Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Keď farbám jesene na Domaši nestačí ani maliarska paleta
Keď farbám jesene na Domaši nestačí ani maliarska paletaK najdôležitejším aktivitám výtvarníka neodmysliteľne patria plenére. HZOS ich organizuje v jesennom období už tradične. Po dlhšej prestávke sa znovu maľovalo na Domaši. 12 výtvarníkov nášho a Stropkovského regiónu /Dušan Adam, Bartolomej Leško, Jozef Timko, Miroslav Potoma, Pavel Mochnacký, Peter Kočan, Jana Mikitová, Jarmila Hittmárová, Gabriela Madejová, Vlado Makara, Peter Vateha, Ján Nus/  od 23. do 25.októbra  hostil  vynikajúcimi podmienkami penzión Goral. Už v piatok sa začalo tvoriť.

 

Pekné slnečné počasie vylákalo výtvarníkov už popoludní na Domašu a jesenná scenéria sa zachytávala fotoaparátmi , skicami a hľadali sa stanovišťa pre maliarske stojany. Sobota pokračovala podľa predstáv. Slnkom zaliatej Domaši naozaj sotva stačili farby na paletách výtvarníkov a tvorilo sa v rôznych technikách.  Po celodennej tvorbe, ako je to pravidlom, bola nainštalovaná výstavka  skíc, kresieb, akvarelov,  akrylových i olejových malieb a kombinovaných techník.  Celé podujatie s fotoaparátom starostlivo zdokumentovala fotografka Janka Mikitová.

Sychravejšie nedeľné dopoludnie neodradilo maliarov a dotváralo sa nedokončené. V popoludňajších hodinách po krátkom vyhodnotení  pri lúčení zneli slová: “Ahojte a dovidenia v januári, alebo vo februári, veď aj zima tu musí byť krásna“.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry