Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes23
mod_vvisit_counterVčera86
mod_vvisit_counterTento víkend181
mod_vvisit_counterTento mesiac1580
mod_vvisit_counterSpolu283624
regionalne_dejiny.jpg
Novoročné stretnutie priateľov kultúry a umenia
Novoročné stretnutie priateľov kultúry a umenia 2017Tradícia novoročných vernisáží, stretnutia, rozhovory, slušnosť a poďakovanie, majstrovstvo a obdiv. Tieto heslá by sme mohli zadať do Googlu, keby sme chceli priblížiť už 19. stretnutie priateľov kultúry a jeho atmosféru i poslanie. Na prahu roku 2017 (12.1.) sa stretli v Hornozemplínskom osvetovom stredisku (HZOS) pozvaní hostia a nositelia rôznych žánrov kultúry pri otvorení výstavy Spev rýb. Kolekciu výtvarných prác poskytol vranovský rodák akad. mal. Dušan Sekela a jeho dcéra Mgr. art. Silvia Sekelová.

 

„Jeho tvorba udeľuje zrak ľuďom, aj tým menej či slabšie vidiacim. Strieda sa tu idea, koncept, filozofia obsahovej výpovede s výpoveďou farebnej hmoty.“ (Ľubomír Podušel).
„Silvia osciluje medzi akcentovaním farby, plochy a gesta“ (Milan Adamčiak pre Liteárny týždenník).

Avšak oboch umelcov si radšej príďte pozrieť do našej výstavnej siene osobne do konca januára 2017.

Súčasťou stretnutia, okrem toho čo na začiatku vymenúvajú heslá, bol aj kultúrny program, ktorého cieľom je na malom časovom priestore predstaviť bohatosť práce HZOS a kvalitu reprezentantov kultúrnych aktivít.

Spieval jubilujúci 20-ročný Chrysostomos pod dirigentskou taktovkou Aničky Maťašovej so sólistkou a laureátkou festivalu Zemplin śpiva, rovnako úspešnou aj na Talentoch - Alexandrou Jevčákovou - s hudobným sprievodom jej mamy Natálie. Hlboko múdrym textom sa nám prihovoril Exupéryho Malý princ - majster slova - Nórbert Jakubek. Kristíninu „Modlitbu za ľudskosť “nádherne zaspievala Martina Melkovičová - objav roka a pobaviť nás prišla aj Adam´s family v podaní tanečného kolektívu Dyno s vedúcou Dankou Pelcerovou.

Aby sme celkom neupustili od nám veľmi blízkych a  vzácnych ľudových tradícií - ľudové piesne nám na počúvanie spievala Saška Jevčáková a na akordeóne ju majstrovsky sprevádzal Matúš Gális.

Nádherná atmosféra družných rozhovorov, poďakovanie za spoluprácu, malé pohostenie, smelé plány do budúcnosti - to všetko robí toto podujatie výnimočným a jedinečným. A len veľmi ťažko si bez neho vieme predstaviť začiatok nového roka. Každého.

Mgr. Anna Gdovinová

P.S. Naša vďaka pri tvorbe tohtoročného programu patrí žiakom (aj bývalým) a zástupkyni riaditeľa ZŠ Bernolákova p. Dr. Ivete Baschierovej.

 

 
< Predchádzajúca

Novinky z kultúry