Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Zlatý rómsky slávik 2015 - Lenka Klimčová
Zlatý rómsky slávik 2015 - Lenka KlimčováMinulú sobotu sa v sále Kultúrneho domu v Čemernom uskutočnil trinásty ročník okresnej speváckej súťaže Zlatý rómsky slávik 2015. Usporiadateľmi boli Občianske združenie Európa z Čemerného, Hornozemplínske osvetové stredisko a Mesto Vranov. Osmička súťažiacich vo svojich súťažných príspevkoch dokázala, že rómske etnikum má hudbu a rytmus v krvi a že spev patrí medzi ich  obľúbené činnosti. Na súťaži odznelo množstvo rytmických aj pomalých piesní od známych rómskych interpretov a skupín. Nečudo, že porota mala čo robiť, aby spravodlivo rozhodla. Predsedal jej šéf OZ Európa  Mgr. Alfonz Kaliáš, ostatných členov tvorili riaditeľka HZOS Mgr. Anna Gdovinová a vedúci cimbalovej muziky Ďusi Band z Prešova Ľudovít Petík.

 

Súťaž bola veľmi vyrovnaná, no napokon porota sa rozhodla udeliť prvenstvo Lenke Klimčovej z Hanušoviec nad Topľou, druhé miesto si vyspievala Kamila Mitrášová z Bystrého a tretie Silvia Slivková z Čemerného. Slávice si ako "trofeje" odniesli zo súťaže diplomy a vecné ceny.

Samozrejme, na podujatí sa iba nesúťažilo. V úvode a v prestávkach vystúpili tanečné skupiny Cikni Jagori a Európa z Čemerného, saxofonista Patrik Žiga z obce Bystrany, cimbalová muzika Ďusi Band z Prešova, ktorej primášoval iba osemročný Samuel Bandy. Veľký aplauz zožala speváčka Anička Oláhová z Lučenca s hudobnou skupinou  Barnovci. Súťažiacim blahoželáme, účinkujúcim ďakujeme za príjemné spestrenie programu a už teraz sa tešíme na ďalší ročník súťaže.


 
Ďalšia >

Novinky z kultúry