Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.

Zriadovateľ organizácie

 
logo_psk.jpg
 

Anketa

Ktorý druh umenia uprednostňujete ?
 

Počet ľudí on-line

Štatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes5
mod_vvisit_counterVčera82
mod_vvisit_counterTento víkend323
mod_vvisit_counterTento mesiac1672
mod_vvisit_counterSpolu278883
spivanocki_mojo_2017.jpg
vystup_hrad_cicva_2017.jpg
pozvanka_ikony_final.jpg
Tancuj, tancuj...2015
Tancuj, tancuj...2015Pod týmto názvom sa ukrýva krajská súťaž a prehliadka sólistov tanečníkov v ľudovom tanci, ktorú usporiadalo HZOS 19. 4. 2015 v MsDK vo Vranove nad Topľou.  Mgr. art. Agáta Krausová,PhD., Mgr. Katarína Babčáková,PhD., Ing. Slavomír Ondejka, Mgr. Štefan Štec a Ing. Ján Vajda boli členmi odbornej poroty a hodnotili 13 súťažných tanečných výkonov sólistov tanečníkov Prešovského kraja v 3 kategóriách. O umiestnení súťažiacich v pásmach rozhodli takto:

 

 

D kategória – interpreti ľudového tanca vo veku od 12 do 16 rokov:
Zlaté pásmo s postupom - Peter GÁČ a Lenka ADAMOVÁ (DFS Cifroško)
Zlaté pásmo - Jakub HRICÍK a Daniela MIKULOVÁ (DFS Cifroško); Dominik ŠVARNÝ a Lenka KRIŠTANOVÁ (DFS Cifroško)


Kategória B – tanečníci interpretujúci vlastnú lokálnu tanečnú tradíciu
Strieborné pásmo s postupom - Martin DEMČÁK a Dominika KONKOĽOVÁ (FS Vrchovina)
Strieborné pásmo s návrhom na postup - Igor SOPKO a Lucia BABINČÁKOVÁ (FS Vranovčan); Richard JURIŠTA a Alexandra ŤASKOVÁ (FS Hornád)
Strieborné pásmo - Ján MUCHA a Martina CHOROGWICKÁ (FS Magura)
Bronzové pásmo - René PEŠTA a Simona MIGAĽOVÁ (FS Lipovec); Vladimír VALIGURSKÝ a Monika NEUMANOVÁ (FS Vrchovina)

Kategória A – tanečníci interpretujúci ľudový tanec podľa významných tanečných osobností
A1: Bronzové pásmo - Matúš MOTÝĽ (FS Vrchovina)
A2: Zlaté pásmo s postupom - Marek SABOL a Júlia LEŠKANIČOVÁ (FS Tarka)
Zlaté pásmo s návrhom na postup - Vladimír KENDRA a Michaela TOMČOVÁ (FS Tarka); Róbert SABOL a Bianka SOROKOVÁ (FS Tarka)

Postupujúci a navrhovaní na postup náš kraj budú reprezentovať na celoslovenskej súťaži sólistov tanečníkov v ľudovom tanci s medzinárodnou účasťou – Šaffova ostroha 2015, ktorá sa uskutoční 29. – 31. mája v Dlhom Klčove.


 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Novinky z kultúry