Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Môj život inak

Môj život inakKeď ľudia hľadajú cesty, ako byť v živote šťastnejší.

V živote človeka sa vyskytnú choroby, proti ktorým sa učia bojovať spolu s pacientmi aj ich rodinní príslušníci. Medzi veľmi závažné ochorenia patrí aj  Alzheimerova choroba - najčastejšia forma demencie, ktorou trpí 50-60 tisíc ľudí na Slovensku. O túto skupinu sa stará približne 100-150 tisíc rodinných príslušníkov a opatrovateľov. Hornozemplínske osvetové stredisko v spolupráci s RÚVZ vo Vranove n.T. pripravilo na túto tému prednášky pre kluby dôchodcov v Čaklove, Malej Domaši a v Dennom centre vo Vranove n.T., kde v závere prednášky bol pripravený vedomostný test pripravený k 200.výročiu narodenia Ľudovíta Štúra.

 

Lektorkou týchto prednášok bola Mgr. Mária Gešperová, ktorá okrem iného povedala:
"Možnosť vyliečenia Alzheimerovej choroby ešte dnes nie je, sú však k dispozícii lieky, ktoré môžu zmierniť jej príznaky a zlepšujú kvalitu života postihnutých. Okrem medikamentóznej liečby je veľmi dôležitá aktivizácia chorého. Začína nenápadne a pozvoľne, nepretržite sa rozvíja v priebehu niekoľkých rokov. Medzi prvé varovné signály tohto ochorenia patrí zhoršovanie pamäti, zabúdanie nedávnych udalostí, mien, neschopnosť rozpoznávať známe miesta a neschopnosť orientovať sa v čase. Tieto prvé príznaky ochorenia pripisujú postihnutí alebo príbuzní starnutiu, stresu či depresii."

O čo viac sa cítia byť ľudia trpiaci Alzheimerovou chorobou neistí, o to viac potrebujú pochopenie a láskavé, chápajúce prostredie. Skúsme im ho vytvoriť.


 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry