Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Náučný chodník čistili seniori
Náučný chodník čistili senioriDňa 11.8.2015 sa stretli členovia zo ZO JDS Centrum Vranov n. T. pred bránou náučného chodníka, aby absolvovali turistický pochod Bila hura - Vranov lesík - Sídlisko 1. mája. 16 nadšencov sa oboznámilo s trasou pochodu a nasledovalo prvé stúpanie. Bolo veľmi strmé. Tak sa dostali na „Kyslíkovú dráhu“. Je to okruh približne 900 m v lesnom poraste a najvyšší bod je pri vrchu židovského cintorína. Pochod pokračoval po východnej časti kyslíkovej dráhy, ktorú lemujú tabule s popisom lesa, stromov, živočíchov, rastlín a vtákov.

 

Po 45 minútach chôdze sa dostali pod stanovište troch krížov. Pozastavili sa pri tabuli „Historické osídlenie Vranova“, ktorý zaujal zobrazením vranovského kaštieľa a synagógy. Pripomenuli si všetko, čo súviselo s týmito stavbami. Pri pochode lesom si nemohli všimnúť odpadky, ktoré lemovali chodník. Nedalo im to - a zo zeme zozbierali všetko, čo do lesa nepatrí. Fľaše, sáčky a rôzne papieriky tak skončili vo vreci. Za všetko to úsilie sa im ale naskytol krásny výhľad na obce Tovarné a Sedliská. Ale najviac vynikli zrúcaniny hradu Čičva. S ostatnými účastníkmi, ktorí zo zdravotných dôvodov nemohli absolvovať pochod, sa stretli pri ohnisku. Na otvorenom grile si opiekli zásoby z batohov a zaspievali ľudové pesničky. V družnej debate sa akcia ukončila v neskorých popoludňajších hodinách. Všetci dúfajú, že si to o rok zopakujú.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry