Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
VERNISÁŽ - Na skle maľované

VERNISÁŽ - Na skle maľovanéNie, nebol to muzikál, ale časť z neho znela pri otvorení výstavy malieb na sklo. 9. novembra 2015 o 16.00 h bola verejnosti slávnostne sprístupnená autorská výstava Ľudmily Bujdošovej z Košíc. Autorka sa v priestoroch výstavnej siene HZOS prezentuje maľovanými obrazmi na sklo, maľovanými sklenenými  taniermi, vázami, dózami a šperkmi.

Maľbe na sklo sa venuje osem rokov, má rada pestré, žiarivé farby a vychádza z prírodných tvarov a rastlinných motívov. Je inšpirovaná umelcami secesie, ako je Gustáv Klimt, Alfons Mucha či architekt Antoni Gaudi.  Veľkým vzorom a inšpiráciou pre jej tvorbu  boli profesori počas štúdií, či to boli sochári, maliari, grafici, alebo keramici. Je absolventkou Strednej umelecko – priemyselnej školy v Košiciach /odbor Zdobenie keramiky a porcelánu a neskôr pomaturitné kvalifikačné štúdium Konzervátorstvo a reštaurátorstvo nástenných malieb/. V rokoch 1989 – 1994 študovala na Univerzite P. J. Šafárika – Pedagogickej fakulte odbor výtvarná výchova a jazyk slovenský.

V súčasnosti sa venuje aj výchove mladej generácie, učí slovenský jazyk a výtvarnú výchovu na ZŠ v Košiciach.

VÝSTAVA POTRVÁ DO 22. 12. 2015 A JE SPOJENÁ S PREDAJOM

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry