Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283785
regionalne_dejiny.jpg
Hornozemplínske folklórne slávnosti 2016
Hornozemplínske folklórne slávnosti 2016POKLADY, KLENOTY, SKVOSTY... Takéto názvy niesli programy 47. ročníka Hornozemplínskych folklórnych slávností , ktoré sa konali 27. a 28. augusta vo Vranove nad Topľou. Hlavným motívom tohtoročných slávností bolo ukázať divákom s akým bohatstvom v podobe spevov, tancov či osobností sa môže náš región pýšiť.
 
V sobotu 27. augusta sa nám v programe POKLADY „z babovej ladi“ v réžii Miroslava Jenča predstavilo takmer 170 účinkujúcich z FSk Čaklov, FSk Ondavanka, FSk Skrabčanka, FSk Vederko, FSk Hencovčan, FSk  Porubjanka, FSk Verbina, FSk Konopianka, ŽSSk Ružička, ŽSSk Herlica, ŽSSk Juskovčanky, ŽSSk Lipka, MSSk Šedliščanske chlopi. Nechýbali ani Vranovskí heligonkári.
 
V nedeľu nám „KLENOTY z Rzeszowa“ predstavil jubilujúci Zespol tanca i piesni RUDKI z Poľska.
 
Vyvrcholením 2-dňového sviatku na Hornom Zemplíne bol Galaprogram „SKVOSTY Zemplína a Šariša“ v réžii Petra Kocáka, v ktorom účinkovalo vyše 300 účinkujúcich z folklórnych súborov Vranovčan, Orgonina, Lipovec, Oblík, folklórnej skupiny Parchovianka  a detstkých folklórnych súborov Lipovček, Ďatelinka a Cifroško. Svoj talent nám ukázali aj víťazi okresných, krajských a celoštátnych súťaží v speve i tanci. Takmer 120 tanečníc z uvedených kolektívov aj vďaka pomoci zamutovských dievčat nám v spoločných choreografiách predviedlo archaické chorovody, muži a chlapci zatancovali spoločnú Bašistovskú. Rovnako ako pred rokom, sa nám účinkujúci v spoločných čardášoch z Parchovian a okolia Hanušoviec predstavili ako jedna veľká folklórna rodina. Punc celkovému vynikajúcemu dojmu dodali výstižné a citlivo spracované texty konferencierky programu Anny Gdovinovej.


Organizátormi tohto podujatia boli Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou, Mesto Vranov nad Topľou a Mestský dom kultúry.

Latka je nastavená vysoko, už teraz máme nejaké predstavy o budúcoročných slávnostiach, veríme, že nesklameme Vaše očakávania.

Tešíme sa na ďalšie stretnutia s Vami. O rok dovidenia.

Emília Krištanová
HZOS Vranov n.T.

 

POKLADY „z babovej ladi“„KLENOTY z Rzeszowa“„SKVOSTY Zemplína a Šariša“

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry