Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes6
mod_vvisit_counterVčera82
mod_vvisit_counterTento víkend324
mod_vvisit_counterTento mesiac1673
mod_vvisit_counterSpolu278884
spivanocki_mojo_2017.jpg
vystup_hrad_cicva_2017.jpg
pozvanka_ikony_final.jpg
V horúce dni s horúcou žehličkou
V horúce dni s horúcou žehličkouHornozemplínske osvetové stredisko si pripravilo začiatkom augusta pre kluby dôchodcov vo vranovskom okrese tvorivé dielne pod názvom Svet nápadov s enkaustikou. Enkaustika je znovuobjavená antická technika maľovania horúcim voskom. Rozvíja tvorivosť, fantáziu a cit pre farby. Je to hravé, jednoduché tvorenie, ku ktorému nie sú potrebné umelecké znalosti. Už zvládnutím základnej techniky sa dajú vytvárať kúzelné obrázky plné fantázie, kde môžeme vyjadriť svoje pocity, hrať sa s priestorom a farbami.

 

Úžasné tvorivé maľovanie horúcim voskom prinieslo veľa prekvapení a radosti. Záujemcov o túto techniku bolo v Nižnom Hrušove, Nižnom Hrabovci, Sačurove, Čaklove a v Dennom centre vo Vranove n.T. neúrekom. Jednoduchá a nenákladná technika len potvrdila, že je vhodná pre každého a teší nás, že sa zapojili aj muži. Vonku bolo horúco, ale v miestnostiach, kde sme tvorili bolo príjemne. Niekedy len stačilo aby lektorka Soňa Košarová z Trebišova a pracovníčka HZOS vo Vranove n.T. Anna Delyová naniesli prvú vrstvu farieb na papier a už bolo plno záujemcov si to vyskúšať.

Na internete je mnoho trikov a postupov vo forme videí, kde sú rôzne nápady akým ťahom ktorý vzor spravíme. Skúšaním však na to prídete aj sami. Vďaka enkaustike si vieme  vytvoriť obrazy abstraktné, ale aj precízne diela s úžasnou farebnosťou a detailmi.

Ak vás táto technika pohltí, otvoria sa vo vás skryté schopnosti a kreatívna sebarealizácia.

Pri ich tvorení vám prajeme veľa farebných myšlienok.


 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry