Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Novoročné stretnutie priateľov kultúry
Novoročné stretnutie priateľov kultúryUž po 18. krát privítala riaditeľka Mgr. Anna Gdovinová vo výstavnej sieni Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove n.T. na tradičnom novoročnom stretnutí priateľov kultúry: režisérov, divadelníkov, vedúcich folklórnych súborov, skupín, umeleckých kolektívov, spolupracovníkov z klubov dôchodcov a ďalších spoločenských a neziskových organizácií, základných škôl, kultúrnych inštitúcií v okrese, starostov obcí a zástupcov štátnej správy a samosprávy, aby im poďakovala za tvorivú pomoc a spoluprácu pri organizovaní kultúrnych a vzdelávacích podujatí v minulom roku.

 

Stretnutie sa uskutočnilo ako súčasť vernisáže výstavy, v rámci ktorej sa tentoraz predstavila vranovská výtvarníčka Beáta Halandová s bohatou kolekciou rôznych artefaktov.

V kultúrnom programe účinkovala FSk Čaklov, jedna z najkvalitnejších folklórnych skupín a víťaz okresnej a krajskej súťaže Nositelia tradícií.

Nakoľko sme sa stretli 13. januára - podľa juliánskeho kalendára - ešte v čase silvestrovskom, zavinšovali nám Čaklovčania pekné vinše a ponúkli pásmo „PRIADKY“, ktoré okrem hodovania a zabávania sa boli niekedy neodmysliteľnou súčasťou fašiangového obdobia. Takto otvorilo HZOS svoj ďalší kultúrny rok.

Koniec tohoročných fašiangov bude patriť jubilejnému 25. ročníku okresnej súťaže detí v speve ľudových a populárnych piesní TALENTY v Dlhom Klčove a potom sa spustí rieka množstva ďalších tradičných postupových i nových podujatí v oblasti kultúry.

Želáme si, aby sa nám všetky vydarili a Vám všetky páčili.

HZOS


 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry