Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes17
mod_vvisit_counterVčera85
mod_vvisit_counterTento víkend343
mod_vvisit_counterTento mesiac1742
mod_vvisit_counterSpolu283786
regionalne_dejiny.jpg
Naše folklórne kolektívy medzi najlepšími

DFS Lipovček z Čemerného a FSk Čaklov náš región prezentovali tento rok na krajských súťažiach veľmi úspešne. DFS Lipovček s programom „Na pašvisku“ sa 3. mája 2015 zúčastnil krajskej súťaže detských folklórnych súborov v Raslaviciach, kde sa umiestnil v zlatom pásme s postupom do celoštátneho kola, ktoré sa konalo v obci Likavka 5. – 7. júna 2015. Lipovček sa umiestnil v striebornom pásme a získal výnimočnu "Cenu diváka".

Radosť nám robia aj nositelia tradícií, FSk Čaklov z Čaklova. Tešili sa zo zlatého pásma v okresnom kole, ktoré sa konalo v Zámutove 25. apríla 2015. To, však, nebol najvyšší úspech Čaklovčanov. 24. mája v Snine tohto roku sa konalo krajské kolo tejto súťaže, kde sa s programom „Budze vojna, budze“ umiestnili v zlatom pásme s návrhom na postup do celoštátnej súťaže a prehliadky folklórnych skupín - Nositelia tradícií, ktorá sa bude konať prvý októbrový víkend v Dolnej Súči, okres Trenčín.

Srdečne blahoželáme našim úspešným reprezentantom a prajeme veľa šťastia, sily a nápadov do budúcna!

 
< Predchádzajúca

Novinky z kultúry