Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes33
mod_vvisit_counterVčera78
mod_vvisit_counterTento víkend33
mod_vvisit_counterTento mesiac1432
mod_vvisit_counterSpolu283476
regionalne_dejiny.jpg
ZUZANKA - Pomôž, Bože, ráno vstať...
ZUZANKA - Pomôž, Bože, ráno vstať...Hornozemplínské osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou v spolupráci so Združením  inteligencie Rusínov Slovenska v Bratislave sprístupnilo vernisážou dňa 9.05.2017 o 16.00 hodine fotografickú výstavu Daniely Kapráľovej "Zuzanka"- Pomôž, Bože ráno vstať... Výstava návštevníkom predkladá subjektívno-intímny, šesť ročný fotografický príbeh o starenke a jej insitnej tvorbe, ktorý sa po prvýkrát prezentoval v roku 2008.

 

 

Fotografickou inšpiráciou pre tento projekt bola maliarka kraslíc, ľudová speváčka a výšivkárka Zuzana Kapráľová. Cez ňu autorka prezentuje autentickú ľudovú tvorbu rusínskej menšiny, dotýka sa problémov staroby, ženstva a generačných vzťahov. Výstava pozostáva z farebných fotografii, insitných kresieb, projekcie ľudových výšiviek, kraslíc a zvukových záznamov.

Vo výstavných priestoroch Hornozemplínskym osvetovým strediskom vo Vranove nad Topľou si ju môžete pozrieť do 9. 6.2017.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry