Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Fašengovo hudaci pre skorej narodzenich
Fašengovo hudaci pre skorej narodzenichZačiatkom roka si šampanským pripíjame na zdravie, šťastie, ďakujeme za spoluprácu a hodnotíme uplynulý rok. Aký bol pre nás¬, čo sme zmeškali, nestihli, alebo naopak dosiahli v ňom úspech ? Poslednú januárovú sobotu prišli do Kultúrneho domu v Nižnom Hrušove hodnotiť minuloročné úsilie členovia zo Základnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska  na svojej výročnej členskej schôdzi. Pozvanie prijali aj vzácni hostia - vdp. František Petro, sestričky z Kláštora božieho milosrdenstva, riaditeľ spoločnosti Betpres spol. s.r.o. Matúš Barkóci, majiteľ aukčnej spoločnosti Darte Dr. Jaroslav Krajňák, predsedníčka Slovenského zväzu sclerosis multiplex Jarmila Fajnorová,  pracovníčka HZOS vo Vranove n.T. Anna Delyová, predseda ZO SZZP v Nižnom Hrušove Štefan Demčák a súkromný podnikateľ Marek Košuda.

 

Juraj Barkóci, ako predseda tejto organizácie predniesol správu o činnosti za rok 2015, zároveň pochválil svojich členov, ktorí  pomáhali pri rôznych akciách  -  „Marec - mesiac knihy“, kde Nižnohrušovčanov spojili generácie knihy a veľkonočné tradície, výborne zvládnutú celoslovenskú súťaž v kosení ručnou kosou „Zemplínsku ostrú kosu“, účasť na turistickom pochode „Po Hrušovských mohylách“, aktívne zapojenie sa do jesennej výstavy „Krása, radosť, úžitok“, spojenej so súťažou o „Najchutnejší jablkový koláč“,  maľovanie s horúcou žehličkou na jesennom projekte „Podoby s enkaustikou“  a pred Vianocami výzdobou obecnej fontány.

Ako sa hospodárilo v uplynulom období predniesol Andrej Babjačok  a za členku výboru bola zvolená Hedviga Chromuľáková. Predseda pripomenul nové výzvy, ktoré ich v organizácii čakajú v tomto roku a spolu so starostom obce Jánom Fenčákom odmenili pamätnými darčekmi  jubilujúcich členov.

V diskusii sa prihovoril okrem starostu obce aj vedúci Pozemkového a lesného odboru vo Vranove n.T. Ing. Štefan Topľanský a za všetkých spokojných členov poďakovala predsedovi organizácie Mária Dupaľová.

Kultúrny program, ktorý uvádzala PaedDr. Vierka Tomášová, sa predstavili deti z MŠ a ZŠ, pod dohľadom Tatiany Roškovej, Mgr. Janky Pavlovovej a Mgr. Aleny Halkovičovej,  zaspievala mužská spevácka skupina  Hrušovčan, Mária Dupaľová a Hedviga Chromuľáková a spevom potešila aj Slávka Boguská s hudobným doprovodom Mareka Palka.

Je obdobie fašiangov, kedy sa veselíme, hodujeme, preto ani tohto roku, už po šiesty krát, nesmela v popoludňajších hodinách chýbať zábava pod názvom „Fašengovo hudaci pre skorej narodzenich“ s hudobnou skupinou Megalife.sk.  Spevom a tancom nás prišli pozdraviť členovia speváckej skupiny „Tovarňanky“ z Tovarného a veľmi milým prekvapením bola pre nás aj účasť mladej a najmladšej generácie.

Bohatou tombolou sme zakončili sobotňajší deň, čo svedčí o dobrej organizačnej schopnosti členov výboru.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do pripravovaných akcií aktívne zapojili.


 
< Predchádzajúca

Novinky z kultúry