Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes23
mod_vvisit_counterVčera86
mod_vvisit_counterTento víkend181
mod_vvisit_counterTento mesiac1580
mod_vvisit_counterSpolu283624
regionalne_dejiny.jpg
Adventný veniec v Zámutove
Adventný veniec v ZámutoveAdvent (z latinského „adventus“ - príchod) znamená príchod Krista, ktorý túžobne očakávame. Symbolom obdobia adventu a duchovnej prípravy na slávenie Vianoc je adventný veniec so štyrmi sviečkami, ktoré sa postupne zapaľujú počas štyroch adventných nedieľ. Štyri sviečky - štyri adventné týždne. Na tradičnom adventnom venci by mali byť tri sviečky fialové a jedna ružová. Fialová farba je farbou pokánia, modlitieb a príprav na Vianoce, ružová je farbou radosti a nádeje. Kruh je symbolom súdržnosti. V poslednú novembrovú nedeľu si Občianske združenie Ženskej speváckej skupiny Komanička v Penzióne Opál v Zámutove pripravilo pre túto príležitosť okrem pesničiek aj malé prekvapenie. Za účasti domácich a pozvaných hostí pokrstili adventný veniec.

 

Mgr. Albín Senaj z rímsko-katolíckej, Mgr. Mikuláš Tatár z grécko-katolíckej a Mgr. Zuzana Kubačková z Cirkevného zboru Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku Soľ pokrstili tento symbol Adventu a zapálili prvú sviečku.

Súčasťou výzdoby pred Penziónom Opál odteraz až do konca roka bude veniec, ktorý počtom zapálených sviec bude pripomínať čas do Vianoc.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry