Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Beseda s lekárom - na tému: Rakovina prsníka
Beseda s lekárom - na tému: Rakovina prsníka"Sú gynekológovia, ktorí prsia nevyšetrujú, hoci by mali. Sú ženy, ktoré ignorujú alebo zanedbávajú preventívne prehliadky" - to sú len dva z dôvodov, ktoré nám 7. júla vo svojej prednáške objasnil primár Prsníkového oddelenia v Onkologickom ústave S. Alžbety Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. v Klubovni Hornozemplínskeho osvetového strediska. Pripomeňme, že zdravá žena nad 40 rokov by mala minimálne raz za dva roky absolvovať mamografické vyšetrenie (pretože už má v prsiach viac tuku), mladšia v rovnakom intervale sonografické (lebo má v prsiach viac žliaz). Pozor, reč nie je o rizikových ženách, ktoré majú rakovinu prsníka v rodine. Tie by samozrejme mali absolvovať vyšetrenia častejšie.

 

Ani o žene, ktorá poctivo absolvuje preventívne prehliadky, sa nedá s určitosťou povedať, že je neohroziteľná, resp. rakovina nemá šancu dobehnúť ju. Omyl. Onkológ Bella má v ambulancii aj také pacientky, ktoré sa ho priamo opýtajú: Ako je možné, že som dostala rakovinu prsníka, keď k vám chodím desať rokov? „Neviem vám povedať, podľa čoho máte žiť, aby ste ju nedostali. Jediné, čo môžete spraviť, je prevencia,“ skonštatoval lekár Bella.

Nečakajte a vezmite svoje zdravie do vlastných rúk.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry