Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Deň matiek
Deň matiekV sobotu v popoludňajších hodinách  oslávili tento sviatok členovia  zo SZZP v Zámutove. Nie je nič hrejivejšie ako „slnko“ vychádzajúce z milujúceho materinského srdca. Srdcia našich mám sú pre nás záhadou. Kde sa v nich berie toľko citu, lásky, porozumenia, oddanosti, trpezlivosti, sily, obetavosti, starostlivosti a vznešenosti.

 

 

 

Takéto, ale aj iné oslavné slová zazneli v kultúrnom dome z úst starostu obce Stanislava Dudu, podpredsedu organizácie Jozefa Virostka a Marty Mičkovej. Pozvanie prijali aj poslanci Obecného zastupiteľstva Tomáš Ličák, Ján Bajus a Peter Virostko a pracovníčka Hornozemplínskeho osvetového strediska Anna Delyová.

Kyticu blahoželaní uvili svojim rezkým tancov členovia  folklórneho súboru Zámutovčan pod vedením Mareka Višňovského a v programe vystúpila aj ženská spevácka skupina Komanička, pod vedením Mgr. Márie Števankovej. Všetkých prítomných potešila nielen spevom, ale nezabudli povykrúcať oslávenca Maroša Zengevalda. Ten si okrem blahoželaní od prítomných mohol vyskúšať aj „karičkovú“ spolu so súboristkami. Starostu obce zase povykrúcala Irena Koščová, ktorá patrila do skupiny obsluhujúcich žien. Nielen im patrí veľké poďakovanie za chutné jedlá, ale aj celému výboru, ktorý sa podieľal na prípravách tohto vydareného podujatia.

 

Pre všetky naše mamky ako modlitba znejú slová Milana Rúfusa:

Pane, ktorý si na nebi, zachovaj všetkým deťom mamy.
Nech ako cesto na chlebík im rastú v teple pod rukami.
Zachovaj nám oboch rodičov, veď dve ruky od Teba máme.
Dve rúčky deťom stvoril Boh: pre ocka jednu, druhú mame.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry