Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes23
mod_vvisit_counterVčera86
mod_vvisit_counterTento víkend181
mod_vvisit_counterTento mesiac1580
mod_vvisit_counterSpolu283624
regionalne_dejiny.jpg
Nikdy nezabudneme
Nikdy nezabudnemePri príležitosti 70. výročia ukončenia 2. svetovej vojny pri Pamätníku padlých hrdinov vo Vranove nad Topľou sa dňa 7.5.2015 uskutočnila pietna spomienka. Zúčastnili sa jej ako organizátori zástupcovia Okresného úradu vo Vranove nad Topľou , samosprávy, verejno-právnych inštitúcií, členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, ozbrojené zložky a iní významní predstavitelia mesta. Čestnú stráž pri pamätníku zabezpečila jednotka michalovskej posádky Slovenskej armády. Holubice mieru a salvy na počesť padlých umocnili pietny akt.

 

Po pietnom akte sa všetci zúčastnení presunuli do Domu kultúry na spomienkovú slávnosť, ktorú scenaristicky a režijne pripravili za Hornozemplínske osvetové stredisko Anna Gdovinová a za Mestský dom kultúry Peter Novák. Z historického hľadiska odborne spolupracoval pracovník Vlastivedného múzea z Hanušoviec nad Topľou Peter Šafranko. V programe účinkovali : Spevácky zbor Societas Cantica z Vranova nad Topľou, Juraj Kuruc, Marián Baran, Lukáš Demčák, Martin Lukačin, Mária Kotorová, Mária Fečkovičová a Daniel Lorinc. Súčasťou programu boli historické fotografie z 2. svetovej vojny zamerané viac na regionálne dejiny. Práve preto, že v programe zaznievali známe mená a miesta, u divákov sa stretol s veľmi pozitívnym ohlasom.

 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry