Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Práve je pripojených:
1 Hosť

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes50
mod_vvisit_counterVčera58
mod_vvisit_counterTento víkend477
mod_vvisit_counterTento mesiac1371
mod_vvisit_counterSpolu283415
regionalne_dejiny.jpg
Marec mesiac knihy
Marec mesiac knihyV nedeľu 20. marca sa v Nižnom Hrušove stretli recitátori, mladí hudobníci ale aj speváci, aby si v slávnostnom programe pripomenuli význam slova „kniha“. Mesiac marec, ktorý práve plynie, máme už od školských čias v pamäti zapísaný ako mesiac knihy. Možno tento prívlastok už nevnímame tak intenzívne ako kedysi, keď bolo oveľa menej možností vzdelávania a získavania informácií ako dnes. Napriek tomu má literatúra zaiste v bežnom i študentskom živote svoje stále miesto.

 

 

Zdrojom stretnutí s knihami odjakživa nie sú len kníhkupectvá a vlastné domáce knižné zbierky, ale svoje nezastupiteľné miesto tu majú aj knižnice. O čom nás presvedčila vedúca Obecnej knižnice Ing. Slávka Boguská a riaditeľka Hornozemplínskej knižnice vo Vranove n.T. Mgr. Emília Antolíková.

Od piatka do nedele si mohli návštevníci v kultúrnom dome pozrieť výstavu najvzácnejších kníh zo zbierok Obecnej knižnice a zo súkromnej zbierky Ing. Samuela Brussa, ktorý obci venoval vzácny román „Lady Morgan“. Zaujali knihy, pečiatky a mapa Nižného Hrušova z prvej polovice 19. storočia od Antona Vasiľa.

Výstavu kraslíc a rôznych dekorácií, pripomínajúcich blížiace sa Veľkonočné sviatky, doplnilo Hornozemplínske osvetové stredisko kolekciou kraslíc a pohľadníc Jozefa Baláža zo Žalobína, Ing. Evy Čintalovej a Anny Delyovej z Vranova nad Topľou.

"Ženám veľa vody, chlapom veľa vínka, deťom nech vo vrecku zopár mincí cinká."

Prajeme Vám Veselú Veľkú noc plnú slniečka, radosti, milých priateľov a pekných chvíľ.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry