Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Advokácia včera a dnes
Advokácia včera a dnesVo výstavnej sieni HZOS sme mali možnosť v dňoch 1.-10.júna 2015 zoznámiť sa prostredníctvom výstavy Advokácia včera a dnes s históriou slovenskej advokácie a jej významnými osobnosťami. Výstava, ktorú pripravila Slovenská advokátska komora (SAK) v spolupráci s Univerzitnou knižnicou v Bratislave a u nás aj s  Maticou slovenskou predstavovala 12 panelov zobrazujúcich napr. orgány a históriu SAK rozdelenú do niekoľkých časových období,  právnické pojmoslovie, ženy v slovenskej advokácii, významných advokátov v prepojení na regióny, verejnú a štátnu správu, politiku, kultúru.

 

Okres Vranov nad Topľou mal svojho advokáta v osobe Dr. Cyrila Daxnera, ktorého 70. výročie smrti sme si pripomenuli práve v týchto dňoch.

Od 5.-7.júna 2015 prebiehali v meste Vranov n.T. tieto aktivity: výstava, prednáška a beseda na tému: Dr. C. Daxner v udalostiach Malej vojny 1939 a pri organizovaní SNP 1944, v evanjelickom chráme sa konal koncert, v centre mesta scénické predstavenie Klubu vojenskej histórie Mladej Matice a nakoniec v predzáhrade Evanjelického chrámu Ducha sv. vo Vranove nad Topľou bola odhalená busta Dr. C. Daxnera z autorskej dielne Mgr. art. Tomáša Polonského.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry