Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Tri dni v Hrušove
Tri dni v HrušoveV piatok 8. júla sa začal trojdňový maratón kultúrnych podujatí pri príležitosti 770. výročia prvej písomnej zmienky o obci Nižný Hrušov. Za účasti vzácnych hostí malo premiéru prezentačné video o obci. Slávnostný večer pokračoval v krstení CD mužskej speváckej skupiny Hrušovčan, sólistu Ľubomíra Jurovčáka a krstom prešla aj kniha "Anna Lesznai a jej Nižný Hrušov" autora Dr. Jaroslava Krajňáka, PhD. Predstavila sa  cimbalová hudba PRIMÁŠ, ktorej primáška  Marianna Štefaníková pozvala 15. júla  prítomných do Giraltoviec na krst ich nového CD. Slávnostného krstu sa zúčastnil aj Vladimír Roháľ z bardejovského hudobného štúdia Videorohaľ, v ktorom sa CD nahrávali. Muzikálovým recitálom "Maľované na skle", sa predstavili členovia Divadla DRaK z Prešova.

 

Sobota patrila zvykom a tradíciám. Na Námestí Jána Pavla II. sa na "Remeselníckom trhu" predstavili  remeselníci nielen z nášho regiónu, ale aj siedmych "Hrušovov" z celého Slovenska. Veteráni sa predstavili prejazdom historických vozidiel obcou.

Kultúrny dom dýchal históriou:  návštevníci si mohli pozrieť kroniky, pamätné knihy, mince, historické tlačoviny, dobové fotografie,  diela a predmety z čias Anny Lesznai a odborný výklad o obci  podal Mgr. Peter Šafranko a Dr. Jaroslav Krajňák. Bolo podpísané memorandum o spolupráci medzi všetkými Hrušovmi Slovenska, cezhraničnej spolupráci s maďarským mestom Hatvan a poľským mestom Iwonicz-Zdrój.

V areáli futbalového ihriska sa stretli MFK Vranov a 1. FC TATRAN Prešov a deti sa mohli vyblázniť s ujom Ľubom a na detských atrakciách.

Galavečer sa niesol v modernom rytme hudobných skupín - Frequency a Komajota.  Úspech zožala speváčka a gitaristka Katka Knechtová, ktorá si s nadšením odniesla „Anjela“ z dielne drevorezbára Milana Krajňáka. Hudobné zoskupenie Mafia Corner zakončilo sobotňajší bohatý program.

V nedeľu pokračovali oslavy folklórnym programom, stretnutím rodákov a ocenením osobností. Pódium na futbalovom ihrisku patrilo MSS Hrušovčan, FS Čarnica a Hornád z Košíc, FS Lipovec a DFS Lipovček z Vranova Čemerného. Moderátormi všetkých troch dní boli Martina Jusková a  Dušan Dvořák.
    
Generálny sponzor: Betpres, s.r.o.
Projekt finančne podporil: Prešovský samosprávny kraj
Sponzori podujatia: Stefanov´s, Bukóza Holding a.s., Pivovary Topvar a.s., Čokoládovňa EVA s.r.o,   Autoservis Matúš Bučko, Mont - Complex Juraj Jurek, Darte - aukčná spoločnosť
Partneri podujatia: Vlastivedné múzeum Hanušovce n.T., Hornozemplínske osvetové stredisko Vranov n.T., Nižný Hrušov - Obecná knižnica, DHZ, ZO JDS, MO Rybársky zväz, Futbalový klub,  ZO SZZP, OZ Za rozvoj Hrušova spoločnými silami, Poľnohospodárske družstvo, Červený kríž, Poľovnícke združenie Vlčia hora, Ochotnícke divadlo, MSS Hrušovčan, Publicity s.r.o.
Mediálni partneri: Rádio Regina Košice, Vranovské novinky

Ak ste prijali pozvanie na hociktorý z programov, alebo ste strávili tri dni v Hrušove, tak viete, že heslo, ktorým sa Hrušovčania riadia - "Ľudia na prvom mieste," sa vyplnilo do bodky.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry