Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Slávnosti obce Kučín
Slávnosti obce Kučín 2015680. výročie prvej písomnej zmienky o obci si pripomenuli v sobotu 29. augusta 2015 obyvatelia obce Kučín. V dopoludňajších hodinách na svätej omši, ktorú celebroval Mgr. Jozef Kuľha prijal pozvanie aj gréckokatolícky kňaz Miloš Baran a kazateľom bol historik prof. Peter Zubko. Boli posvätené insígnie obce a prítomní sa dozvedeli o histórii nielen kostola, ale aj samotnej obce.

 

Kultúrny program, ktorý celé popoludnie konferovala riaditeľka HZOS Mgr. Anna Gdovinová, otvorila starostka obce Marcela Baškovská. Privítala vzácnych hostí - poslanca NR SR  Ing. Štefana Hrehu, prednostu  Okresného úradu vo Vranove nad Topľou JUDr. Pavla Molčana, hlavnú kontrolórku mesta Vranov nad Topľou Ing. Máriu Cingeľovú, starostu obce Hencovce Ing. Štefana Kovaľa,  z Kladzian Daniela Lorinca, zo Sedlísk Ing. Jozefa Dobrockého, z Tovarného PaedDr. Kvetoslavu Mižákovú a starostu obce Sačurov Petra Baráta. Na pódiu sa predstavili  Vranovskí heligonkári, deti z MŠ, dievčenská spevácka skupina z Kučína, FSk Kňahinka z Čičavy, spevácka skupina Hencovčan, FS Orgonina, FSk Komanička zo Zámutova a ľudová rozprávačka Araňa z Jarovníc. Deti sa mohli povoziť na koníku. Bola predstavená kniha „ U Kučíne na Zemplíne“.  Aj napriek veľkej horúčave, ktorá potrápila účinkujúcich a divákov, sa program vydaril a prítomní sa mohli občerstviť čapovaným pivom, kofolou a chutným guľášom.  Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa akokoľvek pričinili k úspechu tejto krásnej udalosti.


 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry