Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Slávnosti remesiel a medu pod hradom Čičva
Slávnosti remesiel a medu pod hradom ČičvaUž po 24. krát sa 14. augusta 2016 stretli milovníci tradičnej ľudovej kultúry a remeselníci: umeleckí rezbári, tkáči, pletiarky, šičky, výtvarníci i medovnikárky  z celého východného Slovenska na Slávnostiach remesiel v Sedliskách. V areáli amfiteátra  obce Sedliská sa ich tento rok predstavil najväčší počet - 18 remeselníkov: Alexander Bogdan - úžitkové predmety z dreva a prútia, Ján Babenský - drevené reliéfy a plastiky, Ján Pichnarčík - výrobky z kože a rohoviny, Ľudmila Bujdošová - maľovanie na sklo, Eva Mikulová - hračky a úžitkové predmety z textílií, Gabriela Mrusková - patchwork, Edita Sinčáková - papierové kvety a kraslice, Anna Lipkošová - medovníky, Martina Reváková - ručne vyrábané mydlá, Anna Višňovská - šitie krojovaných bábik, Anna Karabinošová - ručne šité kabely z textílií, Mária Balážová - tkané koberce,  Soňa Košarová - plstenie, Martin Orlík - modelovanie z hliny, Alexander Orlík - vitráže, dekoratívne predmety /drevo, sklo, drôt/, Radka Repková - kožené výrobky, Zuzka Mikuličková - grafiky, dekoračné predmety a Štefan Sabo - výrobky z prútia a dreva.

 

Ukážky remeselnej výroby si prišlo pozrieť a niektoré výrobky aj kúpiť množstvo návštevníkov.

Podujatie sme sa aj tohto roku pokúsili niečím obohatiť. Keďže včelárstvo je jedným  
z  najstarších remesiel, ponúkli sme návštevníkom ochutnávku  medu spojenú s anonymnou súťažou  o najlepší med Ondavského regiónu. Najväčším počtom hlasov ocenili prítomní med Jozefa Pisarčíka z Nižného Hrušova a Pavla Kasardu z Hencoviec. Na druhom mieste skončil Michal Štefanko z Nižného Hrabovca a tretia priečka patrí Jurajovi Barkócimu z Nižného Hrušova.

Súčasťou slávností bola aj poplenérová výstava obrazov a fotografií „Na hrade maľované“ týchto výtvarníkov:  Dušana Adama, Mariána Kopka, Emílie Jeszovej, Janky Mikitovej, Jána Lupča, Petra Kočana, Bartolomeja Leška,  Alexandra Orlíka a fotografky Veroniky Bažalíkovej.

V kultúrnom programe sa predstavila domáca ŽSpSk Verbina, ľudový rozprávač Jožko Jožka, FS Vargovčan z Hanušoviec,  MSS Rusínsky holosy, FS Chemlon z Humenného a SpSk Porubjanka z Kamennej Poruby.

Moderátorkou podujatia bola riaditeľka Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove n.T., ktoré bolo spolu s obcou Sedliská organizátorom tohto vydareného podujatia.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry