Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Jak jedna rodzina...
Jak jedna rodzina...46. Hornozemplínske folklórne slávnosti sú úspešne za nami. V nedeľu 23.8.2015 sa v Galaprograme "Jak jedna rodzina" predstavili DFS Cifroško a Ďatelinka, FSk Bančan, Zamutovčan, Kňahinka a Čaklov, ŽSSk Komanička, MSSk Hrušovčan, FS Rovina, Vranovčan a FS Brestčanka (Bielorusko). O 15:00 h sa predstavila Muzika Milana Rendoša z Košíc so zaujímavým hudobno-speváckym programom. O 16:00 h sa začal Galaprogram, kde hlavnou ideou režiséra a tvorcu galaprogramu, Petra Kocáka, bolo spojiť folkloristov do jednej veľkej rodiny, folklórnej rodiny. Myšlienka sa naplnila, keď sa na javisku predstavilo 120 žien a dievčat v spoločných spevoch a karičkách, 90 mužov a parobkov v spoločných verbunkoch a pre naplnenie myšlienky o úplnej rodine nesmeli chýbať spoločné spevy detí z DFS Cifroško a Ďatelinka.

 

Prialo nám aj počasie, aj množstvo divákov, ktorí zaplnili celý priestor hľadiska a so standing ovation sme sa rozlúčili s týmto vydareným ročníkom a prianím všetkého dobrého do ďalšieho stretnutia na 47. ročníku Hornozemplínskych folklórnych slávností. Po technickej a organizačnej stránke podujatie zabezpečili Hornozemplínske osvetové stredisko a Mestský dom kultúry vo Vranove nad Topľou.


 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry