Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes23
mod_vvisit_counterVčera86
mod_vvisit_counterTento víkend181
mod_vvisit_counterTento mesiac1580
mod_vvisit_counterSpolu283624
regionalne_dejiny.jpg
Okno do sveta farieb
Okno do sveta fariebRiaditeľka Hornozemplínskeho osvetového strediska Mgr. Anna Gdovinová privítala 6. decembra 2016 vo výstavnej sieni všetkých, ktorí prijali pozvanie na vernisáž výstavy diel Alexandra a Martina Orlíkovcov pod názvom „Okno do sveta farieb“. Ako sme sa dozvedeli z úst kurátora výstavy Jaroslava Gála je to už v poradí jeho tretia výstava. Po prvej samostatnej výstave v Humennom v roku 2013 a druhej v MsDK vo Vranove n.T. v roku 2014.

 

 

V prehliadke tvorby Alexandra sú zahrnuté figurálne maľby, krajinky či zátišia, ale i rezbárske plastiky, totemy, sólo figúrky či kompozície. V ostatnom čase sa venuje najmä maľovaniu keramiky, maľbe na sklo, na hodváb a výrobe marionet.

Syn Martin sa venuje prevažne tvorbe z hliny. Pravidelne sa zapája do okresných súťaží so špecifickým výtvarným prejavom - insitná tvorba - plastická hlina.

Obidvaja autori sú členmi Klubu neprofesionálnej výtvarnej tvorby pri HZOS vo Vranove n.T.  a získali niekoľko ocenení na okresnej, resp. krajskej úrovni.

Tohto roku na 53. ročníku celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby v Trenčíne bola zaradená plastika z hliny Martina Orlíka, pod názvom „Apolos“ do výstavnej expozície.

Čo popriať autorom na záver?

- aby im slúžilo zdravie
- aby ich neopúšťala chuť tvoriť
- aby stále nachádzali v okolitom svete čerstvú invenciu a neopakovateľnú inšpiráciu
- aby vytvorili ešte veľa toho, čo dokáže potešiť ľudskú dušu, oči i srdce.

Výstava, na ktorú vás srdečne pozývame, potrvá do konca decembra 2016.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry