Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes35
mod_vvisit_counterVčera82
mod_vvisit_counterTento víkend353
mod_vvisit_counterTento mesiac1702
mod_vvisit_counterSpolu278913
spivanocki_mojo_2017.jpg
vystup_hrad_cicva_2017.jpg
pozvanka_ikony_final.jpg
ŠAFFOVA OSTROHA 2017
Šaffova ostroha 2017Národné osvetové centrum v Bratislave a Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove v spolupráci s obcou Dlhé Klčovo aj tento rok usporiadali trojdňový festival tradičnej ľudovej kultúry spojený s 25. ročníkom súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci s medzinárodnou účasťou – Šaffova ostroha 2017. Podujatie sa uskutočnilo s finančnou podporu Fondu na podporu umenia. Záštitu nad podujatím prevzal minister kultúry Marek Maďarič a predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík. 68 sólistov tanečníkov, ktorí sa predstavili súťažne v štyroch kategóriách, hodnotila 7-členná odborná porota, ktorá  súťažiacich zadelila do pásem a v každej súťažnej kategórii udelila titul LAUREÁT.

 

Odborná porota:
Mgr. art. Stanislav MARIŠLER, ArtD.
Mgr. art. Miroslava PALANOVÁ
Mgr. Katarína BABČÁKOVÁ, PhD.
Mgr. art. Mgr. Vanda GOLIANOVÁ
MA. Michal KUPEC
Mgr. Dana KĽÚČAROVÁ, PhD.
Doc. Ján BLAHO

 

Počet tanečníkov: 68
Počet tancov: 37
Počet hudobníkov: 22

Špeciálne ceny:
Cena Petra Homolku – Martina Kupcová

Kategória D - interpreti ľudového tanca vo veku od 12 do 16 rokov

LAUREÁT:
Dániel VARGA a Angelika BARNOVÁ (DFS Malá Rakonca, Fiľakovo):-„Oláhoš a čardáš z Medzibodrožia“

ZLATÉ PÁSMO:
Nikolas MOLNÁR a Bernadett CSOMOROVÁ (DFS Malá Rakonca, Fiľakovo):„Palicový a čardáš zo Silickej planiny“
Marek ADAM a Veronika DUTKOVIČOVÁ (DFS Cifroško, Vranov n.T.): - „Zemplinskičerkanicifrovaničapašovičardaš“
BéhrAndrás BERTALAN (FS Kisczallóközi, Dunaj.Streda): - „Sallai verbunk“
Ádam RAJCSÁNYI (DFS Csalli, Šamorín): - „Pastiersky palicový tanec a Vasváriverbunk“
Martin DONOVAL a Kamila POMPUROVÁ (DFS Matičiarik): - „Gemerskou dolinou“

STRIEBOENÉ PÁSMO:
Matej KAŇUCH a Veronika BABINČÁKOVÁ (DFS Cifroško, Vranov): -„Čardáš z Pozdišoviec“
Maroš KOVÁČ a Lenka FEDÁKOVÁ (MFS Želiezko, KE): - „Čardáš z Pozdišoviec“
Dániel BERKI a Emma SZŐLLŐSI (DFS Sendergő, Šahy): - „Čardáš z Medzibodrožia“
Juraj BLAŽEK a Nikol SLÁDKOVÁ (DFS Kopaničiarik, Myjava): - „Starobapská, Verbunk a Hustý z Myjavy“
Tomáš LENDVAY a Mária UHROVÁ (DFS Kornička, Trenčín):- „Polky z Trenčianskej Turnej“
Martin BREZŇAN a Terézia ŠEVČÍKOVÁ (FSk Sliačanka, Liptovské Sliače): - „O sebe“
Šimon JÁNOŠÍK a Tatiana CAPOVÁ (DFS Kornička, Trenčín) – „Čardáše z Trenčiankej Turnej“
Dárius PACHOLSKÝ a Veronika LOČOVÁ (FS Hornád, KE): - „Do šaflikaa čardáš zo Šarišského Jastrabia“
Filip CICÁK a Sofia RAUCHOVÁ (DFS Jurošík, MI): - „Čardáš z Pozdišoviec“

Kategória A - tanečníci interpretujúci ľud. tanec podľa významných tanečných osobností)
Kategória A1(povinný tanec) Tanec podľa Juraja Šaffu
Kategória A2 (povinný tanec) Tanec podľa Juraja Šaffu a Gizely Frenovej
Tanec podľa vlastného výberu

LAUREÁT:
Marek SABOL a Júlia LEŠKANIČOVÁ (neorganizovaní):- „Čardáš z Raslavíc“
Róbert SABOL (FS Hornád, Košice): - „Višňovského verbunk“

ZLATÉ PÁSMO:
Alfréd LINCKE a Martina KUPCOVÁ (TS Partia, BA): - „Verbunk, čardáš a frišká z Branova“
Martin HORVÁTH a Alexandra ŤASKOVÁ (FS Hornád, Košice):- „Čardáš z Pozdišoviec“

STRIEBORNÉ PÁSMO:
Samuel ČESLÁK a AntóniaVEREBOVÁ (FS Železiar, Košice): - „Čardáš zo Zemplína“
Daniel GÁŠPÁR (FS Rakonca, Fiľakovo):- „Verbunk a oláhoš z Medzibodrožia“


Kategória B - tanečníci interpretujúci regionálnu tanečnú tradíciu

LAUREÁT:
Márk KRAJCSA a Friderika GYORGOVÁ (FS Rakonca, Fiľakovo): - „Čardáš z Podmedvešia“

ZLATÉ PÁSMO:
Ladislav KONEČNÍK a Veronika ZGURIŠOVÁ(FS Kopaničiar, Myjava): „Starobapská, verbunk a čardáš z Myjavských kopaníc“
Štefan CHMELICKÝ a Daniela SRNANKOVÁ (FS Váh, LM – FS Stavbár, ZA): -„A teraz mi zahráš sólo“
Jakub GULÍK a Gabriela KOVÁČIKOVÁ (nezaradený a FSkKýčera): - „Do Hora z Čierneho Balogu“
Ondrej PAGÁČ a Katarína PAGÁČOVÁ (neorganizovaní, Brezová p. B.):- „Verbunk a uklakovaná“
Alojz KRAJČÍR a Viktória KRAJČÍROVÁ (FS Závodzan, Závod): -„Polka na šesť“

STRIEBORNÉ PÁSMO:
Radovan BAJUS a Patrícia TÓTHOVÁ (FS Hornád, KE): - „Čardáš zo Zámutova“
Alexander KRAJČÍR a Lenka JENDRÁŠKOVÁ (FSkLanšper, Závod): - „Zavrc sa mi dievča“   
Miroslav TOKARČÍK a Gabriela TOKARČÍKOVÁ (neorganizovaní):- „Tance z Orešian“
Peter JARINČÍK a Monika NEUMANNOVÁ (FS Ruthenia, BA): - „Skakaná a čardaš zo Šarišského Jastrabia“


Kategória C – interpreti vo veku od 16 do 60 rokov – voľný výber

LAUREÁT:
Saróka BENCE (TS Nádas, Farná): - „Botoló a vasvári verbunk“

STRIEBORNÉ PÁSMO:

Roman NOVÁK a Dorota BAKAJSOVÁ (FS Vranovčan, VT): - „Do šaflika a čardáš z Bystrian“


 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry