Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes43
mod_vvisit_counterVčera58
mod_vvisit_counterTento víkend470
mod_vvisit_counterTento mesiac1364
mod_vvisit_counterSpolu283408
regionalne_dejiny.jpg
Hudaci pre skorej narodzenich
Hudaci pre skorej narodzenichPoslednú januárovú sobotu prišli do Kultúrneho domu v Nižnom Hrušove hodnotiť minuloročné úsilie členovia zo Základnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku (JDS) na hodnotiacej výročnej schôdzi. Pozvanie prijali aj vzácni hostia - majiteľ spoločnosti Betpres spol. s.r.o. Matúš Barkóci, predsedníčka Slovenského zväzu sclerosis multiplex Jarmila Fajnorová, pracovníčka HZOS vo Vranove n.T. Anna Delyová, predseda ZO SZZP v Nižnom Hrušove Štefan Demčák,  predsedníčka ZO JDS a SZZP zo Žalobína Monika Širáková a sestričky z Kláštora božieho milosrdenstva v Nižnom Hrušove.

 

Juraj Barkóci, ako predseda tejto organizácie predniesol správu o činnosti za rok 2016, zároveň pochválil svojich členov, ktorí  pomáhali pri rôznych akciách - Marec - mesiac knihy, výborne zvládnutú celoslovenskú súťaž v kosení ručnou kosou Zemplínsku ostrú kosu, účasť na turistickom pochode Po Hrušovských krížoch, výpomoc pri trojdňových oslavách 770. výročia obce, kde členky organizácie napiekli 750 ks lokší (pre zaujímavosť - spotrebovali pritom 18 kg múky, 2 mechy zemiakov, 6,5 kg masla). Koncom augusta nesmeli chýbať pri organizovaní súťaže o Najchutnejší guľáš. Aktívne sa zapojili do jesennej výstavy Ovocia a zeleniny, spojenej so súťažou o Najchutnejší jablkový koláč. Pred Vianocami vyzdobili a posvätili Adventný veniec obecnej fontány.

Nové výzvy, ktoré organizáciu čakajú v tomto roku pripomenul predseda organizácie a spolu so starostom obce Jánom Fenčákom a Jánom Magurom odmenili pamätnými darčekmi  jubilujúcich členov. Zlatica Dobranská, členka revíznej komisie, predniesla správu o hospodárení, Milan Jusko návrh na uznesenie a v diskusii sa prihovorila podpredsedníčka Okresnej organizácie JDS Mgr. Mária Fečkovičová. Za všetkých spokojných členov poďakovala predsedovi organizácie Mária Dupaľová.

V kultúrnom programe, ktorý uvádzala riaditeľka školy PaedDr. Vierka Tomášová, sa predstavili deti zo ZŠ v Nižnom Hrušove, pod dohľadom  Mgr. Janky Pavlovovej,  zaspieval Daniel Janoško, mužská spevácka skupina  Hrušovčan s hudobným doprovodom Pavla Kaľuhu, manželia Jurovčákoví, Mária Dupaľová a Hedviga Chromuľáková a hrou na klavíri potešila  Slávka Boguská.

Už po siedmykrát nesmela chýbať v popoludňajších hodinách zábava pod názvom Hudaci pre skorej narodzenich s hudobnou skupinou Megalife.sk z Rakovca nad Ondavou. Opäť hojná účasť staršej, mladej a najmladšej generácie, bohatá tombola, výborné pesničky a dobrá nálada potvrdili aj tohto roku výbornú organizačnú schopnosť  predsedu a členov výboru tejto -  jednej z najväčších základných organizácií v okrese. A nielen najväčšej, ale aj - najaktívnejšej.

 

 
< Predchádzajúca

Novinky z kultúry