Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Deň matiek v kluboch
Deň matiek v klubochVzdať úctu všetkým mamičkám, mamkám možno rôznym spôsobom, napríklad darovaním kytice, darčeka, návštevou či spomienkou. Pri príležitosti Dňa matiek si v priebehu mesiaca máj pripravili kluby dôchodcov pre svoje členky krásne podujatia:

 

 

 

17. mája sa stretli členovia z Miestnej organizácie JDS (Jednota dôchodcov na Slovensku) vo Vranove n.T. Pozvanie prijal aj primátor mesta Vranov n.T. Ing. Ján Ragan. V kultúrnom programe sa predstavili deti z DFS Ďatelinka, pod vedením Mgr. Julky Mikitovej a Mgr. Janky Budaiovej. Nesmela chýbať ani báseň v podaní Petronely Lukičovej a piesne z repertoáru speváckej skupiny Ružička.

19. mája sa v priestoroch ZŠ Lúčna stretli zástupcovia zo základných organizácii JDS okresu Vranov n.T.  Rezkými tancami sa predstavila DFS Ďatelinka a deti zo ZUŠ vo Vranove n.T.  Pridali hru na klavír, husle, harmoniku a saxofón.  Vystúpila operná speváčka z Košíc Lívia Nagyová. Počas tohto podujatia jej manžel namaľoval 3 obrazy, z ktorých jeden podaroval viacdetnej matke z Tovarného.

24. mája si členovia SZTP (Slovenský zväz telesne postihnutých) uctili svoje členky v priestoroch reštaurácie Oáza vo Vranove n.T. V kultúrnom programe, ktorý uvádzala Anna Megerová predniesla báseň p. Obrinová a zaspievala ženská spevácka skupina pod vedením p. Maťašovej. Boli obdarovaní jubilujúci členovia. Okrem predsedu tejto organizácie Juraja Maťaša sa im prihovorili aj vzácni hostia - prednosta MsÚ Mgr. Andrej Krišanda a poslanci mestského zastupiteľstva Ing. Ľubomír Pidaný a Ján Kočiš.

31. mája v reštaurácii Junior obdarovali svoje členky zo SZZP (Slovenský zväz zdravotne postihnutých). Hoci absentoval úvodný kultúrny program, nič nebránilo dobre sa zabavajúcim členom tejto organizácie.

Na Slovensku sa Deň matiek začal oslavovať po roku 1989. Patrí medzi najdojemnejšie sviatky - pre každého človeka je jeho matka najdôležitejším človekom na svete. Od detstva až po posledné chvíle pred odchodom z tohto sveta si človek nesie v sebe jedinečný neopakovateľný obraz svojej matky. Matky, ktorá všetko chápe, odpúšťa, vždy poľutuje a bude stále milovať svoje dieťa bez ohľadu na to, aké ono je.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry