prešova. Nedeľné popoludnie pod hradom Čičva ukončila bohatá tombola a pozvánka na ďalší ročník Slávností remesiel ale tiež na ďalšie podujatia pod i na hrade Čičva.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry