Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Fašengi, fašengi, fašengovo časi
Fašengi, fašengi, fašengovo časiAni sme sa nenazdali a po vianočnom období nám pomaly klope na dvere Veľká noc. Ešte pred ňou je tu obdobie fašiangov. Už  od  nepamäti sa toto obdobie spája s ľudovou zábavou, výborným jedlom a pitím. 7. februára sa stretli členovia zo ZO JDS v Nižnom Hrabovci, aby si poslednú nedeľu pred popolcovou stredou v Kultúrnom dome vyhodnotili rok 2015. Podpredsedníčka organizácie Jarka Fedáková oboznámila členov s programom schôdze v ktorom  predsedníčka organizácie Anička Joneková prečítala hodnotiacu, Anna Bohucká revíznu a Vierka Kusková správu o hospodárení. Boli odmenení jubilujúcici členovia a minútou ticha sme si uctili tých, ktorí už nie sú medzi nami.

 

Za hostí prijali pozvanie: predseda Okresnej organizácie SZZP Michal Jonek s manželkou, poslankyňa Ocú v N. Hrabovci a predsedkyňa komisie pre sociálne veci, zdravotníctvo a kultúru PaedDr. Janka Stašková a pracovníčka HZOS vo Vranove n.T. Anna Delyová. Seniorom sa prihovorila podpredsedníčka Okresnej organizácie JDS vo Vranove n.T. Mária Spišáková.

Fašiangové obdobie nie je len o plesových róbach ale aj o zvykoch a tradíciách. Tie sa doteraz zachovávajú najmä na dedinách.  A tak sme si na pódiu mohli pozrieť scénické pásmo „Priadky“ v podaní ŽSSk Pošanka, pod vedením Mgr. Anny Fetkovičovej. Členky ŽSSk Potoky  so svojím „Pijackým blokom“ nielen rozosmiali celú sálu, ale v karičke povykrúcali aj starostku obce Katku Špallerovú.

V kultúrnom programe sa predstavili aj Filip Jonek, Matej Ľoch a Natálka Hutmanová, ktorí sa úspešne umiestnili na okresnej súťaži detí  ľudovej a populárnej piesne „Talenty“ v Dlhom Klčove a zatancovali členovia z FS Lipovec, pod vedením Miroslava a Aničky Jenčových.

Vecnou cenou od Aliho Joneka ml. boli odmenení víťazi, ktorí sa zapojili do súťaže  v hode šípkami na terče „prasiatka, mačičky a sliepočky“ a do „hádzania loptičky na cieľ.“

Priestorom kultúrneho domu sa niesli tóny ľudových pesničiek, ktoré vybrali členovia hudobnej skupiny Albions pod vedením Petra Borova a tie pozdvihli zo stoličiek všetkých tancachtivých.  Tí, ktorí zo zdravotných dôvodov ostali sedieť, mohli sa ponúknuť tradičnými šiškami.

Nakoniec patrí poďakovanie celému organizačnému výboru a členkám FSk Potoky, OcÚ v Nižnom Hrabovci a  HZOS vo Vranove n.T. za prekrásne spríjemnenie nedeľňajšieho „fašengového“ popoludnia.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry