Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes33
mod_vvisit_counterVčera78
mod_vvisit_counterTento víkend33
mod_vvisit_counterTento mesiac1432
mod_vvisit_counterSpolu283476
regionalne_dejiny.jpg
Štvorlístková noc s Andersenom
Štvorlístková noc s AndersenomRekordných 10 400 detí na takmer 240 "spacích miestach" na celom Slovensku sa v piatok večer zapojilo už v poradí do 17. ročníka - "Noc s Andersenom", ktorého hlavným cieľom je hravou, interaktívnou a kreatívnou formu prilákať detského čitateľa k čítaniu. Od roku 2004 je stabilnou súčasťou spomínaného medzinárodného podujatia aj Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou. Vyše 30 vranovských "Andersenčanov" odštartovalo zážitkovú rozprávkovú noc v knižnici. Účastníci podujatia potom pokračovali už tradičným nočným lampiónovým sprievodom mestom a zastavili sa vo výstavnej sieni Hornozemplínskeho osvetového strediska.

 

 

Pripravili sme im tvorivú dielňu pod názvom Veľkonočné variácie, v ktorej im pani Edita Sinčáková ukázala maľovanie veľkonočných kraslíc a spoločne si mohli všetci vyskúšať výrobu kvetov z krepového papiera. Pracovník Vlastivedného múzea v Hanušovciach RNDr. Peter Pjenčák si  pre deti pripravil živé prekvapenie - netopiera.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry