Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Práve je pripojených:
1 Hosť

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes52
mod_vvisit_counterVčera58
mod_vvisit_counterTento víkend479
mod_vvisit_counterTento mesiac1373
mod_vvisit_counterSpolu283417
regionalne_dejiny.jpg
Nové drogy si razia cestu k mladým ľuďom
Nové drogy si razia cestu k mladým ľuďomSpice, K2, malá a veľká extáza či mňau-mňau sú názvy nových syntetických drog, ktoré sú dostupné na európskom i slovenskom trhu.  Dajú sa voľne kúpiť vo viac ako 650 on-line obchodoch, pretože väčšina z nich má stále legálny status. Ich užívanie je ale rovnako nebezpečné, ako v prípade nelegálnych drog a pri kombinácii viacerých látok či alkoholu ohrozujú aj život.

 

 

Dynamika akou sa objavujú na európskom trhu psychoaktívne látky naznačuje potenciál zneužívať ich ako náhradu za nelegálne drogy. Sú podstatne lacnejšie a pre mladých ľudí dostupnejšie, no vo väčšine prípadov si mladí ľudia ani neuvedomujú, aký mix látok užili. Odborníkom trvá niekedy aj mesiace, kým zistia zloženie nových drog.

Besedu na túto tému  sme zorganizovali pre žiakov 9. ročníka ZŠ Juh vo Vranove n.T. Upozornili sme na  nástrahy užívania syntetických drog ako aj na zdravotný dopad na mladý organizmus.

Foto: ilustračné

 
Ďalšia >

Novinky z kultúry