Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Hrušovské folklórne slávnosti
Hrušovské folklórne slávnosti 2015Folklórne slávnosti v obci sú každoročnou tradíciou  a tohto roku pripadli na nedeľu 30. augusta. Krásne slnečné počasie prialo všetkým, ktorých poteší  tanec a ľudová pieseň. Už na začiatku  sa zvučnými hlasmi predstavila domáca  mužská spevácka skupiny Hrušovčan. Ich súčasťou je ich talizman - malá Alenka Dudášová. Okrem nich v programe vystúpila ženská spevácka skupina Juskovčanky, spevácke skupiny Moravančan, Bančan a Tarnavčan s ľudovou rozprávačkou Eržikou. Spev striedal tanec, o ktorý sa postarali tanečné súbory Orgonina a Lipovec s DFS Lipovček. Celým programom nás sprevádzala pani Martina Jusková.

 


Tohtoročné slávnosti boli spojené s prezentáciou remesiel. Mohli sme vidieť ručne vyrábané šperky, patchwork vankúšiky, kvety z papiera, perníkové srdiečka, tkané tašky a drevené výrobky. Krásne vyrezávanými sochami z dreva sa prezentoval nižnohrušovčan Milan Krajňák. Umelecký kováč Vladimír Eperješi z Nového Ruskova nám vôňou kováčskej vyhne spríjemňoval celé popoludnie. Aj vďaka nemu bude našu obec skrášľovať maketa mostu, ktorá bude spájať Nižný Hrušov s Dlhým Klčovom.

Váženým hosťom slávností bol poslanec NR SR  MUDr. Vladimír Novotný, vďaka ktorému sa mohli deti dosýta vyšantiť na skákacom hrade. Z maškŕt mohli ochutnať sladkú cukrovú vatu a slané pukance.

Veríme, že tí, ktorí ste prijali pozvanie na toto podujatie sa Vám spojenie folklóru a remesiel páčilo a tešíme sa na budúci rok.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry