Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes33
mod_vvisit_counterVčera78
mod_vvisit_counterTento víkend33
mod_vvisit_counterTento mesiac1432
mod_vvisit_counterSpolu283476
regionalne_dejiny.jpg
Víkend v Nižnom Hrabovci
Špivanočki mojo 2016Dvojdňové oslavy Hrabovčanov otvorila v sobotu 17. septembra  domáca skupina Potoky. Po nich  sa v kultúrnom dome predstavila FSk Tarnavčan z Trnavy pri Laborci, Vechcovčanky z Vechca, domáci Orchester Východňarov a  tancom potešil folklórny súbor Orgonina z Vranova nad Topľou. Pred kultúrnym domom si mohli návštevníci nielen pozrieť, ale aj kúpiť remeselné výrobky z dielne drevorezbárov Jána Babenského z Hlinného, Pavla Tomka z Ruskova a Alexandra Orlíka z Vranova n. T., šperky Márie Dzurčaninovej z Prešova, papierové kvety Edity Sinčákovej z Vranova n.T. a medové produkty  Milana Göröga z N. Hrabovca.

 

V nedeľu sprievod speváckych skupín obcou pozýval v živej pozvánke opäť do kultúrneho domu na 7. ročník okresnej prehliadky speváckych skupín seniorov "Špivanočki mojo".

Úvodná pieseň v podaní skupiny Potoky, ktorá sa stala živou znelkou, otvorila priestor pre novovzniknuté ale aj zabehnuté zoskupenia. Tak sme si mohli vypočuť MSSk Hrušovčan z N. Hrušova, ŽSSk - Pošanky z Poše, Lipku z Komáran, Bančanky z Banského,   Juskovčanky z J. Vole, Tovarňanky z Tovarného,  spevácke skupiny - Hencovčan z Hencoviec, Konopianku zo Žalobína, Porubjanku z K. Poruby, Kazarinku z O. Matiašoviec a Rovinu z Dlhého Klčova.

Ako hostia sa predstavili Vranovskí heligonkári a hudobná skupina „Primáš“ z Giraltoviec.

Záver dvojdňového maratónu patril 140 účinkujúcim, ktorí si spolu na pódiu zaspievali "hymnu prehliadky" Špivanočki mojo. Účinkujúcim, divákom a vzácnym hosťom sa za účasť v mene všetkých organizátorov poďakovala predsedníčka ZO JDS v N. Hrabovci  Anna Joneková a predseda OO JDS PaedDr. Ján Popaďák, z ktorého úst zaznela veľmi pekná myšlienka, že ľudí treba chrániť pred nečinnosťou. A bohatá účasť seniorov v Nižnom Hrabovci potvrdzovala, že naši seniori sú naopak - veľmi aktívni.

Šikovne a s citom sa úlohy moderátorky zhostila domáca Mgr. Zuzana Joneková.

ZO Jednoty dôchodcov na Slovensku  v spolupráci s obcou N. Hrabovec pripravila všetkým účinkujúcim bohaté pohostenie a krásny spoločenský priestor. Ďalším zo spoluorganizátorov bolo Hornozemplínske osvetové strediskom vo Vranove n.T.

Anna Delyová, HZOS Vranov n.T.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry